Šta je novo?

Otisla graficka?

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Kad ukljucim racunar, vidim horizontalne linije crvene boje na displeju, i racunar nece da detektuje karticu. Probao sam da je izvadim iz slota, malo procistim i vraim na mesto, problem je jos uvek tu. Polegao sam kuciste i ukljucio racunar i sad vidim da se samo jedan od ventilatora na kartici okrece.

U pitanju je Radeon 7950 3GB

9a49157130369b54b5ff2c05b0e35e7f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je to, mozes da skines kuler malo zapeces na 200c (9-10min) produzis joj vek dok se ne snadjes za drugu.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Uf, jasno, probacu onda tako nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam nikad pekao grafičku karticu, ali nekada davno kad mi je crkavala 8800 GT čitao sam o tom metodu popravke i negde je pisalo da nikako ne koristiš pećnicu koju inače koristiš za spremanje hrane. Prilikom zagrevanja grafičkih kartica dolazi do otpuštanja toksičnih materija. Ne bi trebalo da to radiš u rerni u kojoj će iste večeri da se peče gibanica.
Bolje neka ti savete daju ljudi koji su to radili, ja samo prenosim nešto što sam pročitao.
 
Radio 5x sa xfx 4850 produzio joj vek 4 godine jos. Kad zavrsis, posle pusti na max rernu pa otvori dva 3x da ispari to sve koliko moze. Ne radis ti to non stop, pa da nesto brines vise brini onda da nosis masku dok hodas uz saobracaj.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Da, cituckao sam i ja o tim toksicnim materijama, svakako imam pecnicu koja mi samo stoji tako da cu verovatno nju iskoristiti za taj "eskperiment". Hvala na savetima! :)
 
Uspeo sam da "ispecem" graficku, samo sto koliko sam primetio jedan od ventilatora se ne okrece. Pracenjem temperatura preko SpeedFan u idle ide do nekih 40 stepeni, posle sam pokrenuo Mortal Kombat X na nekoliko minuta i temperatura se popela na 65 stepeni. Koliko su to realne i precizne vrednosti ne znam ali eto. Ne znam da li se drugi ventilator aktivira pri vecem opterecenju ili bi svakako trebala oba da rade?
 
Evo i narednog update-a, skinuo sam MSI Afterburner i tek kad sam fan speed podesio na 85%, pokrenuo se i drugi. Kad smanjim na 82-83%, vec ne funkcionise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma glavno je da radi, nije to naročito visoka temperatura za tu grafičku, uvek su bile relativno vruće.
 
Probacu neki stress test da vidim da li sljaka. :D
 
Nazad
Vrh Dno