Šta je novo?

HP Compaq NC 6120 na samrti

Rotoshack

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2009
Poruke
115
Poena
170
Nisam bio pametan u kojoj temi da postavim problem koji me muci pa neka bude ovdje a predlozite ako smatrate da treba da se premjesti ili otvori nova tema.

Dobio sam od druga neki stari laptop koji nije ispravan. Cackajjuci po internetu sam uspio da saznam neke stvari a potrebna mi je vasa pomoc za ostalo. U pitanju je HP Compaq NC 6120.

Jedino za sta znam da rade su RAM (koji sam stavio u drugi laptop i tamo radi), kuler (procesor i graficka su valjda ujedno pa valjda i oni rade) i monitor (e tu je vec caka koju pojasnjavam).

Prvo se laptop palio i nije pokazivao nikakve znake zivota osim sto je radio kuler. Potom sam poskidao sve, tj. otkacio (hard, ram, dvd, touch-pad, bateriju, tastaturu, wifi) i sad povremeno radi monitor ali ostane na HP logo-u i ne mrda dalje.

Tastatura u tim trenucima ne reaguje (tj. ne mogu uci u BIOS niti npr. restartovati ga na Ctrl+Alt+Delete), kad se prikaci hard moze se cuti, ne glasno, da radi (sto ne mora da znaci i da je ispravan?) ali ostaje na istom.

Npr. posljednji put se odmah upalio monitor (tad je bio prikljucen RAM i DVD), pa sam ga restartovao i opet je radio i monitor. Onda sam ga ugasio da bih povezao tastaturu i kad sam upalio nije radio monitor, cak ni nakon restartovanja.

Sta predlazete sto jos mogu sam da ispitam?

Zanimljivo je da se ne cuje onaj "bip" zvuk kad se upali, niti bilo kakav drugi zvuk
 
Probao bez baterije ?
 
Da. Ako mislis na BIOS bateriju, mogu probati i bez nje, iako mislim da sam pokusao i to.
 
Nazad
Vrh Dno