Šta je novo?

izgleda sam ubio plocu

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e super, sad sam izgleda ubio plocu...... probao u biosu da pokrenem opciju za memoriju "try it", stavio na 3000, da bi nesto u vezi gejmanja probao, i naravno nije se podigao...... stisnem dugme nazad na ploci za reset biosa, , upali se udje u i bios i nonstop stoji na 3000 iako skinem, i sad je zablokirao komp, i vise ne daje sliku ni posle kakvih reseta, probam i bateriju da vadim i na dugme nazad, i ne vredi, nece da baci sliku vise....

sta da radim?
 
Kad si vadio bateriju raskacio si napajanje jel da?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
nakaceno napajanje, ali prekidac napajanja na OFF. jel treba da je na ON?
 
ma nece ni tako. ocigledno sam nesto ubio
 
Pa dobro to dodje kao da je otkaceno. Raskaci kabal od napajanja izvadi bateriju na neki minut i zadrzi dugme za paljenje 30tak sec.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
To dugme nazad nije za bios reset, već bios flashback dugme. Ako misliš na ono dugme kod iznad usb-ova...
Probaj da zapravo upgrade-uješ bios sad ili da ga vratiš na stari (koji god da je bio). :)

Skini v17 (poslednji pre prelaska na click bios) sa MSI-evog sajta, usb 2.0 fleška u fat32, MSI.rom u root iste te fleške, ubaci u usb 2.0 u gornji crni usb port i klikni na to "reset" dugme. :) Čekaj nekoliko minuta da se bios prebaci i učita i kad prestane lampica da svetli, sačekaj još minut-dva, izvadi flešku i pokreni komp.

Imaš uputstvo na MSI-evom sajtu oko upgrade-a bios-a, pa pogledaj svakako tačnu proceduru - ovo gore sam iz glave pisao.
 
Poslednja izmena:
iscupo sam memorije pa onda bateriju i kratko spojio plus i minus, vratio memare i evo sad se upalio
 
To ti karma smešta cimanje jer pričaš loše o Red Dead-u. :D
 
hahahahahahahahahahahahahahahahaha, znaci, odavno se nisam ovako ismejao sad........ :D :D :D
 
"Memory try it" ima striktne tajminge, koji mogu da rade na Samsungu B-die, Hynix c-die već malo teže, a Micron E-die nisam probao.
S obzirom da ti je memorija na 2666, CAS???, preporučujem ti da testiraš sve manuelno, iz uz pomoć Ryzen calculatora.
Staviš 1.4-1.42v za memoriju, olabaviš tajminge na c21, staviš brzinu na 3000, pa vidiš da li će da upali. Posle toga zatežeš polako, pa dokle stigneš. Naravno, moraš da testiraš posle svakog zatezanja.
Otprilike, jedno 2 dana posla.
Još jedna stvar, imaš 1600x, od koga dosta zavisi, pitanje je da li uopšte hoće da izvuče 3000, 2933 bi trebalo da može.
 
Poslednja izmena:
"Memory try it" ima striktne tajminge, koji mogu da rade na Samsungu B-die, Hynix c-die već malo teže, a Micron E-die nisam probao.
S obzirom da ti je memorija na 2666, CAS???, preporučujem ti da testiraš sve manuelno, iz uz pomoć Ryzen calculatora.
Staviš 1.4-1.42v za memoriju, olabaviš tajminge na c21, staviš brzinu na 3000, pa vidiš da li će da upali. Posle toga zatežeš polako, pa dokle stigneš. Naravno, moraš da testiraš posle svakog zatezanja.
Otprilike, jedno 2 dana posla.
Još jedna stvar, imaš 1600x, od koga dosta zavisi, pitanje je da li uopšte hoće da izvuče 3000, 2933 bi trebalo da može.

ma de smem to da radim sto si sad napisao, kad blage veze nemam sa natezanjima memorije, CPU sam ponesto i klokovao, ali memorije nikad..... tako da odustajem od toga....
ostavio sam u biosu da je ploca u game boost modu, i nista vise ne cackam, sve super radi na kompu sada....
 
a inace, ove memorije imam u kompu:

mem1.PNGmem2.PNG

2x8gb plus 2x8gb
 
iscupo sam memorije pa onda bateriju i kratko spojio plus i minus, vratio memare i evo sad se upalio

Ploce imaju tu caku da ne dozvole odma start posle nekog pogresnog podesavanja, valjda da ne puste struju i uniste komponentu, meni se slucajno desilo da resetujem bios na jumper a baterija ostala unutra :D i nije hteoda bootuje, pa bootovao tastatura nije radila i onda posle sve proradilo , desava se to samo treba ostaviti prestekati sve vratiti resetovati bios i sve cool . Na intelu sve na klik, stavis xmp 3000 , on te pita "asus multicore enhancement" naravno da da (onda radi i turbo i sva jezgra podjednako) , restart i on dva ili tri puta upali i ugasi i onda radi bez ikakvih problema , valjda tako menja te modove sama ploca fabricki pa tek ulazi u win .
 
Nazad
Vrh Dno