Šta je novo?

Meizu 16(th) (25 990din) posle Xiaomi Mi A2. jel vredi preci dok je na akciji?

cilebg

Cenjen
Učlanjen(a)
29.07.2008
Poruke
589
Poena
169
trenutno imam xiaomi a2 ali prešao bih na nešto bolje.
posto je opet meizu 16th na black friday akciji u w. radnji razmatram njega da uzmem jer je baš povoljan.
Ima optičku stabilizaciju i jači čipset-SD 845, ali koliko je bolja i da li je kamera u rangu uopšte sa mi a2?jel zna neko moze li se ubaciti gcam? čitač otiska u ekranu nadam se da ne baguje, a baterija, hm...nije mi problem što je istog kapaciteta. naviko....hvala
 
Softverska podrška Meizu jednaka nuli, zato i ta cijena.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
izgleda da mogu pojedini kastom romovi da se instaliraju, naravno ako se bootloader otkljuca. a pitanje je da li u winwinu prodaju globalnu ili kinesku verziju telefona? ako je kineska, onda nema teorije da se otkljuca bar po onom sto sam procitao.
 
Super telefoni, ali jedna od najvecih gluposti je sto ne moze da se otkljuca bootloader, ni na global ni na kineskim verzijama. na kineskom romu valjda moze root. na global ni to ne moze.
 
Ja razmišljao da uzmem. Imam godinu dana star P20 Pro. Mogao sam na 300 da ga udomim. Ovaj uzmem na 26ooo din (220eu) i to na 12 rata. Da ne osetim. Međutim, dve stvari ga kolju. Baterija koja je nedovoljna za 24 časovno korišćenje, kao i kamera koja nije neka. Direktan konkurent Mi8 koji je pak znatno bolji fon od njega.
 
Poslednja izmena:
kakve sam ku*ate sreće, dobio sam izlozeni primerak(proverio sa call centrom). sve je ok, ekran telefona bez ogrebotina, maskica telefona par baš sitnih ogrebotinica, zaštitna folija telefona odlepljena i kutija nije vakuum...da su ovako vama poslali da li bi ste vratili? takodje, nisu mi poslali papir da je moguće vraćanje dve nedelje pošto je naručeno na daljinu?(pozivom call centra)....stvarno nisam pametan....ono jeste da je bagatela jeftin ali neko ga je ocito zagledo i probavo


ps. nije da nemam 5 000 da doplatim u logicu ili kp prodavcima za mi 8. ali, da li cu i tamo dobiti nov telefon? garancije tamo nema....
 
Poslednja izmena:
Vrati to. Pitanje da li je bio uključen i da li je korišćen. Možda je stojao na pultu. Uzmi nešto preko oglasa. Ne znam što se svi lepite za najnovije specifikacije i samo po tome kupujete telefone.
 
od proverenih prodavaca na kp hoces,celofan i 12m garancije,ima njih par po bg-u koji ce ici i van toga a imaju ili najjeftinije ili u par stotina dinara najjeftinijim cenama.nevezano sto ti nisu dali papir,ako je uzeto na daljinu,vazi 14 radnih dana vracanje.ja bih vratio,ne toliko sto mi smeta sto nije celofan vec sto vec imas i mozes da doplatis za bolji fon u svakom smislu.
 
@cilebg, to je zaista neprijatna situacija, nisu nigde naveli na sajtu da je u pitanju izlozbeni model, ja bi vratio. Ipak telefon je donekle stvar licne higijene. Sto se tice logica, do sada sam kod njih pazario 6 telefona (licno u radnji, nisam porucivao) i svi su bili u fabrickom pakovanju, sto se garancije tice ne znam - imao sam srece pa nije zatrebala. A cuo sam da ima neka caka sa doplatom i da daju fiskalni uz 2 godine garancije, ali takodje nemam pojma kakva je ta njihova garancija i kako resavaju reklamacije.
 
Nista cudno za tu radnju, a i generalno za ovlascene radnje. Bas je retkost da se mob dobije u vakuum pakovanju. I operateri praktikuju istu stvar, satro otvara se pakovanje da se vidi da li je sve na svom mestu i da li je sve u redu. Pa ne, nedostaje nesto sigurno iz vakuum pakovanja, magijom je nesto nestalo.
Zato je KP zakon. Uzimas od proverenih clanova i nema zime. Mob uvek dobijas u vakuum pakovanju.
 
Nazad
Vrh Dno