Šta je novo?

VPN ka kucnoj mrezi u Srb.

milancet

Poštovan
Učlanjen(a)
29.11.2012
Poruke
17
Poena
54
Pozdrav svima da li moze neko da mi pomogne. Naime zivim i radim u Pekingu kao sto verovatno znate ovde postoje velika ogranicenja interneta pa mi je potreban VPN. Imam nekoliko sto placenih sto besplatnih VPN-ova ali ih sa vremena na vreme sve blokiraju plus voleo bi da imam Srpski server zbog gledanja televizije. Kako da podesim da imam tunel ka mojoj kucnoj mrezi u srb, sta mi treba od opreme i kako da sve podesim?
 
Cisto informativno: i NordVPN blokiraju, posto navodno preko njega imam pristup kineskim serverima?

...A3...
 
@milancet Treba ti ruter na kome može da se podigne VPN server. Mislim da dobar deo rutera koje daju i operateri ima tu mogućnost.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Raspberry Pi 3b plus PiVPN
 
Mullvad i proton vpn imaju servere u Srbiji. Mullvad sam probao i radi eon tv sa njim.
 
Pozdrav svima da li moze neko da mi pomogne. Naime zivim i radim u Pekingu kao sto verovatno znate ovde postoje velika ogranicenja interneta pa mi je potreban VPN. Imam nekoliko sto placenih sto besplatnih VPN-ova ali ih sa vremena na vreme sve blokiraju plus voleo bi da imam Srpski server zbog gledanja televizije. Kako da podesim da imam tunel ka mojoj kucnoj mrezi u srb, sta mi treba od opreme i kako da sve podesim?
Imaj u vidu da će ti brzina downloada biti ograničena brzinom kućnog uploada.

Moraš da obezbediš javnu IP adresu vidljivu spolja.

Idealno bi bilo da je ISP oprema u bridge modu.

Ja za to koristim Mikrotik.

Ovo uputstvo treba da ti bude dovoljno

https://www.bgocloud.com/knowledgebase/32/mikrotik-chr-how-to-setup-pptp-vpn-server.html

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Upravo sam pregledao par tuorijala i mislim da cu probati sa raspbrry-jem deluje mi kao vrlo jednostavno da se odradi a i zanimljivo mi to sve sa raspberryjem. Neka preporuka ili savet?
 
Nazad
Vrh Dno