Šta je novo?

Pitanje u vezi TV garancije u WinWin-u

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

heroin

Poštovan
Učlanjen(a)
15.05.2014
Poruke
35
Poena
59
Zdravo ljudi,
Pre god. dana otprilike uzeo sam TV u winwin-u koji je sam od sebe crkao pre par dana. Moj otac je odneo TV u radnju gde je zaposleni insistirao na servisiranju koje ćemo najverovatnije čekati oko 30 dana, i kako moj otac nije hteo da se svađa, predao ga je radniku uz račun.

Naime, mene ne interesuje nikakav servis dotičnog tv-a, niti dobijanje novog u zameni jer tv koji se kvari nakon god dana ovako je katastrofa. Ja bih isključivo hteo povraćaj novca da bih mogao da investiram u novi, bolji tv sa novom garancijom.

Da li imam prava da zahtevam povraćaj novca nekako u ovom slučaju? Da li bi to bio pun iznos koji je na računu ili onaj po kojoj ceni prodaju sad takav tv?

Hvala unapred.
 
Mislim da do 6 meseci imas pravo na nov proizvod, povrat novca ili servisiranje jer ako se uredjaj pokvari u tom roku se smatra da je fabricka greska.. A preko 6 meseci prvo servis pa ako ne moze da se opravi daju ti nov uredjaj...
 
Da li imam prava da zahtevam povraćaj novca nekako u ovom slučaju? Da li bi to bio pun iznos koji je na računu ili onaj po kojoj ceni prodaju sad takav tv?.
Nemaš prava na povraćaj, samo na popravku.
Ako ne može da se popravi onda na zamenu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kao što reče cojamen. Čekaš šta će ti javiti. Ako ga popravljaju - zakonski su u redu (imaš novu garanciju za taj popravljeni deo). Ako ti daju drugi isti - zakonski su isto u redu. Ako ti daju drugi, trebaju ti dati i drugu novu garanciju od min 2 godine. WinWin i Emmi su poznati da to ne vole da rade i često se moraš natezati sa njima oko toga. Jedino gde možeš zahtevati povraćaj novca, jeste ako nemaju isti tv na stanju, pa hoće neki drugi lošijih karakteristika da ti daju.

U slučaju da nemaju na stanju tv i hoćeš novac nazad, dobijaš onu cifru sa fiskalnog računa.

Imaš sve ovo u temi "zaštita potrošača", pa ako hoćeš u sitna crevca nešto dodatno, pretraži istu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno