Xiaomi pomalo upada u sopstvenu zamku sa svim ovim telefonima. Ne samo da se ponuda prilično zakomplikovala, već imamo situaciju da se sada verovatno mnogi pitaju koji je telefon bolji, Redmi Note 8 Pro ili Mi 9 Lite? Šta se dobija sa jednim, a šta sa drugim? Koliko može jedan, a koliko drugi? Vredi li doplata, odnosno razlika u ceni? To i mnoga druga pitanja će u suštini odrediti ton ovog prikaza, budući da mnogo toga već veoma dobro znamo - i hardverske mogućnosti telefona, i bateriju, i ekran, pa čak i kamere možemo da pretpostavimo kako se ponašaju sa tolikim brojem telefona koji su nam prošli kroz ruke.

Da sve bude još komplikovanije, Mi 9 Lite je na nekim tržištima poznat kao Mi CC9. Mi 9 Lite nastaje "kraćenjem” snažnijih modela, dok s druge strane Redmi Note 8 Pro nastaje "obogaćivanjem” modela niže kategorije. Tako je možda u teoriji, ali u praksi imamo vrlo zanimljivu situaciju u cenovnom pogledu. Odozdo pritisnut Note 8 Pro, odozgo Mi 9T modelima - kao da sama matična kompanija želi da zauzme apsolutno svaku tržišnu nišu.

Naime, oba telefona su ...
Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu