Šta je novo?

Crkla maticna? C45 770 msi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dzabar

Poznat
Učlanjen(a)
16.01.2018
Poruke
2
Poena
41
Ako je neko imao slicno iskustvo treba mi pomoc. Maticna je iz naslova a proc je phenom 2 955 be bez oc. Naime u radu mi se komp ugasio i vise nije hteo da se ukljuci. Prilikom pritiska na dugme za paljenje povremeno samo se malo mrdnu ventilatori i blicne lampica na grafi. Pomislio sam da je napajanje ali kada sam probao drugo ista stvar se desila, sve cuti. Onda sam izvukao cetvoropinski cpu konektor i tada se pale ventilatori i hdd i na maticnoj svetli lampica. Ima li neko ideju, i da li moze negde da se nadje nova am3 ploca? Hvala unapred.
 
Bilo bi sgodno ako bi mogao da probas sa nekim drugim am3 procom moguce da je ploca mada moguce i da je proc, sto se ploca tice imas na KP mada imas i nove ja sam skoro uzeo ovu gigabyte u gigatronu
 
Bilo bi sgodno ako bi mogao da probas sa nekim drugim am3 procom moguce da je ploca mada moguce i da je proc, sto se ploca tice imas na KP mada imas i nove ja sam skoro uzeo ovu gigabyte u gigatronu

Zezaš da si dao 80€ za am3?
 
Mozda je AM3+ pa moze ok da posluzi za nekog FX 8XXX.
Pa polovne AM3+ 970 chipseta su 35-40e, a 990 chipseta 40-50e.

Cenu drze bas zato sto su i dalje iskoristljive veoma, za neki medium gaming sa FX procesorima, uz neku recimo RX 470.
 
Zezaš da si dao 80€ za am3?

3+ imam FX 6300 koji me odlicno sluzi mada razmishljam da uzmem FX 8350 ako nadjem neki cheapo na KP, za sada iskreno nemam apsolutno nikakve portebe da menjam al kazem ako naidje neki bezobrazno jeftin da imam plocu koja podrzava 125w cpu
 
Zastarelo na papiru u praksi i dalje nemam apsolutno jedan razlog da menjam jer mi sve radi bez premaca iskreno nisam primetio razlike kod drugova koji npr imaju ryzen, nit mi igre na high koce nit imam ikakvih problema sa multitaskingom koji mi je zbog posla jako bitan a inace nisam neko ko se lozi na sinteticke bencmarke vec iskljucivo gledam ponasanje u praksi.
Video sam ima am3+ ploca do 5000 polovnih brdo al ipak volim da imam novo kad je vec povoljno, meni i dalje radi stara ploca (MSI 760GM-P21 (FX)) ali manjak slotova posto je mikro plus manjak podrske za 8350 a i na kraju godinama se przi 24/7 tako da mi je bas leglo sto sam nasao novu zamenu koja ce nadam se raditi jos toliko
 
Ne znam kakve ryzene imaju tvoji drugovi, ali to su nebo i zemlja razlike.
Imam jednu konfu sa 955be, ne pricam napamet.

...riding on 720p...
 
Pa dobro ok tebi ima meni nema razlike :)

Rekoh igre na high podesavanjima tipa ARK, Destiny 2,PUBG ne koce a multitasking mi je fluidan tako da sam jos uvek prezadovoljan performansama ,955be je quad core naravno da su performanse losije mada bi i sa njim bio zadovoljan da ne koristim heavy multitask, imao sam ga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno