Šta je novo?

Web kamera i mikrofon pristojnog kvaliteta

Ciklogremlin

Cenjen
Učlanjen(a)
26.11.2017
Poruke
195
Poena
130
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Treba mi web kamera i mikrofon, prvenstveno za snimanje tutorijala.
Bitno mi je da snimak moje gooove ne kasni, ne secka, dok se snima (na računar sa kojeg radim) - oštrina i rezolucija su manje bitni - neće biti preko 600x400 svakako, pošto je ideja da faca mi stoji dole-desno. Tako da ne mora full HD, ne mora bog zna kakva oštrina i sl.

Za mikrofon mi je važno da zvuk bude čist. Može i u varijanti sa sluškama preko glave, ili onaj što se kači na rever. Može i na stolu da bude, ako će zaista moći da "kupi" to što pričam, uz minimum spoljnih šumova.

Ako preporučena web kamera već ima ugrađen takav mikrofon, onda je to OK i rešava stvar.

Za mikrofon (i sluške) sam u principu bio zadovoljan sa nekim "Planctronics .Autio 628" - kače se na USB, mikrofon je odličan (i zvuk u sluškama, ali to je manje bitno).
Ako nema ništa jeftinije da valja - to mi je svakako rešenje za mikrofon (oko 50 evra su).

Ostaje svakako problem kamere. U principu tražim "najjeftinije što valja" - u smislu: daću koliko treba za kvalitet, ali ne bih davao više nego što mora za bog zna kakve mogućnosti/karakteristike.
 
Da malo oživim temu, pošto tražim nešto slično. Dakle treba mi preporuka za kameru i mikrofon za video pozive, u bilo kojoj kombinaciji (kamera i mikrofon odvojeno ili zajedno, ili kamera + headset).

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Nemam pojma kako se kreću cene, ali recimo 50e gornja granica. Šta bi bila najbolja kupovina u smislu cena/kvalitet do te granice?

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Hvala na predlogu.
Jel će biti problema ukoliko uz njih koristim zvučnike prilikom poziva, jer bi mi u tom slučaju možda onda bolje bilo da uzmem neki headset plus kameru

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Prvo uzmi kameru, cesto imaju jako fine mikrofone pa ako ti ne treba neki bog zna kakav mikrofon moze i taj iz kamere da posluzi.

Ja sam tako bio iznenadjen kako se fino cuje npr zvuk preko Logitech C525

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Već skoro mesec dana pratim oglase, ništa od ovih kamera nema na stanju, ni novo, ni polovno. Preko 100e ne bih davao.

Na kraju sam sve izbor na LifeCam Studio for Business ili LifeCam Cinema for Business, ako neko ima neku od ove dve kamere ne bi bilo loše da podeli svoja iskustva.
Lifecam Cinema je skuplja, a osim razlike u rezoluciji, ne vidim nijednu drugu razliku, tako da bih verovatno uzeo jeftiniju.
 
Ništa ni od te 2, nema ih na stanju.
Evo pojavila se LifeCam HD-5000, tako da ću uzeti to bez razmišljanja, iako i Logitech Quickcam pro 9000 za 3000 dinara deluje primamljivo, ali vidim da se ljudi žale na kvalitet mikrofona.
 
Nazad
Vrh Dno