»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Veoma iritantan problem sa cold boot-om

Newcomers Avatar korisnika bizzardo
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        64
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake DELIDDED @ 4.7GHz w/ EKWB EK-Supremacy EVO Elite Edition
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
        • VGA: Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
        • MON: Alienware AW2518HF [240Hz] || LG 24GM79G [144Hz]
        • HDD: Samsung 850 EVO 2.5" 250GB || Western Digital RED Enterprise NAS 1TB @ 5400 RPM
        • Case: Lian Li PC-O11 Dynamic + Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
        • LAP: HP EliteBook 840 G2 + Asus F555L
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer Deathadder Elite w/ Steelseries QCK Heavy, Phobya G-Changer v.2 , EX-TOP Revo D5, EK-RES 250
      3. Veoma iritantan problem sa cold boot-om

Pozdrav svima,

U nedostatku dovoljno fan headera na matičnoj (fali mi Y splitter, uzeću ovih dana), morao sam da priključim jedan fan na AIO_PUMP header, međutim on po defaultu vrti fan na max RPM osim ako se ne podesi na PWM mod u BIOSu. Nakon što AIO_PUMP header podesim na PWM Mode u BIOS-u i setujem fan curve, desi mi se problem sa cold bootom. Naime, kada se odradi cold boot (prvi start, ili kad ugasim komp, pustim da se discharge i upalim ga nakon par minuta) računar se startuje na 2 sekunde, ugasi kompletno i bootuje normalno. Warm boot ne pravi problem, kad odradim restart iz Windowsa krene normalan boot.

Čitao sam po netu, kažu da je to nekad problem što npr. taj AIO_PUMP header ne dobija dovoljno struje (setovan je na nekih 30% u Q-Fan), da se matična "prajmuje" prvi put kad se uključi komp, ugasi i krene da bootuje normalno i da je taj "fenomen" sasvim normalan i ne može da izazove nikakav hardverski problem i štetu.

Ima li fix-a za ovo? Neće još dugo biti uključen u AIO_PUMP header jer koliko sutra naručujem ili kupujem 2to1 splitter ili neki fan header, ali me zanima rešenje ovog problema. Kada AIO Pump Control ostavim na "Disabled" onda se problem ne pojavljuje, ali mi onda 1 od 3 case fan-a (taj što je uboden u AIO_PUMP) radi na 1550RPM (100%) a ne bih da ga mučim Trenutno guram sa istim fan curve-om kao i ostali fanovi, problem idalje postoji ali nakon što se normalno bootuje, sve radi kako treba.
        alpha et omega

Newcomers Avatar korisnika bizzardo
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        64
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake DELIDDED @ 4.7GHz w/ EKWB EK-Supremacy EVO Elite Edition
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
        • VGA: Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
        • MON: Alienware AW2518HF [240Hz] || LG 24GM79G [144Hz]
        • HDD: Samsung 850 EVO 2.5" 250GB || Western Digital RED Enterprise NAS 1TB @ 5400 RPM
        • Case: Lian Li PC-O11 Dynamic + Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
        • LAP: HP EliteBook 840 G2 + Asus F555L
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer Deathadder Elite w/ Steelseries QCK Heavy, Phobya G-Changer v.2 , EX-TOP Revo D5, EK-RES 250
      6. Bump
        alpha et omega

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •