Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Headphones mi nije bitno uopste.

Videt cu ova dva daca sto si predlozio

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ako uzmem onkyo 9110 za 250evra i jedan od ova dva DACa to je jos plus 80-90 evra i dolazimo na cifru od 330-340 evra.
Onda nije bolje uzeti onkyo tx8130 za 330nov ili yamahu r-n303d za 300evra?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ako uzmem onkyo 9110 za 250evra i jedan od ova dva DACa to je jos plus 80-90 evra i dolazimo na cifru od 330-340 evra.
Onda nije bolje uzeti onkyo tx8130 za 330nov ili yamahu r-n303d za 300evra?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

više kutija=više kablova=više bespotrebnih problema...sumnjam da ćeš u tvom sistemu čuti razliku između internog i externog dac-a, ako si u fazonu bt i slično komplikuješ život bez potrebe...
 
[emoji16] ne komplikujem ja. Meni je i BT dobar.
Cak i kad bi kupio externi dac. Meni bi hifi bio u dnevnom boravku pored ATVa i TVa dok mi je pc u drugoj prostoriji. Kako bi spojio dac sa PCom? Meni bi ja mislim i ona yamaha r-s202d samo treba neko da kaze da je zvuk ok. Nisam ja neki poseban audiofil. Samo da to fino radi

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
zvuk je ok sigurno...a to da li je nekom ok dovoljno ok, i koliko ok je dovoljno ok, taj odgovor ovde nećeš dobiti jer se kriterijumi i percepcije razlikuju :) negde ćeš ipak morati sam da prelomiš između praktičnosti i isterivanja nekog zamišljenog kvaliteta...
 
Da, kriterijumi se razlikuju od osobe do osobe . Hvala u svakom slucaju nesto cu vec prelomit.

Eto koliko ja znam za sta sluzi externi DAC kad cu evo sada ici goglati na internet ( mozda i ima tema ovde na forumu ) :)
 
dac koji ne dekoduje DSD i HiRes formate, ne pazariti u 2019.

najjeVtiniji dobar dac je topping d10.
 
@zek hvala!
@Orchard svaka ti cast koliko imas zivaca da svima odgovoris precizno. Moras bas imati iskustva i ljubav. Ja kad citam necije probleme izgubim se u informacijama. :D
@slavisaj Moras da cujes vise pojacala u vise klasa i onda tek ces znati sta ti u stvari odgovara. Ja sam recimo bio zadovoljan i sa polovnim pojacalom od oko 100 evra,
sve dok nisam cuo Marantza koji polovan kosta 500 evra. Uglavnom bilo koje pojacalo i par zvucnika je bolje od zvucnika sa TV-a ili onih namenjenih PC-u.
Imao sam cak par aktivnih altec lensing zvucnika za PC koje svi hvale nasiroko ali to je veoma losije od bilo kog pojacala i para zvucnika.
 
Pronasao sam jedno polovno pojacalo Pioneer SA610 izuzetno sacuvano, bez ogrebotinice, kao da je sad izisao iz fabrike. 100evra. Interesuje me da li se na njega moze spojiti Topping D30?

isto pitanje za NAD C-320
 
Poslednja izmena:
Za pojačalo staro 40 godina, meni izgleda da je 100 evra prejaka cena.
Na svako pojačalo se može spojiti D30.
 
Ajd ako te ne mrzi sta bi ti izabrao od tog prodavca
Od kog prodavca (i zašto samo od njega) i šta tražiš i za koliko para?
Da, i još jedno pitanje - zašto baš Topping D30, i do koliko para za DAC i koje funkcije treba da ima?
 
Poslednja izmena:
Od kog prodavca (i zašto samo od njega) i šta tražiš i za koliko para?
Da, i još jedno pitanje - zašto baš Topping D30, i do koliko para za DAC i koje funkcije treba da ima?

Od Gorana https://www.kupujemprodajem.com/121763-1-goran-svi-oglasi.htm ( valjda nije problem sto sam postavio KP link, ako jeste brisite ) . Vec sam kupovao od njega, npr te Yamaha zvucnike koje imam. Rezervisao sam od njega https://www.kupujemprodajem.com/Aud...-Risiver-RX-497-88306895-oglas.htm?filter_id= pa sta bude.
Sto se tice DAC, Topping d30 mi ima digitalni, coaxialni prikljucak kao i usb i zasebno napajanje mozda jos audio fx sq5 ili fx audio x6
 
i kad spojis tu yamahu i dac kako ces bezicno da pustas muziku?
 
Pa necu bezicno ,[emoji16] ali postoji jedan dac SMSL B1 BT, samo ne znam kakav je i da li mu usb konektor moze tj sluzi za napajanje tj da je stalno prikljucen na punjac npr od nekog windows tableta kojeg imam

Sta mislite o dac SMSL Sanskrit 10 i SMSL M100
Oko 13000din su. Da li je topping d30 bolji ili losiji. I isto pitanje vazi za usb vidim ova dva imaju 2 usba

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
ajd dobro, krenuo si od toga da hoces bt zbog pustanja sa telefona pa rekoh valjda ti je to bitno [emoji3]
 
Pa to je bilo u vezi novih pojacala/resivera ( jeftinija) a oni obicno nemaju usb ili opticki ili digitalni ulaz

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Možda nekom bude značilo
- SBBov SDott0202 preko Hdmi na tv pa optikom na pojačalo daje drugačiji zvuk nego Htpc istim putem. Rekao bih da HTPC bolje zvuči. Izvor Deezer HiFi. Na Android tvu ne postoji mogućnost odabira kvaliteta i mislim da je do ovoga...
- Drajver na HTPCu kaže da hdmi audio prema TVu može maksimalno prihvatiti 16 bitni zvuk uz 48000 semplovanje (dvd kvalitet). Moguce da je ograničenje i kod HTPCa (optiplex 360). Ako nadjem coax bracket, probaću i tako... Mada, i ovo je OK

Via mi8
 
Konacno sam resio pitanje pojacala (resivera). Stigla Yamaha RX497 , ja sam zadovoljan , jako lepo sacuvana, spojio sam je sa mob telefonom preko 3,5m na RCA adapterom, i jako lep zvuk ima i bez DAC-a samo spokeno direktno na mob Xiaomi Mi9T Pro on je sertifikovan kao HiRes sad ne znam da li on ima neki dac ili nema. Ali uglavnom ja sam zadovoljan kako to sve zvuci. Najverovatnije cu uzeti neki DAC, ili ovako nesto https://www.in-akustik.de/en/cables...ifi/wifi-audio-streaming-receiver-00415007-1/ pa da mi bude kao neki network audio streamer. Pa bih onda tako mogao pustati preko airplay-a ,
Da li je neko imao dodira sa takvim strimerom kao sa linka?
 
Mi 9T Pro (kažu) ima prilično dobar zvuk kada se uključi "HiFi" opcija za zvuk negde u podešavanjima, pretpostavljam da je kod tebe već tako podešeno?
 
Mi 9T Pro (kažu) ima prilično dobar zvuk kada se uključi "HiFi" opcija za zvuk negde u podešavanjima, pretpostavljam da je kod tebe već tako podešeno?
Da podeseno je tako na hi fi audio
5547c4374394c2b86a9a8719fdd499f7.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ja se izvinjavam sto saljem poruku za porukom. Moram da kazem da ova moja Yamaha bolje zvuci od Marantz PM5005 koju je brat uzeo nov.
 
Sa kojim zvucnicima je marantz? na to mislis ili moja yamaha?
 
miisli koji su zvucnici kod tebe a koji kod njega i dal' ste probali oba pojacala na istim kutijama.to sto tvoja kombinacija zvuci bolje od njegove ne govori da je pojacalo bolje vec da su primarno kutije bolje.
 
Nismo probali na istim zvucnicima. Njegovi su svakako bolji. Mozda cu za vikend poneti moje pojacalo kod njega pa da probamo.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Uzeo sam sledeće: Monitor Audio Silver 100 zvučnike + Bluesound Powernode 2i strimer/dac/pojačalo

Treba mi savet za kablove kako bih kompletirao setup. Ajde neka bude, recimo, do 50e. Ako za nešto vredi dati više, uzećemo u obzir.
 
Ne opterećuj se kablovima.
To se oseti u sistemima sa više nula.
Za ostale je to obična `vlaška magija`.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno