Šta je novo?

Hi-Fi muzika

muljao bi bas i niži srednji verovatno,mada ti niko ne može reći na slepo.krk ima generalno najdeblje monitore u klasi ako je bass tvoj fazon.ja generalno gotivim adame jer volim preciznost uz dašak energije,ali bass nećeš dobiti od adama ni na šesticama bez sabvufera,nisu ni dizajnirani za to.

u suštini treba ti ported i to napred sa bar peticom ako bi ih stavljao na sto.
 
@zek nije mi jasno na ovim DAC-ovima sto si mi preporucio! Moram dovesti na DAC zvuk sa racunara, zvuk sa TV-a i onda sve to ide izlaz na pojacalo? Ne vidim toliko ulaza!
Sa računara dovodiš digitalni signal na DAC - to može preko USB-a, preko optičke ili koaksijalne SPDIF konekcije.
Sa TV-a dovodiš digitalni signal na DAC preko optičke veze.
DAC preko analogne (činč L+R) veze vežeš na neki od ulaza na pojačalu (osim ulaza za gramofon).
 
Od jeftinih aktivnih monitora pogledaj / poslušaj i JBL LSR 308.

Ne vidim problem da se koristi u kućnim uslovima, imao sam ga, a vidi i po netu, svi su oduševljeni sa zvukom koji se dobija za te pare
 
Ako koga zanima...
Kako nisam dobio bas konkretne savete u vezi zvucnika i pojacala ovde, vratio sam se istrazivanju. Sto sam vise citao, to sam vise odustajao od polovnog. Ne znam o cemu se radi, ali generalni utisak koji sam stekao je da ljudi ipak zaziru od te stare tehnike i da ipak treba nekog iskustva za ispitati i proveriti sve pre kupovine. Od ljudi koje poznajem a vole muziku, niko nema pojma o kupovini polovnog.
Na YT naletim na Z reviews. Na slepo mi se dopadnu neke kutije kako zvuce preko YT, pogledam i njegovo misljenje/review i nadjem dve kutije koje se mogu lako nabaviti ovde nove i nisu preskupe. To su Jamo C93 i MA Bronze 2. Odem u 4audio i obe mi se dopadnu. Ipak sam uzeo MA Bronze 2 jer sam naisao na vise preporuka sa cim MA bolje zvuci od pojacala.
Na slepo sam se odlucio da potrazim nesto od Marantza ili NADa. Jedini uslov je bio i integrisan DAC. Nisam zeleo da idem na najnizi model pojacala i dokupljujem DAC. Hteo sam poslusati NAD C338 i Marantz 6006. WhatHiFi je prednost dao PM6006 i jos ga je preporucio u reviewu MA Bronze kutija. Otisao sam da ga poslusam na blef, ali nijednog nije bilo izlozenog. Nisam hteo nove zvucnike da vucem u radnju, pa sam uzeo na slepo. Razmisljam, ako je njima PM6006 OK, bice i meni.
Uzeo sam Olenbach, 2,5mm^2 kablove, Olenbach opticki i Hama opticki...

Kutije sam stavio na kompjuterski sto jer su neki manji radovi u stanu, ali bih ipak hteo opremu da sacuvam. Spojio sam na Xonar DX opticki i zvuk je sasvim OK. Nisam imao vremena, ali test Yello Flag album i Sopen zvuce sasvim dobro. Cim se pojaca sto i cuda na stolu pocinju da zvone, ali na tiho sve to lepo svira.

Ono sto hocu da pitam je:
Imam Dell Optiplex 390 SFF koji glumi HDCP i on je preko HDMIja povezan na TV. Planirao sam TV povezati optickim sa pojacalom. Ovo treba da bude OK kombinacija? PC ne obradjuje zvuk, nego pusta PCM na TV, TV dalje prosledjuje na pojacalo. Jesam li u pravu?
Na TV su HDMIjem povezani i PlayStation4 i Nintendo Switch i EON box. Pleja moze da pusta CDove, moze i Tidal/Spotify. Slicna prica je sa EON boxom (Android programi za muziku, pustim FLAC itd.). Jel' to OK?
Moze i link, pa cu sam da se uputim ako je materija komplikovana za objasniti...
 
1.ne treba ti zvucna,bilo kakav digitalni izlaz samo salje dalje digitalni signal tj u tvom slucaju xonar ne radi nista,samo bez veze trosi struju.
2.zavisno od tog risivera tj kakve ulaze ima.koliko vidim taj marantz ima dva te bih ja,da sam na tvom mestu povezao TV na jedan a PC na drugi,te imao opciju da nezavisno od TV-a slusas mjuzu sa kompa.
3.nemam pojma sta je i sta pod 'pleja' podrazumevas.
 
Nisam bio jasan, na radnom PCju mi je opticki izlaz jedina moguca konekcija sa pojacalom. Na HTPCu je HDMI --> TV --> Optical IN ka pojacalu jedina (digitalna) veza. Danas sam malo procitao i s obzirom da me interesuje stereo a ne visekanalni zvuk, moze i PCM preko HDMIja. Veza je cisto digitalna.
Pleja je zargonski izraz za Soni plej stejsn :)
 
pa imas zaseban koaks i dva optikala,ne vidim sto bi se ogranicavao na TV kad ne moras,ali tvoja stvar.to sto je PS povezan direktno ne nosi nikakav benefit posto ti i dalje treba TV za navigaciju.

sve sto je povezano na TV i ne ide na svoj monitor nema potrebe direkt da povezujes na pojacalo,mozes sa TV-a na pojacalo i dosta.taj radni kapiram ide na monitor taj povezes zasebno i to je to.
 
Da... U buducoj postavci ce sve (ionako) biti povezano na TV preko HDMI. Otuda i pitanje jer nisam imao pojma da li TV radi ista sa signalom, tj. da li je samo pass through ili ga obradjuje nekako. U medjuvremenu sam ponesto i saznao. Nijedan od HDMI uredjaja nije upotrebljiv bez TVa ionako...
 
si siguran da taj radni nema digitalni izlaz na ploci?mozda ti samo treba breket,ne pamtim kad sam video plocu bez bar spdif headera...
 
Siguran. Prime B365 plus. Zasto je to bitno? DX ima opticki izlaz
 
lose si siguran,eto ti ga header odmah iznad pinova za front panel audio.nije toliko bitno,narocito ako koristis bas front panel za sluske,samo opcija vise za povezivanje.
 
Par dana razgledam oglase na KP u. vezi HIFI-ja :) pronasao sam Yamaha R-S202D resiver sa BTom, citao testove, i svi se slazu da je za cenu odlicno. 210eur na KP
onda sam pronasao yamaha R-N303 za 305eur uporedjivao sam testove i zvuk je slican kao na R-S202D jedino sto ovaj ima vise konekcija wifi, ethernet, BT
i onda ima jos i Onkyo TX-8130 za 330eur isto ima ethernet ali ne znam da li ima BT
Zasto sam ubacio onu prvu Yamahu, pa jednostavno jer oma BT preko kojeg mogu lako da slusam muziku sa mobilnog telefona, PC-a ili bilo kog uredjaja koji ima BT konekciju.
 
nema toliko potrebe za bt sa modernim risiverima...ako već imaš risiver koji ima dlna/upnp sve može da ide kroz mrežu, lokalna muzika, internet radio itd...bt ima lošiji zvuk, više troši bateriju na telefonu, ume da prekida...

čak nema potrebe ni menjati pojačalo ako neko nema risiver, dovoljno je nabaviti chromecast audio koji je mnogo bolje rešenje od bt konekcije..sa reletivno malim ulaganjem dobija se mogućnost castovanja bilo koje muzike sa čega god hoćeš...bolji zvuk, wifi veza, bolja kontrola...
 
Ne bih davao vise od 300evra, da li neki resiver ima dlna/upnp a da je u tom cenovnom rangu do max 300evra? imam apple tv a treba da mi stigne i eon, pa valjda moze slusati muziku sa interneta preko toga.
 
nema toliko potrebe za bt sa modernim risiverima...ako već imaš risiver koji ima dlna/upnp sve može da ide kroz mrežu, lokalna muzika, internet radio itd...bt ima lošiji zvuk, više troši bateriju na telefonu, ume da prekida...

čak nema potrebe ni menjati pojačalo ako neko nema risiver, dovoljno je nabaviti chromecast audio koji je mnogo bolje rešenje od bt konekcije..sa reletivno malim ulaganjem dobija se mogućnost castovanja bilo koje muzike sa čega god hoćeš...bolji zvuk, wifi veza, bolja kontrola...
Sta mislis, uzmem neko obicno pojacalo i spojim sa apple tv i to je to

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ako vec imaš ATV šta će ti bolji player

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
@bakara sta onda da uzmem obicno pojacalo sa optickim posto atc ima optical audio izlaz i hdmi preko kojeg je spojen na tv
 
Optički ima daleko manju propusnu moć od hdmi.
 
pa kako onda da spojim ATV sa pojacalom ? na 3.5mm jack?
mislim da sam 99% odlucio da cu uzeti onkyo a9010 cekam odgovor od 2 prodavca sa KP
 
On covek trazi polovno, pa ne znam koliko polovnih pojacala ima hdmi ulaz, a za audio opticki ce biti i vise nego OK

Ako nadjes sa hdmi to je jos bolje.

moj komentar se odnosio na to da je ATV odlican multimedijalni plejer i da je sasvim dovoljan da ti pokrije pustanje bilo kakvog audio sadrzaja i da ti samim tim integrisani BT u pojacalo apsolutno nije potreban.

Jedino u sta nisam siguran posto sam davno imao ATV je da li on moze da radi bez upaljenog TV-a, (mislim da ne moze) tako da to proveris.

pa kako onda da spojim ATV sa pojacalom ? na 3.5mm jack?
Pa sa optickim kablom.
Nisam siguran da ATV ima u opste 3.5mm jack?

Takodje TV je putem hdmi kabla povezan pa zvuk sa tv koji reprodukuje TV moze i kroz TV da dodje u pojacalo.
Ili ATV spojis hdmi kablom a opticki iz TV u pojacalo
 
Poslednja izmena:
Ne trazim polovno :) Mislim nije da ne trazim ali gledam na KP i moze zanimljivih novih stvarcica da se kupi za do 320evra, naravno ja bih jeftinije :)

Uglavnom, hvala na odgovoru oko spajanja ATV sa TVom i pojacalom, imam iMac pa onda mogu direktno da strimujem muzicki sadrzaj preko ATVa na pojacalo.
gledam ovaj onkyo a9010 ima opticki a na testovima je ocenjen kao odlican na what hi-fi, tako da ako ga ima u ponudi, onda ce to biti to.

@Orchard pisao sam vec da imam Yamaha NX-S70
 
Verzija koju su testirali na WhatHiFi je navodno poboljšana "UK edition", bez DAC-a.
 
Evo ovako. Nema da se nabavi Onkyo A9010, ali ima naslednik A9110, njega ima i kod nas. nije ni skup ali on nema nista od digitalnih ulaza jer nema DAC, ali na testovima koje sam citao kazu da ipak daje bolji kvalitet muzike od a9010.
Cena je kod nas oko 250evra.
Onda kod nas ima isto Yamaha r-s202 koja je oko 230evra kod nas u radnjama i Onkyo TX 8220 koji je oko 280evra kod nas u radnjama. Na nekim testovima u poredjenje oba su sa odlicnim kvalitetom zvuka za kategoriju u kojoj se nalaze. onkyo ima opticki yamaha nema. yamaha je snaznija i tako. Oba imaju BT.

Na KP jos uvek ima onaj oglas za onkyo TX 8050 , covek kaze ima i srebrni i crni, oba su u vizuelno odlicnom stanju, nema daljinski. Sve radi nemaju kvarova,... edit: evo jos jedan sa KP iz N isto https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Stereo/Onkyo-TX-8050-87882682-oglas.htm
Na slikama izgleda jos ocuvanije , cuo sam se sa covekom. Pitao ga i rekao sam mu za tu fabricku gresku koja se javljala kod prve generacie. Priznao je i rekao da je to otklonjeno u ovlascenom servisu na ovom modelu.
Samo kazite "uzimaj" i ja kupujem odma :)

onda ima na KP Yamaha R-N303D za 310 evra, i onkyo tx8130 za 330evra
mislim ok su cene, tu je sve oko 100evra razlike od najjeftinije yamahe do najskupljeg onkya tx8130 sto se novog tice.
Najjeftiniji je polovni TX8050. 190evra, i dobio sam jos jednu ponudu za Yamaha Aventage RX-A820 ali to je vec AV resiver
Drugo nesto nisam razmatrao, ne znam da li ima nesto od pioneer? vidim da u tehnomaniji imaju sx-20-k za 19990din a bilo je 33000din
 
Poslednja izmena:
Koji DAC uz njega?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
ako vec kupujes zaseban desktop dac,iz licnog iskustva savet - uzmi sa sto boljom headphone sekcijom.ne znam kakva su ta dva predlozena,nisam slusao,samo prijateljski savet,kad tad ce ti zatrebati.
 
Nazad
Vrh Dno