Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Pa sad... drugar dok se nije preselio u novi stan je imao namestenu sobu sa super ozvucenjem i projektorom.
Kolekcija od preko 1000 ploca, cd, dvd itd...
U drugoj sobi je bio gejming setup pa kad se skupimo i ko nema volje za igranje, ode u sobu, izabere nesto sebi i uziva u mjuzi ili odlicnom ozvucenju u filmu.
Najcesce se zavrsavalo da se svi naguramo u mjuzik sobu i prepirke sta sledece pustamo :)
U takvoj varijanti se itekako koriste sprave i kolekcija.

...A3...
 
sad ga već mrsite :)...ne kažem da se ne slažem, jer sam i ja rasprodao sav vinil i cd kolekciju skresao na 200 diskova, ali prosto možda nekoga ne mrzi da okreće vinil i pušta diskove...na kraju, čovek kupio cd, možda mu se baš pravi kolekcija i hoće da pušta diskove...čemu sve to je neka druga već pomalo filozofska tema...nije da kupac nije savetovan da mu to ne treba ali eto kupio cd plejer, šta ćemo sad :)
 
Sto da se ne uzme, nek uziva covek, neka pravi kolekciju, bitno je da je njemu gušt, kasete, cd-ovi, ploce, nebitno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ajd sad evo ja, tj ja sam se isto napalio na HiFi :D Za sada imam malo digitalno pojacalo Nobsound ns-01G Pro i zvucnike Yamaha NX-S70. Ok mi je to , lepo zvuci sve, malo pojacalo je odlicno. Ali bih ja sad nesto malo konkretnije. Ja bih isao na polovno, da li su oni recivery panasonic SA-XR jos uvek dobra kupovina? sta dodati jos na to?
 
ako ti je to odlicno onda ces biti zadovoljan sa skoro svime sto ti preporuce
 
Ajd sad evo ja, tj ja sam se isto napalio na HiFi ...... da li su oni recivery panasonic SA-XR jos uvek dobra kupovina? ....
Samo određeni modeli su bili OK za dobar stereo - XR10, XR45, XR55 i XR70, ali samo pod uslovom da se koristi digitalni ulaz na njima, analogija je bila loša.
 
Kako mislis digtalni ulaz? spojim npr cd player na digitalni port (ili kako se to zove)? pronasao sam xr700, mozda malo skup ali samo orijentaciono, on nije dobar? Sta bih trebao na jedan takav resiver vidim na kp da ima xr55 za oko 100evra, da li je dovoljnan za te Yamaha zvucnike? sa njima sam zadovoljan.

edit: video sam baner iznad teme, da ako pitamo za sta kupiti, postavimo temu u predvidjen odeljak na forumu. Ako je problem ovde diskusija, molim moderatore da premeste celu ovu temu u taj odeljak.
 
Poslednja izmena:
Da bi spojio CD plejer na taj način on mora da ima digitalni izlaz u vidu koaksijalnog ili optičkog, i da bi to imalo smisla DAC koji postoji u pojačalu treba da bude bolji od onog u samom plejeru.
 
Taj Onkyo je ok sprava. Imao sam ga kao moj prvi stramer. Radio je jako dobro, a prodao sam ga dalje preko Bench oglasa.

Ali imaj u vidu da je prva generacija 8050 imala problem. Crkavala im je mrežna i CPU kartica (misli da im je sve bilo na jednoj kartici). Crkla je i na mom. Ovo je servis otklonio i nakon isteka garantnog roka jer je prepoznato kao fabrička greška cele serije. U kasnijim generacijama, nemam pojma od koje godine, nova kartica je išla u nove uređaje, te nije bilo problema sa crkavanjem. Ne znam kako da saznaš iz koje generacije su ovi na prodaju. Možda ime nešto preko Onkyo supporta.

Konkretan oglas sa KP je malo nejasan. Ima dva uređaja na prodaju, bez ikakvog komentara od strane trgovca oko porekla, starosti i stanja uređaja. :trust:

...

Heh, nađoh svoj oglas od onda. Tu sam dao i opis uređaja: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?395248-Onkyo-TX-8050-HiFi-stereo-network-receiver
 
Hvala, video sa na youtube da ima nekih problema.
Imamjos mesec dana da razgledam, razmisljam, tako da ko zna sta ce do tada naici i otici sa oglasa.
Bas cu pogledati oglas, tvoj.
Svakako ako imate predloge tako do nekih max 200eur, kao ovaj onkyo ili nesto starije a zasebno, pojacalo i neki cd player sa usb, ili bilo sta :)

ovi moji Yamaha zvucnici su 75W to je ok za ovaj Onkyo npr? da li pojacalo treba da bude jace ili slabije od zvucnika.
 
Poslednja izmena:
Ok je taj Onkyo za većinu zvučnika.

Koliko oma su te Yamahe?
 
8oma su jer valjda onaj nobsound daje najvise snage na 8oma, pa sam zato i trazio zvucnike za 8oma.
 
Hvala :)
Eto onda bas pasuju na onaj onkyo :)
 
Kud procitah temu...
Taman sam prelomio za Yamaha N-303D i Yamaha NS-F51 kad vidim pominje se polovno iz vise klase, jos nadjoh i onaj hi-fi forum.

Slusala bi se najvise klasika, bob dilan, led zeppelin, instrumentale (gitara, klavir), pa i country, soft rock. Dakle, svasta u stereo modu... Soba je ~19kvm. Izvor bi bio TV preko RCA ili optickog izlaza. Imam i par konzola, jedan PC sa LINE out integrusom. Ne bi se glasno slusalo ni izivljavalo.
- Zasto N303D? - Imam Sony bezicne, a (ta) Yamaha podrzava Musicast, internet radio, deezer...
- Zasto NS-F51? - Jer nisu skupi novi, a nahvaljeni su na Amazonu, tom svastarskom sajtu...
To je oko 500eur

Zasto sam se pokolebao?
- Nisam gadljiv na polovno, a ovo nisu kola, pa da je za visu klasu i kvalitet skuplji servis. Uzmes jednom (a ako dosadi, lakse je spustiti 10-20% i prodati)

Znam da treba hodati i slusati, ali i to slusanje je relativno jer sobe za slusanje nisu moja soba, ne volim da slusam pricu prodavaca i hvalenje prosecnih uredjaja, a i na razlicitim uredjajima sve razlicito zvuci. Zeleo bih setnju da svedem na minimum. Takodje, nisam spreman da ulazem u letve, kablove i ostalo propratno vise od nekoliko desetina eura. Ne tezim savrsenstvu nego ugodjaju.

Od prodavaca na KP sam zapazio ponude Ivice, ultra audio. Ima tu jos nekih uredjaja, ali ova dvojica imaju siru ponudu. Verovatno bi mogao da se trazi i neki popust na kombo zvucnici i pojacalo (risiver/mrezni risiver/stereo risiver), pa ako neko ima volje neka baci pogled i sklopi nesto sto bi nadmasilo gorepomenute Yamahe u ceni 500eur. Dolaze u obzir i ostali prodavci, sto da ne, ali da ne davim previse...

Da podsetim, ne prejako slusanje i da zicani i vokali OK zvuce.

Hvala svima!
 
Verovatno ti je najbolje da ideš na DAC sa više tipova ulaza putem koga možeš da povežeš PC preko USB-a i TV putem optike (npr. FX-Audio X6 ili SQ5, Topping D30 ...) i klasično stereo pojačalo.
 
Poslednja izmena:
Bude los DAC u ovim integrisanim pojacalima? Pitam jer cenom izadje skuplje ili mislis da kupim polovno pojacalo i DAC?
 
Polovno pojačalo i nov DAC. Obično stereo risiveri nemaju USB ulaz, a šteta je da PC slušaš preko integrisane.
 
Dakle, da se zaobidje integrisana. Mislio sam da je Line-out samo pass through, bez obrade, ali nije. To je digital out (pass through)?
OK. Ima jos jedan PC sa Xonar karticom. Moze i preko mreze da povlaci ako uzmem taj N303D.

Kakav je generalno stav prema zvucnicima srednje ili vise srednje klase starim 20-30 godina VS ulazni modeli novi?
 
Zavisi u kakvom su stanju, ako je cena u skladu sa klasom i stanjem zvucnika dobra je kupovina. Zvucnici su mehanicka stvar znaci sto su stariji i koriste se vise propadaju. Ako su stariji dobro je da imaju gumeno vesanje jer sporije propada.
 
Pozdrav! Ja takodjer imam isti problem sta kupiti pa mislim da nije pametno da otvaram novu temu. Hteo sam da idem na specijalizovane forume za hi fi ali ljudi moji
tamo je luda kuca. Citao sam pola dana i ja ne znam da li sam ista pametno procitao! Evo ovu temu citam i svaka vam cast! Ja imam vec staro vintage pojacalo Sansui R7
koje sam upario sa trosistemskim bas refleks zvucnicima sinusne snage 90w na 8 oma. Taj sansui sam dobio na poklon i mogu vam reci da ima prelep topao zvuk i iako ima samo
mozda 30 w po kanalu, gura ove zvucnike da ja ne smem pojacati preko pola. Imam par Sony i par Medion zvucnika. Skoro iste kutije. Bas refleks napred.
Taj moj sansui resiver i par zvucnika hocu da poklonim drugaru. Ja cu sebi ostaviti par sonijevih zvucnika i kupiti pojacalo - resiver. Posle planiram kupiti neke Jamo
podnostojece zvucnike iz S ili C serije. Muziku cu da pustam najvise preko PC-a (flac ili kvalitetniji mp3). Skoro uvek je ukljucena muzika na mom PC-u.
Slusam elektronsku muziku, ambient, hip hop, jazz, rok, pop, idm, ma skoro sve. Imam i gramofon marke vestax ali na njemu samo skrecujem i veoma retko pustam muziku :).
Plan mi je da kupim polovno pojacalo ili resiver za oko 250-300 evra. Ja znam sta necu ali ne znam sta hocu.
Mozda nekima izgleda glupo ali pojacalo mi se mora svidjati vizuelno, mora da bude u fabrickom stanju, ako je proizveden u novije vreme mora imati
originalni daljinski. Denon i Marantz mi se svidja samo par modela. Yamaha,Onkyo,HK i Luxman mi se svidjaju vizuelno. DAC cu kupiti tek posle zvucnika.
Ja znam sad da cete mi vi predlagati da ja moram slusati upareno pojacalo i zvucnike. Znam i da je ovaj Luxman preskup. Ima jedan model na KP Luxman L410.
Problem je sto je samo pojacalo bez tjunera jer nekad slusam radio i problem je sto je to staro pa nema nista od ulaza. Yamaha RX V-2500 je moderni soraund resiver
i svidja mi se u svakom smislu. Mene interesuje koliko je to kvalitetniji zvuk i cistiji i topliji na Luxmanu da bi ja zrtvovao sve ovo na recimo Yamahi,HK ili Onkiju?
Audiofili pljuju Yamahu i kad pitas za model oni kazu dobar je R1(aludirajuci na motor). Meni je cilj da imam topao zvuk sa ne previse basa ali kad treba zvucnik
izbaci brzo i kvalitetno bas. Najbitnije mi je da su mi srednji tonovi kvalitetni i meki i da su visoki cisti. Da li je Luxman 410, 510, 530 old skul toliko bolji od ovih novih?
Za kabal necu dati vise od 70-80 evra, CD player me ne interesuje, DAC cu kupiti tek posle jer ne znam na osnovu mojih komponenti koliko dati za taj uredjaj i koliko
uloziti da se poboljsa zvuk. Izvinite molim vas na predugom tekstu i izvinjavam se drugima koji su postavili pitanje a ja uletio i prekinuo.
 
Ako ti odgovara ta kombinacija nemoj da dajes to pojacalo i zvucnike, niko ti ne moze garantovati da ce ti se nesto tako svideti. Snaga nije toliko bitna jer se verovatno ni ne slusas muziku jace od par vati
 
Ne odgovara mi ova kombinacija. Probao sam par drugih pojacala na ovim zvucnicima i to je jos losije. Ovi moji zvucnici su loseg kvaliteta i hteo bi ih zameniti. Pojacalo je staro i evo proverio sam, 45w na 8 oma.
Slusao sam Jamo na technics osrednjem pojacalu. Neko tranzistorsko mozda sa jednim A i odusevio sam se. Bez DAC-a, bez kablova od 500 evra. Hocu Jamo zvucnike to vec znam a ovaj resiver ne znam kako bi gurao
Jamo zvucnike. Inace ne slusam ja glasno muziku. Cak i kad pustim tise muziku, odem u drugu prostoriju i ne cuje se nista osim basa kako bruji. Zato mi je bas skoro na minimumu da me
komsije ne razapnu. :)
 
Ne odgovara mi ova kombinacija. Probao sam par drugih pojacala na ovim zvucnicima i to je jos losije. Ovi moji zvucnici su loseg kvaliteta i hteo bi ih zameniti. Pojacalo je staro i evo proverio sam, 45w na 8 oma.
Slusao sam Jamo na technics osrednjem pojacalu. Neko tranzistorsko mozda sa jednim A i odusevio sam se. Bez DAC-a, bez kablova od 500 evra. Hocu Jamo zvucnike to vec znam a ovaj resiver ne znam kako bi gurao
Jamo zvucnike. Inace ne slusam ja glasno muziku. Cak i kad pustim tise muziku, odem u drugu prostoriju i ne cuje se nista osim basa kako bruji. Zato mi je bas skoro na minimumu da me
komsije ne razapnu. :)

Pa prvo zameni zvučnike.
 
Ja sam skapirao iz teksta da se tebi svidja kako to sve svira.
 
Nazad
Vrh Dno