Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Denon baš i nema u ponudi stereo risiver koji bi njemu odgovarao cenovno. Postoji DRA-800H, koliko vidim ne kod nas, koji bi mu pojeo skoro ceo budžet.
 
Da li yamaha, kao i ostali network stereo receivers imaju ugrađeno pojačalo

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Svi risiveri imaju pojačalo, network plejeri/strimeri ne.
 
Hvala

edit: otisao brat za NS, ne znam sta ce uzeti, za sta ce ga ubediti :) pred odlazak je bio zagrijan za yamaha r-n303d
 
Poslednja izmena:
neće sigurno pogrešiti ako uzme yamahu...u istoj radnji ima i solidan izbor zvučnika pa verovatno može da dobije i neki popust ako tu kupi i zvučnike...
 
prevideo sam nedostatak usb kod yamahe, ali ne iz zle namere nego zašto što slušanje muzike sa externog hard diska smatram najgorom mogućom kombinacijom...( a i mislim da externi hard disk ne živi dugo kad se tako koristi, neka bude da je pogrešno, ali tako su mi otišla 3 eksterna harda koja sam koristio za torentovanje i slušanje muzike sa njih)...od tada imam NAS pa zato i podsvesno ignorišem kombinacije usb+ externi hard :) po mom skromnom mišljenju externi hard je za backup i da se nakon toga stavi u fioku, nije za 24/7 rad...
 
A šta bi sa usb ulazom za eksterni hard - ovaj Marantz ima samo klasične ulaze.
Kupio je Cd plejer a nema ni jedan disk!!!
Na kojim zvučnicima je slušao kombinaciju?
Zvučnici se nisu pominjali u celoj ovoj priči - da li već nešto ima ili tek treba da kupi?
 
Poslednja izmena:
Totalno nejasna kupovina ... Za zvučnike je najbolje ni ne pitati.:d
 
LOL da nejasna je kupovina.
uzeo je i ove zvucnike https://www.player.rs/artikal/focal-chorus-615--black-ash
Denon cd player ima usb ulaz, ali ne podrzava flac, vec mp3 i wav
marantz je samo pojacalo.
Kaze da je prodavac bio jako ljubazan, i da suprobali stvarno mnogo kombinacija, i tu yamahu koju ste naveli a ja mu rekao da kupi, i da mu se ova kombinacija marantz pojacalo, i denon cd player vise svidela od yamahe.
E sad, moj brat, on nije jako tehnoloski zahtevan da pusta muziku preko raznih povezivanja wifi, bluetoot, ... on je vise old school :)
Tako da verujem da su njegovi zahtevi zadovoljeni.
Juce me je nazvao, i rekao da ima odlican zvukkad je sve sastavio kuci.

Sad znam da je prva zelja bila Flac a tako i moje pitanje.
Tako da sad ima cd player i usb, pa moze skupljati cd albume raznih izvodjaca., tj imati lepu kolekciju.
 
Pa dobro, lako može da konvertuje FLAC u WAV tako da to nije neki problem. Važno je da je on zadovoljan kombinacijom.:) Koja ga je doduše iskoštala za nijansu više, ali nema veze.:)
 
Poslednja izmena:
Pošto njemu zvuči dobro, onda je kupovina OK.
Moje mišljenje je da kupovinu CD uredjaja danas može da opravda samo vlasnik kolekcije istih od više stotina/hiljada komada. Za nas ostale, ripovi (bilo FLAC, bilo kvalitetni MP3,...) i streaming servisi su uglavnom dovoljni i nemaju realnu alternativu. Napr, sa Deezerom bi odmah imao oko 40.000.000 pesama na raspolaganju, za 500RSD mesečno kao Telenor korisnik. Sa CD uredjajem, za to mu treba oko 2.000.000 diskova. Zamisli samo kolika soba ti treba za tu kolekciju, pare da ni ne spominjem. I koliko vremena treba da se pronadje odredjena pesma, sa odredjenog diska...
"Problem" je što je sa ovom opremom zarobljen u prošlosti, i biće mu teško da prati tehnološki napredak, i da unapredjuje i proširuje sistem. Napr. može da mu se desi da ni noviji TV neće moći da poveže, da posluša neki koncert sa njega, itd...
Naravno, sve ovo za neke audiofile nije ni najmanji problem. Jednostavno ljudi vole da puste ploču ili CD, vole taj ritual, znači im to "sitno" zadovoljstvo, i ako ne moraju, zašto bi ga se odrekli?
Pozdrav
 
Pa da njemu je ovo sasvim dovoljno. Ne snalazi se on bas sa tim deezerima, i online stream muzickim servisima.
Eto i ova misterija se zavrsila :).
Hvala svima koji su ucestvovali, :)
 
Ako mu je ideja da MP3, (pa čak i FLAC) reže na diskove i tako sluša, zaglavio je na početku prvog kvartala 21. veka.
Dakle, ostao je u prošlosti. :p
 
Nije mu to ideja :) da reze mp3 na CD, prvobitna ideja mu je bila CD ali se pitao da li je potreban pored Flac fajlova. Nekako smo dosli do zakljucka da mu nije potreban CD player, vec neki receiver sa integrisanim pojacalom. Medjutim njemu se nije svideo kvalitet zvuka pa se odlucio za pojacalo i cd player.
Kaze da sad kad dolazim mogu kao poklon iz Francuske uvek da mu donesem neki CD. Ja kazem da vu mu donesivati CDove Francuskih muzicara. :)
 
Denon će ipak služiti za sakupljanje prašine očigledno ...
 
Kao i marantz, kad prodje ushicenost, nece se ni palit sve do rodjendana , kad dodje drustvo :)
 
Lagano, čak i sa pripadajućim zvučnicima.
 
Ja sam pitao da li je potreban cd player , i tako se odvila diskusija i šta uzeti. On je hteo pojačalo i cd player da izgledaju klasično.

I ovaj sa linka gore denon lepo izgleda.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nedavno sam gledao neki klip gde steve guttenberg preporučuje neki denon cd plejer, neki baš kao ovaj što je čovek kupio..kao jedan od ključnih razloga za kupovinu plejera naveo je mogućnost da po second hand radnjama kupiš diskove po dolar komad...eh, rekoh, jeste da imam 2 cd plejera, ali voleo bih da mogu i u srbiji da kupujem diskove za dolar, možda u americi to ima smisla jer su mogućnosti za nalaženje jeftinih cd-ova daleko veće...ne znam kako je u francuskoj, ali ako po nekim tamošnjim berzama ploča, pijacama, ili radnjama mogu da se nađu jeftini diskovi onda relativno brzo može da se napravi solidna kolekcija...
 
Moze da se nadju jeftini diskovi nisu bas za dolar, ali jeftini su i originalni. Postoje ti marketi jednom nedeljno nesto kao stareska pijaca. Pa se svasta moze dobro naci za malo para.
 
Nemacka je zlatni rudnik za orignalne cd, dvd, ploce, mini disc, vhs... sa saku evra kupis po pijacama koje su popularne i skoro u svakom mestu ih imas...

...A3...
 
Bilo je danas na audio berzi, na Dorcol Platzu cd-ova koliko hocete za bagatelu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
... onda relativno brzo može da se napravi solidna kolekcija...
I cemu...?

Evo ja imam kolekciju od 450cd, i oko 350 audio kaseta.
ne sluzi nicemu osim sto je hvatalo prasinu, sreca pa sam ploce na vreme rasprodao.
Ova kolekcija je preseljena u podrum

Imam 2 decka, 1 CD player i tehniksov cd changer i jos jedno 3 DVD koji citaju i mp3 (philips, aiwa....nisu kinezi)...ja te stvarcice obozavam ali niti ih godinama koristim niti bi ih prodao nekom jer ne mogu ni neka pare da dobijem za njih, a sve je to skupo placano.

ne treba vam kompjuter za hifi ali vam ne trebaju ni stari nosioci zapisa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno