Šta je novo?

Hi-Fi muzika

ozbiljno deluju skroz. nisam znao za njih (a i prijatno me iznenadio opis d10s topinga)
 
Iz iskustva, ili...?
 
Baci pogled na par tema i sve ce ti biti jasno. Covek ne koristi usi uopste - iskljucivo merenja. Debelo promasuje metu. Uz to je maksimalno sujetan.

Merenja jesu korisna, ali za odredjene stvari. Za neke su i mandatorna. Ali neke cifre nemaju nikakvog smisla. Da li je odnos signal sum 100 dB ili 130 dB je savrseno svejedno - a on kad vidi 130 dB pada u trans :)
 
Poslednja izmena:
Po njima tamo svaki uređaj koji približno isto meri isto i svira, a ako se neko usudi da kaže da neki DAC ima ovakav ili onakav zvučni pečat, onda je trol i znaju i da ga izbace iz diskusije.
 

Prilozi

  • Screenshot 2020-07-27 at 12.51.10.png
    Screenshot 2020-07-27 at 12.51.10.png
    48.2 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Arogancija sitih.
 
Cekao sam da se jos clanova ukljuci pa da prodiskutujemo, ali izgleda da nas nema mnogo zainteresovanih na benchmarku. Slazem se sa @Delija, ali takodje mislim da je vrlo dobro sto ovakav sajt postoji - koliko ste praznih youtube-a video pogledali, gde se neko pro..ava o ovakvim i onakvim zvucnim dostignucima, samo da bi mu proizvodjaci i dalje slali robu ili mu je poklanjali?

Namescu jedan skori primer, to je test novog Denona X6700 - uzrok losih merenja je opravdan losijim komponentama, i kupci ce moci da zamene svoj tek kuplji uredjaj za novi. Za koji drugi sajt osim Audioholicsa znate da je to uradio?

Ono sto nedostaje je diskusija o subjektivnom utisku, niko nece kupiti auto samo po specifikacijama bez da ga provoza - ali kada se uhvati proizvodjac da laze za specifikacije , treba ga prozvati, a bez ovakvih sajtova sa merenjima to nije moguce.
 
Imam Yamahu RX-497 i ima Subwoofer jack, u uputstvu pise: "SUB WOOFER OUTPUT jack Connect a subwoofer with built-in amplifier."

Sta to znaci? da na njega, na takav woofer ne treba spojiti vec postojece zvucnike koji su povezani sa resiverom? Vidjao sam na KP subwoofer-e koji imaju samo jedan jack line in ulaz. Da li je to to?
Ili moze npr i neki woofer od 2.1 sistema? koji ima takav ulaz?
i da li kod takvih woofer-a kao za ovaj resiver igraju ulogu omi?
Nista mi nije jasno :)
 
Na taj izlaz trebaš spojiti AKTIVNI subwoofer.
Tj. woofer koji u sebi ima pojačavač snage, odnosno samostalno pojačalo i napajanje.
Možeš da iskoristiš i neki od postojećih x.1 sistema, ako znaš kakvo je ožičenje potrebno da samo subwoofer svira.
 
Na taj izlaz trebaš spojiti AKTIVNI subwoofer.
Tj. woofer koji u sebi ima pojačavač snage, odnosno samostalno pojačalo i napajanje.
Možeš da iskoristiš i neki od postojećih x.1 sistema, ako znaš kakvo je ožičenje potrebno da samo subwoofer svira.

Imam neke 2.1 zvucnike, i zvucnici mogu da se raskace od woofera ali ulaz audio je 3.5mm
da li bi to radilo?
 
Naravno da ne.

Treba ti aktivni subwoofer, sa pojacalom snage.

Na izlazu tog risivera imas izlaz iz pretpojacala ciji signal treba ici u pojacalo, to komp zvucnici i kucni bioskop zvucnici nemaju.
 
Ok. Hvala. Mislim nije da mi treba . Ali me kopka .
[emoji16]

Moze neki predlog za takav woofer, da znam otprilike sta je to [emoji2]

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ako ne bi da daješ novac (ja nisam hteo za B sistem uložiti više od 50e) a trebao mi je aktivni sub. Uzeo sam na oglasima aktivni sub sa ispucalom membranom i prorezao moj pasivni sub i ubacio amp tog "sje***anog" i sve to lepo izolovao i upakovao. Evo ga svira već neko vreme lepo baš [emoji16] To pominjem jer je meni bilo puno da dam na novi sub 200+ e za B sistem, a realno ispod tog novca nema novo ništa. Tada nije bilo ništa ni na oglasima polovno vredno kupovine u tih 50e što sam odvojio. Pa možeš u tako nešto odraditi ako imaš viška vremena.

Ovo pišem pod uslovom ako imaš zvučnike koji su u toj vrednosti, ako je išta zanimljivo/vrednije od kutija koje imaš, glupost je budžiti sub ovako.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nemam nista sto je skupo taj resiver 60evra, isto yamaha cd player 30 evra i yamaha book shelf zvucnici od 80 evra.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Aktivni subwoofer je malo skuplja stvar, to i da nadjes polovno nece biti 50eur
 
Baci pogled na par tema i sve ce ti biti jasno. Covek ne koristi usi uopste - iskljucivo merenja. Debelo promasuje metu. Uz to je maksimalno sujetan.

Merenja jesu korisna, ali za odredjene stvari. Za neke su i mandatorna. Ali neke cifre nemaju nikakvog smisla. Da li je odnos signal sum 100 dB ili 130 dB je savrseno svejedno - a on kad vidi 130 dB pada u trans :)

Slazem se sa ocenom, nakon sto sam proveo malo vise vremena tamo, zastranili su skroz u jednu krajnost, dok su neki drugi sajtovi skroz u drugoj krajnosti. Jedino ostaje coveku da veruje svojom usima.
 
Ne znam gde postavim pitanje, a da ne otvaram novu temu, pa evo ovde.
Imam kolekciju Flac muzike, pa bih to hteo da prebacim na cd ( jedan album u flac u jedan album na cd) pa me interesuje najbolji konverter za tako nesto. Ako moze za OSX
 
To možeš da uradiš pomoću bilo kog programa za rezanje diskova, recimo Nero Burning ROM:

aaa.jpg
 
.... Flac muzike, pa bih to hteo da prebacim na cd ..... pa me interesuje najbolji konverter...

Eseji i eseji su napisani na ovom Forumu o tome.
Ja koristim dbPowerAMP komplet programa - alata. Još mi nije pao u ruke fajl koji nije uspeo da prevede u željeni format.
 
Hvala svima na predlozima, videt cu nesto od ovih aplikacija da isprobam.
 
Pozdrav,

Imam Sony STR-V4L FM-AM Receiver star ko zna koliko star, povezana su dva Penvey zvucnika (kutije ) povezani su na TV kao dodatno ozvučenje kad puštam neku muziku, pored osnovnog da pustam radio na njemu.
Ono što bih želeo da priključim jeste Bluetooth transmiter.
nešto ovako

https://www.ebay.com/itm/3-5mm-Blue...rand=Unbranded&_trksid=p2047675.c100010.m2109

da li bi ovo iskreno radilo na ovom uređaju i davalo pun ton...

Glupo je možda pitanje, jer sam lajik za ove stvari...ili bi mi možda preporučili neki dodatni uređaj koji bih mogao da zakačim i da dobijem bluetooth funkciju.
 
Poslednja izmena:
Možeš da prikačiš taj BT na bilo koji od dva tape ulaza u risiveru i to će bez problema da radi.
 
Nazad
Vrh Dno