Šta je novo?

Hi-Fi muzika

slavisaj

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
4,233
Poena
450
Ne znam da li da ovo temu stavim u deo za sta kupiti ili ovde, ali mislim da je ipak bolje ovde jer nije rec o kupovini komponenti.
Brat hoce da kupi HI-FI komponente, i razmislja se u vezi CD playera, pa me pita da li je muzika na CD-u isto sto i Flac format?
Ako je isto da ne kupuje i tu CD komponentu.
Hvala
 
......da li je muzika na CD-u isto sto i Flac format?
Ako je isto da ne kupuje i tu CD komponentu. Hvala
Isto je pod jednim uslovom - da je flac napravljen od originalnog CD-a a ne od nekog MP3 fajla.
Ako brat nema kolekciju CD-ova, onda se ne isplati sada ulaziti u kupovinu CD plejera.
 
Hvala puno. Nema kolekciju CD-ova. I ja sam mu rekao da se ne isplati ulaziti u kupovinu CD playera. On je hteo da bude siguran.
Hvala jos jednom. Moze lock ili brisanje teme.
 
Za dobru reprodukciju muzike sa kompa treba mu pristojan eksterni DAC.
 
Ne znam da li da ovo temu stavim u deo za sta kupiti ili ovde, ali mislim da je ipak bolje ovde jer nije rec o kupovini komponenti.
Brat hoce da kupi HI-FI komponente, i razmislja se u vezi CD playera, pa me pita da li je muzika na CD-u isto sto i Flac format?
Ako je isto da ne kupuje i tu CD komponentu.
Hvala

Ne razumem baš odakle planira da pusta FLAC ako ne sa kompa?
 
Preko externog HD ili sa mobilnog telefona?
Komp mu nije u isto prostoriji gde ce biti HI-FI
 
a eksterni hard će biti priključen na šta? i njega će na mobilni telefon?
 
Današnji uredjaji imaju USB portove, i podršku za DLNA, pa materijal može da se pušta i bez računara. Disk ubode direktno u receiver/pojačalo, ili sa NAS-a.
Pozdrav
 
znam ja sve to, ali ovde se od komponenti pominje samo eksterni hard pa zato pitam šta je uopšte u igri...
 
Kako uspete uvek komp da ubacite u priču o hi-fi ju stvarno mi nije jasno.

Svakako mu treba neki player koji nije kompjuter ili neki risiver za mrežnu reprodukciju.
CD player definitivno ne treba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
znam ja sve to, ali ovde se od komponenti pominje samo eksterni hard pa zato pitam šta je uopšte u igri...
Pa, u igri su pojačalo/reciver, novo je upitanju. Tako da verovatno ima tu mogućnost za puštanje muzike sa usb-a . E sad ne znam da li svaki reciver podržava flac format.
Izvinjavam se ako se ne izražavam dovoljno stručno.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Pa, u igri su pojačalo/reciver, novo je upitanju. Tako da verovatno ima tu mogućnost za puštanje muzike sa usb-a...

Pa nemaju svako novo pojačalo ili receiver mogućnost da puštaju muziku sa USB, tj. nemaju baš svi u sebi player i DAC.
Ali svi novi koji to imaju, u 99% slučajeva podržavaju i običan FLAC.

Dakle, ti i tvoj brat treba da smislite šta će vam biti plejer (NAS ili eksterni HDD su samo storage, nisu "svirači"). Mobilni telefon je u najboljem slučaju, vrsta daljinskog upravljača, i dalje nije plejer.
Pojačalo i zvučnici se (uglavnom) podrazumevaju u HiFi-ju. A plejer, on može biti integrisan u pojačalo/receiver, a može biti i posebna komponenta?

Savetovao bih da idete ne neki network receiver, komponentu koja sadrži u sebi mrežni interfejs, plejer i pojačalo. Ponuda takvih uređaja je sada bogata.
Danas mnogi nekako krenu od ideje korišćenje muzike sa lokalnog storidža, a završe na network stream servisima. Mislim da već jedno godinu dana nisam pristupio muzici na lokalnom disku. Spotify i Tidal rade pos'o.

...

Kako uspete uvek komp da ubacite u priču o hi-fi ju stvarno mi nije jasno.

I ja se pitam...
:D :p
 
Poslednja izmena:
znači pravi kućni bioskop koji bi trebalo da bude i audio sistem za muziku...tako kaži :) ako ipak ne pravi kućni bioskop neka traži neki network risivier, nema potrebe da kupuje av risiver u tom slučaju...oni su u ovom odeljku...tu u obzir dolazi i yamaha koja takođe pravi odlične network plejere...i pioneer

https://www.player.rs/hi-fi/plejeri/network-plejeri/0/0/0-0
 
Poslednja izmena:
Oba risivera su AVR, što će reći prvenstveno za filmove i za njih je potrebna gomila zvučnika (5.1 .... 7.1 i sl.).


P.S. Preteče me Altru dok sam kuckao.
 
Poslednja izmena:
Kad sam postavio temu, rekao mi je samo da hoce HiFi muziku, i pitao je da li mu treba CDplayer kao komponenta. Tako sam ja na sajtu gledao pojacala, da bi mi juce rekao da gleda iz tog odeljka za kucni bioskop, ali ne pravi kucni bioskop vec samo za slusanje muzike. Pored Denon resivera sa te stranice koju sam postavio, hoce da uzme i par zvucnika (2 zvucnika). I ja se nadam da zna sta hoce da kupi.

Znaci hoce Denon i 2 zvucnika :)
Da bude jos jasnije kod kuce nema nista , nikakvih komponenti. hoce da sklopi novo.
Da ima pojacalo, da moze pustatati muziku preko usb-a i da ima par kvalitetnih zvucnika. Zvucnici do nekih 40000din, ja sam mu predlozio https://www.player.rs/artikal/wharfedale-diamond-11-1-walnut-pearl

Ili ajd da jos jednostavnije pitam. :)
Sta bi vi uzeli sa tog sajta, da je pojacalo koje pusta Flac sa usb-a, i par zvucnika sve za nekih 90000din
da je dovoljno snazno za kucnu upotrebu. nekih 100m2
 
Poslednja izmena:
Znaci hoce Denon i 2 zvucnika :)
Da bude jos jasnije kod kuce nema nista , nikakvih komponenti. hoce da sklopi novo.
Da ima pojacalo, da moze pustatati muziku preko usb-a i da ima par kvalitetnih zvucnika. Zvucnici do nekih 40000din, ja sam mu predlozio https://www.player.rs/artikal/wharfedale-diamond-11-1-walnut-pearl

Onda neka ne gleda multikanalne Av receivere.

Šta bi mi uzeli, komplikovana je priča. Modeli dolaze i prolaze.

Ja bih uzeo Marantz M-CR511, i neke Dali zvučnike.
Ali to je iskustvo od pre par godina. Nisam davno gledao šta je danas aktuelna ponuda.

Neka googla, "network stereo receiver" i neka vidi šta je trenutno aktuelno.
Evo jedan primer: https://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-8270-138381.html

Svi aktuelni proizvođači HiFi-ja imaju slične modele.
 
Kad sam postavio temu, rekao mi je samo da hoce HiFi muziku, i pitao je da li mu treba CDplayer kao komponenta. Tako sam ja na sajtu gledao pojacala, da bi mi juce rekao da gleda iz tog odeljka za kucni bioskop, ali ne pravi kucni bioskop vec samo za slusanje muzike. Pored Denon resivera sa te stranice koju sam postavio, hoce da uzme i par zvucnika (2 zvucnika). I ja se nadam da zna sta hoce da kupi.

Znaci hoce Denon i 2 zvucnika :)
Da bude jos jasnije kod kuce nema nista , nikakvih komponenti. hoce da sklopi novo.
Da ima pojacalo, da moze pustatati muziku preko usb-a i da ima par kvalitetnih zvucnika. Zvucnici do nekih 40000din, ja sam mu predlozio https://www.player.rs/artikal/wharfedale-diamond-11-1-walnut-pearl

Ili ajd da jos jednostavnije pitam. :)
Sta bi vi uzeli sa tog sajta, da je pojacalo koje pusta Flac sa usb-a, i par zvucnika sve za nekih 90000din
da je dovoljno snazno za kucnu upotrebu. nekih 100m2

jel mora baš u toj radnji i nigde drugde da kupi i mora baš denon?

moj predlog je yamaha r-n303d koja košta zvanično 43.200 i ostatak za zvučnike...sad, pokriti baš 100 kvadrata sa bookshelf zvučnicima ne znam kako će ići...smanjite to malo...:) mislim, verovatno ipak u tih 100 kvadrata postoji neki suženiji prostor za slušanje, ogroman je to prostor da se pokrije sa par zvučnika, bar ne sa onima koje može da kupi za nekih 50.000 dinara....
 
......da je dovoljno snazno za kucnu upotrebu. nekih 100m2
Ovo je ogromna površina (a zapremina je još ogromnija !!!!).
Za takav prostoe treba tražiti podnostojeće kutije što veće osetljivosti (preko 92 dB/m) i pojačalo sa što više snage naročito deklarisane na 4 oma, pa i onda je neizvesno kako će sve to da zvuči u tolikom prostoru (verovatno će biti potreban i jedan par suwoofera).
 
jel mora baš u toj radnji i nigde drugde da kupi i mora baš denon?

moj predlog je yamaha r-n303d koja košta zvanično 43.200 i ostatak za zvučnike...sad, pokriti baš 100 kvadrata sa bookshelf zvučnicima ne znam kako će ići...smanjite to malo...:) mislim, verovatno ipak u tih 100 kvadrata postoji neki suženiji prostor za slušanje, ogroman je to prostor da se pokrije sa par zvučnika, bar ne sa onima koje može da kupi za nekih 50.000 dinara....

Ovo je ogromna površina (a zapremina je još ogromnija !!!!).
Za takav prostoe treba tražiti podnostojeće kutije što veće osetljivosti (preko 92 dB/m) i pojačalo sa što više snage naročito deklarisane na 4 oma, pa i onda je neizvesno kako će sve to da zvuči u tolikom prostoru (verovatno će biti potreban i jedan par suwoofera).

Posto su kod njega dnevni boravak, kuhinja i trpezarija skoro jedno, a to je vecinski deo kuce, dobro nije 100m2, ja sam onako vise mislio da se cuje u celoj kuci. ajd nek bude taj prostor oko 50m2.

ne znam zasto hoce denon, on kad zamisli nesto , marku, mora to, e sad dao sam mu link od ove teme pa nek procita.
ne znam koje prodavnice jos ima a da su u NS-u
 
Ima Player, i ima Audio Plus. To su jedine HiFi radnje gde ima izložene robe za probu.
 
Ako ne planira da ide na više od jednog para zvučnika, nek pogleda nešto kao Onkyo TX-8270. Mislim da mu sem USB diska ili NAS-a, ništa više ne treba. HDMI mu olakšava povezivanje sa mnogim uredjajima, jer danas sve manje uredjaja ima digitalni audio-out, već sve ide preko HDMI.
Ima ga u Player-u, ali po suludoj ceni. Siguran sam da može da se nadje i znatno jeftinije u nezvaničnim kanalima nabavke.
Pretpostavljam da i Denon ima sličan uredjaj, pa nek i to pogleda...
Pozdrav
 
Hvala svima. Dao sam mu link od teme pa nek pročita. Ja sam u francuskoj a on kući u srbiji, pa komunikacija ne ide najbolje [emoji16]

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ih bre, pa kupi mu ti tamo šta hoće i donesi mu ovde...
Kolega je kupio AV receiver preko Amazona, sa isporukom u DE, a drugarica ga je donela u koferu avionom. Nije platio dažbine ovde, a još je dobio povraćaj poreza u DE.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pa, donosim ja svašta njemu. Ne bih se usudio ovo,njer nemam tj nikad ne nosim veliku torbu.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno