Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Meni se svidja kako svira onaj nobsound, ostalo nisam cuo, to je od brata. Ova druga pojacala ne znam kakava su ( fx-audio, i alientek) pa zato pitam, sta je bolje tako nesto malo kvalitetnije ili neki polovni mrezni resiver ili pojacalo.
 
Imam dva para zvucnika a drugaru sam vec rekao da dobija i pojacalo i zvucnike. Meni ostaje par zvucnika. Zato mi treba prvo pojacalo. Nemam novca za pojacalo i zvucnike odjednom.
Ja sam rekao samo da ovo moje pojacalo dobro gura zvucnike i ima topao zvuk. Ne i da mi se svidja jer nemam zvucnike dobre pa da probam.
Zvucnici su losi i oni su najveci problem. Probao sam par drugih pojacala i bio losiji zvuk.
Mozda bi ovo pojacalo i zvucalo dobro sa nekim kvalitetnim zvucnicima ali staro je.
Zvucnici mi trebaju za prostoriju 28 m2. Bas mi nije toliko bitan (hocu da kazem ne zelim mnogo basa a srednji i vosoki losi). Najbitniji su mi kvalitetni srednji tonovi.
Sad trenutno kad prikopcam Medion imam dosta basa a srednji i visoki losi. Na Sonijevim zvucnicima slab bas a ostalo osrednje. Eto tako ja to cujem.
 
Hvala peja. Takve informacije mi trebaju. Vidim da mnogi pljuju po toj jamahi. Neki je hvale. Da li bi vi kupili pre neki stari stereo snagas ili noviji soraund sistem ako je ista cena u pitanju?
 
Hvala. Sutra idem kod par ljudi koji prodaju te stvari. Poslusacu nekoliko pojacala sa nekoliko pari zvucnika i kupiti jedno pojacalo.
 
Sve naopako - prvo treba nabaviti nove zvučnike koji će odgovarati datom prostoru i zahtevu slušaoca u pogledu zvuka, onda se traži adekvatno pojačalo.
 
+1,zvučnici su ogromna većina zvuka u lancu,najplastičnije rečeno zvučnici od 1000e na pojačalu od 20 će zvučati kao 900e a pojačalo od 1000e na krš zvučnicima kao krš.najjeftiniji kinez digitalac 2x20w od 1500din će sasvim okej terati nemam pojma kakve zvučnike.neki moderniji alc u wasapiju takođe neće biti totalni krš,ništa gori od izlaza na fonovima,tako da i izvor može postojeći da se iskoristi za prvo vreme.
 
Au al ga naprica, dobri zvucnici ce ti samo pokazati realno stanje sistema, losiji zvucnici nece. Kakvih 1000 evra pa 900 evra. Ovde pise ko sta hoce.
 
mnogo toga je naopako ovde...čovek nema nijedan cd a kupuje cd plejer, a ostali ni reči šta su im izvori zvuka...da li slušaju mp 3, flac, sa kompa ili nas-a ili fleša, da li imaju cd-ove ili vinil ploče...za početak se krene odatle...

i te žvake o "starim toplim pojačalima"...ta toplina je uglavnom rezultat muljavog zvuka a ne toga da tranzistorac svira kao lampaš...ima zaista starijih pojačala koja su dobro dizajnirana, ali to nisu ovi krševi sa kp...

tako da kad neko kupi starije pojačalo najpre će možda ipak morati da ga sređuje, a i ako ne mora sledi mu kupovina posebno dac/strimera...osim ako nema veliku kolekciju fizičkih nosača zvuka...a to znači više kutija i više kablova između ostalog...

i da, sistem se pravi od zvučnika i u zvučnike bi trebalo uložiti najviše para...
 
A ako ga sredjujes sanse su male da zadrzi isti zvuk koji je imao. Nema sile da cu ikada preporuciti ikome da uzima izraubovana pojacala i zvucnike od tih ajkula sa kp.
 
rekoh plasticno receno.izvoli argumentuj,sta si to iskombinovao pa dosao do otkrica da je ceo lanac nosilac,narocito pojacalo?evo ja konkretno infinity reference probao na gorepomenutom digitalcu i laptopu i znas sta?radi,i to radi sasvim korektno,da se ne gadjamo procentima.da sam sedeo i islusavao sigurno bih primetio da se gusi ovde ili onde,da je soundstage toliko i tu uzi,da basovi brljaju tu i na taj nacin,da je cebe preko njih u tolikom i tolikom procentu ali to su nijanse.

primer je ekstreman da dokaze poentu,ne kao preporuka.neko ko barata sa par stotina budzetom i bi da udje u svu pricu umesto da baca stotinjak evra na to neko prvo korektno pojacalo,prvi korektan dac i da zbog istih uzme klasu ili dve slabije zvucnike neuporedivo je cak i u prvom iskustvu da bilo kako potera bolje zvucnike,da ne pricam da posle moze i to po svom ukusu i po zvucnicima da uklapa restlo komponenti.
 
Ja slušam muziku uglavno flac, usb ili bt preko mobilnog telefona. Ima neku malu kolekciju cd diskova, ali to sve mogu skinuti kao flac ili mp3. Meni bi možda najviše odgovarao neki network resiver, player? Ili neki od ovih dac pojačala?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
slavisaj:

opet zavisi od prostora,budzeta i sta vec imas.neka blanket preporuka koja pokriva ogromnu vecinu korisnika je neki Klipsch bookshelf AIO,ali to naravno nosi sa sobom listu i to poduzu kompromisa naustrb prakticnosti i male zapremine/integrisanosti.
 
možeš ti da praviš kombinacije pojačalo dac mrežni plejer ali ko što rekoh to je već dosta kutija i kablova...mrežni risiver koji ima pojačalo dlna internet radio bt air play usb i slično nije loše rešenje...av risiveri su praktično nešto slično i mogu i oni da posluže, s tim što tu postoje sklopovi koji su nepotrebni za muziku, ali to može biti bitno nekome ko baš hoće da isteruje mak na konac što se tiče slušanja muzike...koliko vidim ovde ne govorimo o teškim slučajevima audiofilije...:)
 
rekoh plasticno receno.izvoli argumentuj,sta si to iskombinovao pa dosao do otkrica da je ceo lanac nosilac,narocito pojacalo?evo ja konkretno infinity reference probao na gorepomenutom digitalcu i laptopu i znas sta?radi,i to radi sasvim korektno,da se ne gadjamo procentima.da sam sedeo i islusavao sigurno bih primetio da se gusi ovde ili onde,da je soundstage toliko i tu uzi,da basovi brljaju tu i na taj nacin,da je cebe preko njih u tolikom i tolikom procentu ali to su nijanse.

primer je ekstreman da dokaze poentu,ne kao preporuka.neko ko barata sa par stotina budzetom i bi da udje u svu pricu umesto da baca stotinjak evra na to neko prvo korektno pojacalo,prvi korektan dac i da zbog istih uzme klasu ili dve slabije zvucnike neuporedivo je cak i u prvom iskustvu da bilo kako potera bolje zvucnike,da ne pricam da posle moze i to po svom ukusu i po zvucnicima da uklapa restlo komponenti.

Mozes ti reci da si slusao sta hoces ali ja vidim da ti ne znas o cemu pricas.
 
'ajde da vidimo o cemu ti pricas,sem sto neisprovociran vredjas.
 
Izvini ako te to vredja ali kad neko napise ono sto si ti napisao.. sta drugo da ti kazem.
 
Naravno, nisam teski slucaj audiofilije :)
Prostorija je 36m2, i oni Yamaha zvucnici su sasvim dovoljno glasni, upareni sa onim malim nobsound. Medjutim kako je brat kupio nove komponente. I ja bih sad uzeo nesto slicno, ali kvalitetnije od tog nobsounda. Nobsound ima aux,usb i bt kao konekciju, tj za pustanje muzike. Ja bih hteo nesto da moze da ima i digitalni prikljucak (opticki?) da mogu prikljucit na tv ili na eon ( izvinjavam se ako ne baratam strucnim nazivima ).
Saznali smo i da su ti yamaha zvucnici 6oma.
 
Danas sam bio na tri mesta, kod tri prodavca audio komponenti. Mogu knjigu napisati.
Moram priznati da sam razocaran. Zelio sam kupiti yamaha resiver polovan za 250 evra odlicno ocuvan sa daljinskim. Mozda neki Onkyo.
Isao sam do Kovina i Smedereva. Pre polaska kontaktirao sam ih i trazio da isprobam jedno starije pojacalo i nekoliko novih sa par razlicitih zvucnika.
Trazio sam da testiram i moje pojacalo. Staro Sansui R7 2x45w resiver.
Svi su prihvatili i ljudi su bili veoma korektni i posteni.
Odem kod prvog. Zvucnici Jamo dvosistemci nazada bas refleks. Probali smo nekoliko yamaha RX V 3xx,4xx,5xx,6xx.
Izvor zvuka radio.
To ljudi zvoni kao da sam u casi. Kao da sam u nekoj staklenoj prostoriji sa samo par zvucnika a neko preko zvucnika prebacio cebe.
Kao to je do prostorije, do zvucnika, do rasporeda. Reko zvucnici mozda. Stavimo moje pojacalo a ono top.
Covek se odusevio mojim pojacalom.
Probali smo jos par pojacala. Onkyo ne zvoni ali nema visokotonce dobre kao yamaha i nekako je onkyo tunjav bez snage i zivota u zvuku.
Moje pojacalo je guralo jace i bolje zvucnike od nekih njegovih ali sansui kad predje pola distorzija a jamaha ne.
Yamaha zvoni i kad je na minimumu i kad je na maksimumu. :D
Odem kod drugog. Podnostojeci trosistemci IQ. Nazad bas reflex. Izvor zvuka CD player, kalsicna muzika.
Probali mnogo bolju Yamahu RX V-1000. Mnogo manje zvoni i dosta snaznija. Probali nekoliko denona. Denon ne zvoni ali osrednji u svemu. I dalje losiji od mog pojacala.
Promeni covek na B&W dvosistemce manje kutije. Napred bas refleks. Meni su ti zvucnici mnogo prijali ali basa nemaju nigde. Kad se pojaca bas to je lose veoma.
Probali smo i Sony neka cuvena Q serija. Osrednji svi tonovi ali masni. Zamasceno onako bas dobro da ti bude muka nakon nekog vremena.
Odem kod treceg. Izvor zvuka telefon. YT, trazili smo kvalitetniji audio.
Yamaha RX V-2500. Ona je bila najbolja od svih yamaha pojacala ali i dalje malo zvonila. Meni te jamahe imaju najprijatnije visoke tonove.
Kad se smanji volumen to nekako prija slusati. Ja uvek tako slusam muziku. Kad se pojaca ne dodje do distorzije ali kao da bas zvoni.
Zvucnici su bili Jamo podnostojeci sa strane je bas a pozadi bas refleks. Mislim Jamo S626. Mek i prijatan zvuk ali nema one snage u trenutku.
Promenimo na JBL E80. Poce Yamaha malo vise da zvoni :D. Jedva primetno ali meni je to uslo u uho i samo to trazim.
Stavismo moj Sansui a ono cistina. Verujte ljudi da je Sansui R7 bio kvalitetniji zvuk i od te Yamahe 2500.
Kaze covek da treba DAC i zvucnike uskladiti i tek tad ta Yamaha "prosvira".
Posle smo prikopcali neki najbolji ogromni Marantz. Taj resiver me je odusevio. Mnogo je bolji od svega do sad. 500 evra polovan.
Ruzan za sve pare. Kaze zvuk je odlican jer se marantz i JBL vole. Eto da znate ako imate Marantz ili JBL sa cime cete uparivati.
Moje staro pojacalo svira veoma cisto i kvalitetno na svim zvucnicima koje smo probali.
Ode ono kao poklon kome je vec odavno namenjeno ali nisam znao sve do sad da je ovako kvalitetno sto se tice zvuka.
Razocarao sam se mnogo u novija pojcala. Eto koliko je za dobro pojacalo bitno da li je ovaj ili onaj zvucnik.
Te kabal te DAC te titraj mu odozdo. Amon Tobin je izbacio novi album. Long Stories.
Poslusajte prvu pesmu sa tog albuma na slusalicama. Sto priblizniji zvuk dobijete na zvucnicima to je bolje.
Nema mudrovanja. Kristal visoki, najdominantniji mekani srednji i ostri i kvalitetan bas. Tako svaki zvucnik treba da zvuci.
Ako ti treba vise basa dodaj bas. Verujte na tim JBL i tom grdosiji ruznom marantzu Tobin zvuci veoma kvalitetno.
Moze to sigurno bolje od toga ali ja sam cuo bolje samo na slusalicama. To su moja iskustva i ja sam ih iskreno preneo.
Nadam se da ce nekome pomoci da razluci sta je dobro a sta ne.
Moje je misljenje da su nova pojacala ne malo losija, To je toliko lose da je to katastrofa.
Moj stari sansui r7 je losiji od tog marantza realno 15-20% na nekom normalnom svakodnevnom slusanju. Bolji je od vecine novih pojacala (resivera).
Nije to subjektivni osecaj. Jednostavno bolje se cuju razni tonovi.
Ako hocete da slusate kvalitetnu muziku. Samo stari stereo resiveri (pojacala). Za jeftine pare cete da uzivate i to mnogo. Cak neki imaju i prelep retro dizajn.
 
Pa što onda nisi zadržao svoj stari Sansui i za njega tražio odgovarajuće kutije, ovako imaš igranku bez kraja - ako je dobro pojačalo, nije zvučnik, ako je dobar zvučnik, nije pojačalo ... i tako u krug. ,)
 
Ništa, sad spremiš duplo više para od predviđenih i u lov.
 
Danas sam otisao do 4audio i poslušao ns-f51. Nije to, to.
Odmah sam nazvao Ivica Hi-Fi. Sinoć sam mu pustio poruku na KP da želim da čujem 3 para zvučnika i da bih uzeo eventualno i pojačalo ako pojačalima malo popusti cenom. Javio se čovek, ne može, u gužvi, mali prostor, puno opreme, koji zvučnici, ne zna da li su pri ruci, da ga nazovem za 1,5h da vidi može li, šta znači to što želim da ih poslušam itd.(namerno ovako pišem da shvatite konfuziju). Pitam ga kako inače ljudi kupuju, tj.da li dođu, daju pare i odu? Kaže, upravo tako...
Nazovem ga kad smo se dogovorili - na javlja se. Nazovem kroz pola sata, javi se. Gužva, dolazi kupac, nema vremena, javice se kad ode ovaj da mi namesti da poslušam to. Kaže mi da ponesem CD, kakva muzika sa USBa. Evo prošlo 2 sata, ne javlja se.
Da li su svi prodavci ovako komplikovani?
Pre toga sam se dopisivao sa covekom za mrežni risiver na KP da vidi ima li račun i ako ima da dodjem i kupim. Cimnem ga posle 24h da vidim ima, nema. Zaboravio, sad će i ne javlja se covek vec dva dana :d

Via mi8
 
@Slavel
Da bi noviji av risiver svirao kvalitetno u stereo modu mora da bude višestruko skuplji od stereo pojačala. Ti risiveri su sada toliko nakrcani tehnologijom da nema prostora da po približnoj ceni ugrade i kvalitet. Zato, ako ćeš ići na stereo, onda samo pojačalo. AV risiver samo za kućni bioskop.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem sa 'audiofilijom' je sto ljudi ne znaju sta hoce, covek dodje sa jednom idejom a kada poslusa nesto drugo potpuno odustane od prve ideje. Ne branim coveka bas me briga za njega ali nema ni on ceo dan da ugoscava raznorazne ljude a velika je sansa da mu covek nece kupiti nesto. Naravno sam je kriv i sam bira da se bavi time ali fizicki nema sanse to sve da se postigne.
 
@bobster Ja sam i gledao mnogo kvalitetnije AV risivere od starih pojacala i u tome je problem. Mislio sam da ovi sto pricaju protiv novih uredjaja su neka stara gundjala koja traze dlaku u jajetu.
Problem je sto je najbolja jamaha AV ili AV HK veoma losa kupovina. LJudi to je lose i tacka. Oni izgledaju tako profi kao da ce napraviti top zvuk ali nije tako. To da ako zelis stereo onda samo pojacalo, ta ti je na mestu.
Da ljudi dodju i samo kupe nesto svi prodavci zele. Oni nemaju ni prostor ni uslove. Nisam im ja kriv.
Ja dodjem da cujem nesto, on mi pusti u kuhinji gde mu deda kaslje i mora mu reci "ajde prestani". Ja smirujem situaciju :D
Dete pored radi zadacu a ja drndam pojacala itd itd.....
To nije moja krivica. Oni moraju sebi obezbediti uslove za rad. Ako ne mozes, "Boze moj", ima ko moze.
Nemojte da kupujete slucajno dok ne cujete. Verujte mi. Ja recimo sad iz iskustva mogu da kupim i da ne cujem a da budem koliko toliko zadovoljan. Jer znam bas dosta detalja.
Bitno je da mi prodavac garantuje da je pojacalo ili zvucnik u fabrickom stanju ili ako je nesto popravljao vezano za izlaze da je to uradio kako treba.
Recimo ja sutra idem po pojacalo. Izabrao sam vec. Luxman L410. Staro ali provereno. To radi na svim zvucnicima dobro. Isto kao i moj bivsi Sansui.

@zek ja sam pre godinu dana obecao drugaru da cu mu pokloniti zvucnik i pojacalo. Danas mu je slava i ja sam mu to odneo i poklonio. Neka mu je sa srecom.
Ja sve do juce nisam znao koliko su ti stari uredjaji dobri. Da sam znao mozda bi i ostavio i kupio druge zvucnike. Necu da se vracam na staro i to je to.
Kupujem sutra Luksmana koji je mnogo bolji od mog resivera. Kasnije kakve god zvucnike da kupim taj Luxman ce to da tera odlicno verujte mi.
Isto kao i stari Sansui i jos dosta bolje. Ja verujem da se te Jamahe, Onkio, Denoni, HK ... mogu upariti sa nekim dobrim zvucnicima (posebno yamaha) i da to zvuci strava ali ajde ti to potrefi.
Moras biti naucnik i plus da ti kroz ruke prodje mnogo uredjaja. Moja preporuka je ako se ne razumete a hocete noviji polovan resiver ili pojacalo 100-200 evra onda denon ili pionir (technics ima dosta jeftinih a dobroh tranzistoraca).
Ili staro pojacalo - resiver. Sa starim uredjajima nema greske. Nece biti to direktno,precizno i cvrsto kao kod jamahe ali nece ni da zvoni.
Iskreno zeleo bi neku bas dobru jamahu da uparim sa nekim dobrim zvucnicima. Ta direktnost u zvuku i preciznost me odusevila. Visoki tonovi cisti. Ali niski tonovi zvone na vecini zvucnika i ja to ne mogu da slusam.
Ovako sa ovim starim proverenim pojacalima nema greske. To sam se sad uverio. Nije savrsenstvo ali je dobro.
Kupicu ljudi sutra Luxman L410 i javicu vam kako to zvuci na ovim mojim trosistemskim sony zvucnicima. Posle mi je plan neke malo kvalitetnije podnostojece Jamo ;)
Jos da vam kazem cuo sam i B&W Preference P 5. Ta marka nije za mene. Nema onog snaznog basa ni grama. Cist zvuk ali bas nula. Visoki i srednji top. Ostrina u basu nula. To je za ona stara audiofilska gundjala :D
 
Kod nas su šuške. Mora malo truda da se to otme

Via mi8
 
...niski tonovi zvone na vecini zvucnika i ja to ne mogu da slusam...
Stalno upotrebljavaš ovu reč i za visoke i za niske tonove, tako da nisam baš siguran na šta si tačno mislio.
 
@zek mislim iskljucivo na niske tonove. One jeftine jamahe zvoni sve. To izgleda kao da je bas reflex pozadi a onda pribijes zvucnik blizu zida. Eto tako se cuje bas na tim yamahama.
Na skupljim modelima to je veoma malo izrazeno. A na onim jeftinijim zvoni mnogo. Problem je sto sam ja probao sve te jeftinije jamahe i kad vidim da je jamaha ja odma slusam da li zvoni.
Mislim kad bi se to eleminisalo sa nekim dobrim zvucnicima da bi meni yamaha bila najbolja. Ostra je, precizna, direktna, cista, plus 7.1 sistem, hdmi ....

Kupio sam Luxman L410. Mnogo bolja stvarcica od mog sansuia. Ne moze se to porediti. Tri klase iznad. Zvucnici su soni trosistemci. Membrane im popucale ali lepo sviraju.
Kao i svaki sony meni malo to masnjikavo. Na pojacalu sam pojacao treble do max, bass na sredini i ukljucio low boost. Tako mi je najkvalitetniji zvuk za ove zvucnike. To mi cudno!
Direct in sam ukljucio a kad ga iskljucim ne radi potenciometar bass i treble. To je valjda pretpojacalo ali mislim da bi to trebalo kontra raditi.
Uglavnom ja nikad bolji zvuk nisam imao kuci. Ovo pojacalo je napravilo odlican zvuk od ovih krs zvucnika. Za ne poverovati.
Ako neko zeli da cuje luxmana a voli muziku i hoce da kupi sebi neko pojacalo, mozemo se dogovoriti da dodje i cuje kako to izgleda.
Ljudi koji prodaju tu opremu su veoma korektni i strpljivi i svaka im cast.

Nadam se da sam pomogao bar malo buducim kupcima da olaksaju sebi kupovinu.
 
Nazad
Vrh Dno