Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Koji je to? Da preguram i tih 50e, ali bela boja neće proći u kompletno crno sivoj varijanti, uglavnom crno drvo jurim i po mogućnostu sivi driver što i nije bitno ali je plus, a ovako crnih ima svuda. Voleo bih da ima highpass filter ali ne verujem da toga ima u pomenutoj ceni [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Pa ti prefarbaj u crno :). Ovo je peerless drajver 10 xxls. I rabos pojacalo. Ide nisko 22hz ide 115db na 3.5 m od njega
 
Da li postoji spdif to coax digitalni kabl direktno?

Ili mora to da ide preko externog dac-a posto verujem da takav kabl ne postoji.

Imam na pojacalu jedan spdif ulaz i jedan coax koja bi oba da iskoristim, a sa druge strane dva spdif izlaza

Mozda postoji neki ulaz za dva opticka kabla?:d
 
Poslednja izmena:
Moze kao sto ima kabel koji pretvara naizmenicnu u jednosmernu struju.
 
Da li postoji spdif to coax digitalni kabl direktno?

Ili mora to da ide preko externog dac-a posto verujem da takav kabl ne postoji.

Imam na pojacalu jedan spdif ulaz i jedan coax koja bi oba da iskoristim, a sa druge strane dva spdif izlaza

Mozda postoji neki ulaz za dva opticka kabla?:d
Vrlo jednostavno se može optički izlaz preraditi u koaksijalni, imaš tutorijale na YT. I ja sam bio slično ograničen sa starim AVR-om pa sam na DVD plejeru dodao koaksijalni audio izlaz odmah do optičkog, prosto je.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa sto ne ostavi taj link?
ja da sam nasao ne bi pitao

Sve sto sam ja nasao je da se koristi dodatni DAC. Nije on nesto skup ali ja vec imam DAC u pojacalu, ne bih jos jednu dodatnu spravu.

mada ja ne zelim nista da preradjujem (posto je taj opticki izlaz na TV-u) vec zelim da iskoristim oba ulaza na pojacalu.

Sad trenutno prebacujem opticki kabl malo u jedan izlaz malo u drugi.
 
Davno je bilo kad sam to prepravljao, ali pošto je tv u pitanju ta varijanta otpada jer podrazimeva budženje. Uzima se digitalni signal pre izlaznog toslink konektora (2 žice) i lemi se na ženski činč konektor koji se potom ugradjuje na zadnju ploču, cd plejera, na primer. Kod tv-a nije baš zgodno ovo izvesti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nista od tog budzenja...

nego izguglao sam danas ovo, ali mi nije jasno jel ovo moze ili ne moze dva ulaza da ima a jedan izlaz?
I sta bi se desilo ako naidje istovremeno dva ulazna signala?

Moja je ova situacija dva.
inace ovo izgleda da je bas to sto meni treba!

H345e1e74c8094fba84a81381a2c37d7cv.jpg
kako tumacite ovo na drugoj slici znaci da ne mogu oba izlaza simultano da se koriste, vec smao jedan po jedan, ili da ne moze u opste?
U komentarima mnogi kazu da ne radi :(
 
Poslednja izmena:
Da li postoji spdif to coax digitalni kabl direktno?

Ili mora to da ide preko externog dac-a posto verujem da takav kabl ne postoji.

Imam na pojacalu jedan spdif ulaz i jedan coax koja bi oba da iskoristim, a sa druge strane dva spdif izlaza

Mozda postoji neki ulaz za dva opticka kabla?:d

Pasivno, bez elektronike i napajanja, ne može.
 
nadjoh jos jedan slican gde pise ovo:
Note:
The digital optical fiber splitter supports 1 male input to 2 female outputs at the same time; But please note that it can’t support 2 female input to 1 male out at the same time. when 2 female inputs to 1 male output, please turn off one female inputs device, because 2 female inputs can‘t work at the same time, otherwise this optical audio splitter will interfere and cause noise.
Prakticno morao bih da ugasim jedan uredjaj da bi drugi radio, sto mu dodje isto kao da iskopcavam kabl.

DAC mi je bez veze jer na izlazu dobijem analogni stereo zvuk.

Sad malo guglam i vidim da bas i nema DAC koji ima dva opticka ulaza i jedan digitalni izlaz (bar nema za neke sitne novce)
 
Prvi je tv, koji je drugi uredjaj?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
...DAC mi je bez veze jer na izlazu dobijem analogni stereo zvuk.
Sad malo guglam i vidim da bas i nema DAC koji ima dva opticka ulaza i jedan digitalni izlaz (bar nema za neke sitne novce)
Ne treba ti DAC (on digitalni signal pretvara u analogni) - treba ti koverter sa digitalnog optičkog ulaza na digitalni koaksijalni izlaz (koliko sam ja razumeo šta te muči).
 
Imam na pojacalu jedan spdif ulaz i jedan coax...

I ja kada sam nedavno istraživao, naleteo na ovaj problem. Gomila čak i naprednog HiFi-ja, ima veoma mali broj digitalnih ulaza.
Za razliku od nekih drugih uređaja čak i najniže klase (AV receiveri npr, koji ponekad imaju (nepotrebnu) gomiletinu, msm, kome treba npr. 8 digitalnih audio ulaza?!? :( )

Ovo zna da bude prilično ograničavajući faktor kada birate HiFi za savremenije potrebe.
 
Tu bi ja probušio odgovarajuću rupu na zadnjoj stranici boksa, montirao ženski činč ulaz i uzeo digitalni audio signal sa optičkog konektora. Ako se pedantno odradi nema šanse da se provali da je nešto čačkano, manje od pola sata posla.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako da koristim Deezer HiFi aplikaciju na svom Samsung TV QE65Q82RATXXH? Da li samo preko Google chromecast uređaja ili ima nekog drugog načina?
 
imaš arc,imaš spdif imaš i bluetooth.zavisno od budžeta,šta imaš već od ostalih sprava i do kojeg bi nivoa išao i generalno koliko primećuješ razliku u dinamici,širini i visokima.ovako ugrubo najjeftinije je prosto da dodaš microlab b77bt i povežeš preko bluetooth-a,preko toga je neki edifier sa spdif-om,pa onda ako voliš malo klasičniji komponentni haj faj neki pristojno pojačalo sa DAC-om i par dobrih pasivnih kutija,ili npr neki klipsch AIO i tako dalje i tome bliže...
 
Hvala na odgovoru, ja već imam sve postavljeno nego me je samo zanimalo kako tehnički da pristupim HiFi verziji Deezer-a pošto preko TV-a mogu da instaliram samo običnu (premium) aplikaciju, a vidim na Deezer sajtu da preporučuju Chromecast koji nemam pa me je interesovalo da li imam neku drugu opciju.
Koristim optički izlaz na FiiO D03K DAC, koji ide u Topping PA3 pojačalo i dalje u Canton Plus XL zvučnike, ali i to mi je samo privremeno rešenje, pošto planiram da u nekom momentu kupim ozbiljniju opremu..
 
Ne bih da otvaram novu temu pa ako neko moze ovde da mi pomogne.
Koristim slusalice da slusam muziku/igram preko pc-ja. Nemam zvucnike uopste nit zvucnu karticu. Hteo bih da kupim logitech z5500 za korektnu cenu i da nakacim na pc verovatno samo preko auxa. Meni taj kvalitet odgovara za sad. A ako neko moze da mi kaze ko je posedovao ili i dalje ima z5500 kakav je zvuk preko slusalica kad se nakaci na z5500 direktno? Da li je zvuk kao i preko pc direkt il se menja?
 
Z5500 za taj cenovni rang odlično zvuče za PC 5.1 varijantu, slušao sam ih kod drugara ranije i to podosta. Sluške nisam probao na njima.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Slusao sam i ja ovako ali nisam imao slusalice da probam. A to mi je bitno jer ne mogu preko celog dana da slusam preko zvucnika. A kakav je onaj fazon sa razdelnikom tj od 1 ulaza da se naprave 2 pa da rade i slusalice i z5500 odjednom? Kapiram da bi bilo bezveze
 
To uopšte nema logike raditi [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
i te kako ima logike raditi.

moja creative kartica ima samo jedan analogni front izlaz, i nema izlaz za front panel audio, tako da sam nakačio sluške i nearfield monitore na jedan 3.5mm stereo džek.
ne postoji ama baš nikakva razlika u kvalitetu ni jačini zvuka sa i bez razdelnika.

važno - ovo se odnosi na stereo setap zvučnika.

ako se izabere 5.1 postavka, ne može se koristiti razdelnik, jer frontovi/zadnji/sub+centar nose različite delove spektra , i kada bi se stavio razdelnik na npr. front izlaz
na sluškama bi se čuo "okrnjen" zvuk , kome bi falilo 2/3 zvučnog zapisa.

ako na ploči postoje samo 3 minidžeka za zvuk (front zeleni, rear plavi i pink sub+cen), sluške se mogu kačiti samo na front panel izlaz, i koristiti odvojeno
zbog dva različita moda (stereo i 5.1)

PS - logitech z5500 na kontrol konzoli ima džek za slušalice (i za mikrofon pride) tako da možeš komotno da ih pazariš, i nakačiš na svoj kompjuter
analogno preko 3 džeka, ili spdif vezom , ukoliko istu poseduješ na ploči (optički ili coax digital izlaz).
nikakvi razdelnici ti nisu potrebni.

mogao bi i da navedeš ovde koju ploču poseduješ, kako bismo trajno rešili problem. ili da popuniš polje "moja mašina" klikom na gornji desni ugao foruma pod "podešavanja naloga"
 
Poslednja izmena:
Da, ako nema front panel, to je druga priča, mada nisam video takvu mašinu u skoriie vreme [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Imam neku asus prime b350 plocu sa ryzen 7 cini mi se :D Klasika klot 3 dzeka zeleni plavi i ljubicasti. A kuciste neko kinesko bez front dzeka za slusalice.
Znam da ima na z5500 na panelu nacrtane slusalice i na drugom nota mada ne znam da li je za mik? A mene interesuje taj zvuk sa slusalica kad se pusta da li ce biti identican ili se razlikuje jer ide preko z5500? A z5500 bih pustao najverovatnije preko 1 kabla na ovaj zeleni dzek :D
 
u toj klasi audio opreme je razlika u kvalitetu za koju pitaš neprimetna i nevažna.

i nemoj preko zelenog džeka (tad će sistem da radi u dolby pro logic II modu) nego prikači sva tri džeka :
front - zeleni
rear - plavi
pink - R sub, L centar

dobićeš Y kablove u paketu sa zvučnicima.

U postavkama zvuka na PC ju izaberi 5.1 i u realtek kontrol panelu čekiraj opciju "speaker fill"

Greota je da takav surround sistem držiš u virtual surround modu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno