Šta je novo?

Hi-Fi muzika

Da ne otvaram novu temu. Jel postoji negde u Bg gde bi se moglo iznajmiti neko kvalitetno pojacalo(snagas)Hteo bih da vidim u kom pravcu da idem. Trenutno sam na marantz sr7012 al kao da mi fali snage i dinamike.
 
U Player-u u Svetogorskoj kod momaka u lokalu možeš poslušati šta god iz njihove ponude, čak i poneti svoje kutije, samo moraš da pozoveš prvo i dogovoriš, ja sam imao dilemu za neko pojačalo da li će mi biti dovoljno jako i jedino sam kod njih mogao da ga testiram i prelomim, na kraju sam ga i uzeo.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
To je nemoguce u mom slucaju. Kutije su previse teske i gabaritne za tu akciju.
 
Nisam ni ja svoje nosio zbog toga, vidi šta imaju slično od kutija i verovatno da će neke slične tvojima i imati.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Slicno ovim,tesko :)
Salim se. Ovo je ozbiljan diy projekat koji zelim da ispitam do krajnjih granica. Da vidim pun potencijal.IMG_20191202_161514.jpg
 
Covece, to je toliko ruzno, da bih ja to prvom prilikom izlupao sekirom :)
 
Ovo je lepo kakvih sve ima. Dobro je sto ljudi eksperimentisu sa razlicitim kutijama iako ne lice na standardne kutije, bude lepih rezultata.
 
Rezovi su 200/1200/4000hz
Riboni sviraju tek od 4000hz. Ovaj drugi odozgo je fokalov srednjotonac. Bez njega nije to to. Mogao je ovaj midbas da se protegne do 4000hz al ajde htedoh da napravim 4way.
 
Rezovi su 200/1200/4000hz
Riboni sviraju tek od 4000hz. Ovaj drugi odozgo je fokalov srednjotonac. Bez njega nije to to. Mogao je ovaj midbas da se protegne do 4000hz al ajde htedoh da napravim 4way.
Neko je imao viška "malo" para, još više vremena i najviše ljubavi...
Svaka čast i iskreno se nadam da je vredelo
Pozdrav
 
Rekao bih da je u ovom slucaju inspiracija bila Wilson Audio, npr
Alexandria-XLF-Hero-4.jpg
Kod:
 
Bez ljubavi nema nista. Drajveri su skupljani jako dugo a da su kostali,kostali su. Ali konacnim rezultatom sam jako zadovoljan. Ovo je jos jedan moj rad zbog kog sam se i upustio u 4 way avanturu. E sad lepota je u oku posmatraca. Meni monolitni blokovi kao oblik zvucnika nisu interesantni.IMG_20191124_154529.jpg
 
kad smo vec kod pravljenih kutija da nemate predlog za nekog dobrog u BG-u,drajvere imam (tj solidno ozbiljne kutije koje su mi upropastili u selidbi),bukvalno mi treba da ih dizajnira i napravi panele,sam bi mogao da ih sastavim i ofarbam po ukusu...trazio sam aktivno neko vreme,raspitivao se na vise drugih foruma,ali nista ozbiljno nisam nasao.
 
https://www.aliexpress.com/item/32963371571.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dRocnmb

bt kao veza nikako nije hifi. ukoliko baš mora, uzmite ovaj sa linka. dobar domet, odlično radi. sve preko toga je uzaludno bacanje para.
Diskusije radi, cisto moje zapazanje, posto pustam spotify sa fona preko bt u autu, gde oba imaju najnovije (valjda) bt standarde, auto ima harman ili bose sistem (slagacu), mada nikada nisam preterano verovao fabrickim zvucnim resenjima ali ga ovde sasvim solidno odradise:
Na par pesama primetim u autu extremno tih sum u pozadini.
Iste pesme na jeftinijem hvaljenom dac na pc nista. Mislio bt konekcija, spoljni sum sta vec...
Tek nabavkom Xonar U7 cujem taj isti sum i na sluskama, na gsx 1200 koji i nije predvidjen za mjuzu jos izrazenije...
Takodje kombinacija fon - mdr770 preko bt daje jako lepe rezultate.
Steta sto nisi blize da popijemo bavarsko i testiramo...

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
kad smo vec kod pravljenih kutija da nemate predlog za nekog dobrog u BG-u,drajvere imam (tj solidno ozbiljne kutije koje su mi upropastili u selidbi),bukvalno mi treba da ih dizajnira i napravi panele,sam bi mogao da ih sastavim i ofarbam po ukusu...trazio sam aktivno neko vreme,raspitivao se na vise drugih foruma,ali nista ozbiljno nisam nasao.
Javi se u pm sta ti tacno treba.
 
Kome treba chromecast Audio bacite pogled na kp...ne znam naravno u kakvom su stanju ali...
 
CC Audio definitivno ne za hifi preko Deezera, neće da radi kako treba i to ti je, dok 320kbps radi super, ali to mi nije ni bio cilj kupovine jer to mogu i sa TVa. Pokušao sve načine da osposobim Deezer Hifi preko pomenutog uređaja i nema teorije. Tako da ako neko planira CC Audio zbog Hifi reprodukcije sa Deezera neka zaobiđe za sada, možda nekada budu sredili, mada ne verujem jer na forumima obećavaju fix već 2 godine. Baš sve na šta sam naleteo, pokušao sam, i naravno bezuspešno...

Edit: Šta predlažete kao alternativu za bežičnu Hifi reprodukciju, naleteo sam na Yamahu WXAD-10. Koliko sam pročitao bolji je DAC od CC Audio i streaming servisi rade bez problema.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel imaju Kinezi nešto slično poput te yamahe WXAD-10?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Hmmmm, malo sam skeptican prema ovoj izjavi: "Stream music file up to 24bit,192kHz without compression via network. flac, ape, wave files supported". Mislim da ce strimotavi hoce, ali kakav kvalitet zvuka ce izaci, nisam bas siguran. A i frequency response....:)
 
Poslednja izmena:
Nije mi problem da izdvojim i za Yamahu kada bih za sigurno znao da neće biti problema. Taj gore pomenut ne verujem da može dati bolji zvuk nego Yamaha (možda grešim) + možda rebnu na carini. Šteta stvarno za CC Audio, za malo novca mi je rešio to pitanje, ali...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ova tema sada postaje ozbiljno interesantna...

Nije ni meni problem da izdvojim za yamahu i sl. ali ja na BT i internet radio ( kao sto neko rece );ne gledam kao na neki pravi hi-fi već kao na neki novi dodatni feature da nadogradim sistem i ne bi da tu olupam neke veće pare od minimalnih

jer će to i onako vrlo brzo da izgubi vrednost jer će zastariti tako da bih rado pristao i na lošiji zvuk samo da mogu da povežem telefon na sve moguće načine i da mogu da reprodukujem zvuk sa bilo kog izvora.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Posle CC Audia ta Yamaha je sledeća po ceni a nama lako dobavljiva. Bitno je da može preko nje da se strimuje direktno sa muzičkih servisa, ostale opcije kao BT, Air play su dobrodošle, iako ih ne bih koristio. Dobri strimeri su jaki sa cenom. Ne znam, verujem da će ovo imati bolji zvuk nego CC, e sad koliko i da li to vredi 3x veće cene. Takođe nigde nisam našao info koliko je stabilna flac reprodukcija sa muzičkih servisa.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
imam ja yamahu ali nemam premium deezer :p koliko vidim tebi je to glavna stvar...

možda da uzmeš telefon pod mišku i u 4audio...tamo verovatno neko već ima premium deezer, a i ako nema pretpostavljam da neće biti problem da to isprobaš sa svog telefona...

kad sam ja uzimao yamahu ona nije imala neku ozbiljniju konkurencijiu, a koliko vidim tu se skoro ništa nije promenilo...po toj ceni i dalje nema ništa slično...što se tiče kineza, to je uvek lutrija...ja sam našao gore onu spravu koja je jeftinija, jer mislim da nema smisla uzimati nešto što je skuplje od wx-ad10 a imaju i skupljih modela...za nekih 50-60 evra ajd i da se eksperimentiše ali preko 100 evra bar ja ne bih dao za kineske sprave ovog tipa...

kao što rekosmo, ima situacija kada baš i nema potrebe isterivati neki ultimativni kvalitet tako da strimer jeste dobro rešenje...nedavno sam ubacio hifi cast aplikaciju na telefon i sada radim shuffle kompletne muzičke library koja stoji na nas-u, ovih dana bar tako slušam muziku...neke ploče sad čujem po prvi put :)
 
Poslednja izmena:
Kada već imaš tu Yamahu, iskoristi probni period za Hifi (mislim da je 3 meseca) testiraj par dana stabilnost ako te ne mrzi [emoji3]. Kada kažeš ultimativni kvalitet na šta misliš, kada već, uzmimo za primer gore pomenuti Yamahu, strimuje "24/192" flac kvalitet preko mreže, ko plaća Hifi kvalitet, šta ulimtimativnije od toga za neku kućnu varijantu osim stidijskog kvaliteta. Čak i na CC Audiu se oseti razlika HQ 320 i Hifi 1411.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
mislio sam da ne puštam uvek samo flac, često pustim neki internet radio, imam i neke mp3 ploče kojih nema u boljem formatu, neke meni omiljene stanice nisu čak ni 320...a i ne sedim baš uvek ispred zvučnika u centru da moram baš u svakom trenutku da slušam 24/192...na to sam mislio...

deezer imam free, imao sam neke pasove u jednom trenutku ali me mrzelo da se cimam dalje pa mi služi samo informativno da vidim vredi li neka ploča da se potraži...dok sam ga koristio u boljem kvalitetu ne sećam se da mi je zabadao...pozivi 4audio i pitaj, kaži da ti je deezer bitan i kakva su njihova iskustva, reći će ti realno ako znaju...mislim da su oni dovoljno poslovni i ozbiljni da bi mogao i da vratiš spravu ako ne radi kako valja to što je tebi važno...
 
Nazad
Vrh Dno