»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
      Prikazani rezultati od 121 do 125 od ukupno 125

Tema: HI-FI muzika

Member
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        177
        Ako dozvolite samo par reci. Za HIFI je jeres bas i treble. To se nikada ne koristi, jer vestacki pokusava da zamaze sve sto je lose. Yamaha i stereo su dve odvojene galaksije. Luxman je u odnosu na sve pomenuto HIGH END firma. Jedan duzi period je prakticno nestala i skoro se opet pojavila kao izuzetno ozbiljna HI FI firma. Ti Sony zvucnici nisu dostojni tog Luxmana. Svakako treba raditi na zameni istih.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        361
        Citat Citiram korisnika: Slavel Pogledaj poruku
        @zek mislim iskljucivo na niske tonove.

Na pojacalu sam pojacao treble do max, bass na sredini i ukljucio low boost...
        Malo me zbunio izraz da niski tonovi zvone, i dalje ne znam na šta misliš, ali nema veze...
        Ovo kako si namestio ton kontrole uopšte ne valja, ili ti zvučnici uopšte nemaju visoki spektar ili sa pojačalom nešto nije u redu. Kad je ton kontrola na maksimumu onda postoji opasnost da spržiš viskotonac ako malo jače odvrneš glasnoću.
        Jesi li proverio za šta služi tal low boost - da se ne odnosi samo na phono ulaz?

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        361
        Citat Citiram korisnika: idijanac Pogledaj poruku
        ... Za HIFI je jeres bas i treble. To se nikada ne koristi, jer vestacki pokusava da zamaze sve sto je lose. ...
        Ovo samo pod uslovom da imaš istu sobu i iste uređaje kao što su bili u studiju gde je snimak nastao i da su isto podešeni kao pri snimanju, sve ostalo je samo lično proizvoljno tumačenje kako neki snimak treba da zvuči.

Member
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        177
        Ne slazem se sa tim, ali kao sto rekoh, to je moje tumacenje jer se bavim HI FI-jem preko 40 godina. Ovo ''Ovo samo pod uslovom da imaš istu sobu i iste uređaje kao što su bili u studiju gde je snimak nastao i da su isto podešeni kao pri snimanju'' se ne moze generalno primeniti, jer je samo delimicno istina. Slazem se da ima nekog uticaja, ali ni blizu da bi se koristila izoblicenja kao sto su vestacko montiranje basa i visokih.

Newcomers Avatar korisnika vanbasten
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        480
        Ne bih nikada ni koristio pojacalo koje ima tonske kontrole. Poenta je da pojacalo prenese onako kako je snimljeno.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •