»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 151 do 165 od ukupno 192

Tema: HI-FI muzika

Member Avatar korisnika Alister
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.437
        Evo slika koga zanima poslednji Hi-Files Show https://www.flickr.com/photos/151063...57711906988583

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        22
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD 4800+
        • MoBo: Asus ...
        • RAM: 4gb ddr2
        • VGA: Ati 3650
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: 4tb
        • INET: Kablovska
      4. @koalla, @Alister hvala na fotografijama!
        Zao mi sto nisam cuo kako to izgleda. Jel skup ulaz? Vidim da su cifre uredjaja mega.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        369
        [QUOTE=Slavel;5956902.... Jel skup ulaz? .....[/QUOTE]

300.- din.

Newcomers
        Na forumu od
        May 2019
        Poruka
        77
        Ulaz je bio besplatan ko se prijavio preko sajta hotela Inn, tako je svake godine samo par dana pre sajma treba otići na stranicu.

Ista stvar je bila par dana pre toga i u hotelu Plaza.

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.437
        @Slavel nije skupo, 300kinti a svasta mozes da cujes, fina atmosfera, naravno cene jesu neverovatne za neke stvari, nesto ti se svidi nesto ne ...vredi u svakom slucaju, otici i cuti/videti

evo slika i sa sajma u Crown Plazi https://www.flickr.com/photos/151063...57711807585581
        Menjao Alister : 28.11.2019. u 03:49

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        369
        Citat Citiram korisnika: V.V. Pogledaj poruku
        Ulaz je bio besplatan ko se prijavio preko sajta hotela Inn, tako je svake godine samo par dana pre sajma treba otići na stranicu.
        Ista stvar je bila par dana pre toga i u hotelu Plaza.
        Ti govoriš o drugoj manifestaciji a ne o Hi-Files Show.

Newcomers
        Na forumu od
        May 2019
        Poruka
        77
        Oba sajma su imala besplatan ulaz, konkretno za Hi-Files Show (moglo je da se bira jedna ili dve ulaznice):

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        22
      11. Moja mašina
      12. Ja sam mislio da su tu posebne ulaznice za strucnjake i kupce koji imaju kesha dosta. Ma ne znam ali nekako mislim da bi me bilo sramota gledati uredjaje ekstremno skupe.
        Ja razmisljao dugo da li da dam 250 evra za polovnog luxmana .

Imam par pitanja za strucnjake. Manual za moje pojacalo nisam dobio jos. Citao sam na netu ali dzaba kad citam a ne znam o cemu citam. Luxman L410

1. Iza pojacala imam prekidac on i off za signal processing. Kod mene stoji "off" i tako je zakljucano verovatno iz predostroznosti da to neko ne ukljuci na "on".
        Jel to za preamp ako ga imam da ukljucim na "on" ili nema veze sa tim? Inace ja nemam predpojacalo.

2. Takodjer pozadi imam "pre out" i "main in" sa levim i desnim cincom. "pre out" levi cinc je prespojen sa levim "main in" i tako desni.
        Ispod "main in" u zagradi stoji 200mv. Jel zna neko zasto je to prespojeno?

3. Da li ja na ovo moje pojacalo mogu da povezem cincevima tv i pc posebno?
        Imam povezan tjuner na tjuner, gramofon na phono tek treba da povezem i pc na aux/dad. Sad bi hteo i tv da povezem na neki ulaz na pojacalo a ne znam da li to uopste moze?
        Ili sa tv-a moram na pc pa tako da ide signal na pojacalo?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        1.461
        1.ostavi na off

2.isti razlog sto je i gornji switch na off - da pojacalo ne dira signal i sluzi kao cisto pojacanje.neces nista sprziti ako se budes igrao sa tim,u okvirima razuma i logike.

3.na aux ide bilo koji linijski signal,pc,tv,bilo sta da vidis da je obelezeno sa aux out ili line out.nisam odavno petljao sa toliko starim pojacalom i ne secam se kako je islo tacno ali mislim da tape monitor mozes da koristis kao dodatni zaseban linijski ulaz,to ce neko vec razjasniti,tako da mozes pc da nakacis na aux in a tv na tape monitor i samo prebacas na samom pojacalu.

menjual imas gde hoces:

https://www.manualslib.com/manual/99...#product-L-410

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        22
      15. Moja mašina
      16. @Orchard Hvala mnogo!
        Na prednjoj strani imam okrugli birac signala. Imam Tuner, AUX/DAD, Phono(MM), Phono(MC). To je to. Racunar mi je na AUX/DAD, tjuner na tjuneru a gramofon sam mislio na phono ali moram skontati koji.
        Pozadi imam REC OUT - Tape 1 - Moni(200mV) i REC OUT - Tape 2 - Moni(200mV) cinceve koje ne koristim kao i te sto su prespojeni pre out i main in.
        Moram verovatno sa TV-a dovesti signal na racunar i onda tako vratiti u pojacalo.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        369
        Citat Citiram korisnika: Slavel Pogledaj poruku
        @Orchard Hvala mnogo!
        Na prednjoj strani imam okrugli birac signala. Imam Tuner, AUX/DAD, Phono(MM), Phono(MC). To je to. Racunar mi je na AUX/DAD, tjuner na tjuneru a gramofon sam mislio na phono ali moram skontati koji.
        Pozadi imam REC OUT - Tape 1 - Moni(200mV) i REC OUT - Tape 2 - Moni(200mV) cinceve koje ne koristim kao i te sto su prespojeni pre out i main in.
        Moram verovatno sa TV-a dovesti signal na racunar i onda tako vratiti u pojacalo.
        Gramofon ti ide u MM jer verovatno imaš takvu glavu na njemu (moving magnet, MC je moving coil glava).
        TV možeš da dovedeš u Tape1 ili Tape2 monitor, a izbor vršiš na prednjem panelu sa tipkama monitor i tape.
        Menjao zek : 04.12.2019. u 00:11

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.437
        Zavisi od TV-a, ako je novije generacije, opticki izlaz koji mora u neki DAC...ako je starije moze i preko cinceva ili scart pa direktno u pojacalo ... Slavel koji TV koristis ?

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.133
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      21. Citat Citiram korisnika: zek Pogledaj poruku
        TV možeš da dovedeš u Tape1 ili Tape2 monitor, a izbor vršiš na prednjem panelu sa tipkama monitor i tape.
        90% današnjih televizora nema analogni audio out.

Može sa izlaza za slušalice, ali to je njajnavo, izlaz je varijabilni i po pravilu mutira zvučnike televizora (na HiFi sistem puštam filmove kada ih gledam, običan TV program ide preko internih zvučnika u TV-u).

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        22
      23. Moja mašina
      24. E hvala ljudi uspeo sam povezati.
        @Alister stari mi je TV koji ima cinceve ali ja sam preuzeo signal sa mreznog TV resivera (dekodera) kako li se vec to zove. Sa tog resivera mi ide signal u TV.
        Na TV-u mi je skart a imam kabal skart cinc. U tom TV resiveru idu tri cinca. Jedan je za video a dva su za audio, levi i desni.
        Tako sam iskljucio sa tog kabla skart - cinc audio i ostavio samo video za TV, a cincevima sam sa TV resivera doveo signal na monitor tape.

Zbunilo me jer nije taj signal na kliznom biracu signala nego je neko dugme ispod koje se mora pritisnuti. Ja sam mislio na onom krugu su svi ulazni signali.
        Ispod "Rec" cinceva ima "MONI (200mV)" i tu na "MONI" sam prikljucio i radi odlicno.

A to za novi TV bez analognog signala sam se razocarao jer sam planirao i neki novi TV. Moracu kupiti neki DAC ili zvucnu internu karticu za PC da dovedem signal sa TV-a na zvucnu.

Zvuk je veoma dobar sad kad gledam kablovsku. Kao i vezano za PC, kad upalim "low boost" i "ton direct in" zvuk je veoma bolji.

Pricao sam sa covekom koji mi je prodao pojacalo i koji ima kuci mnogo uredjaja, vezano za boju zvuka i low boost. Luxman sto je meni prodao je medju najjeftinijim.
        On kaze: najbolji inzenjeri su radili u marantzu, sansuiju, luxmanu i oni su napravili low boost, loudnes i ostale dodatke i nemaju pojma a ovi nasi "lokalni audiofili" su eksperti.
        On ima ogromnog sasnuija koji kosta mnogo i kaze da je bez loudnesa los zvuk. Ja sam imao sansui stereo resiver i isto imam misljenje. Kad ukljucim loudnes mnogo bolje.
        Ne zelim nikoga da uvredim i stvarno sam preneo ono sto mi je on rekao a i otvorio mi je oci malo sa tom recenicom.

Nismo mi audiofili milioneri koji planiramo dati 150 000 - 500 000 evra za audio sistem i to nama neko rucno pravi (10 uredjaja plus zvucnici) pa ce sve uskladiti u stotinku i ja posle pojacam bas (sto je za onoga ko pravi svetogrdje jer on ima uho).
        Ja imam neko jeftino Luxman pojacalo i jeftine zvucnike i moram podesiti pojacalo da na izlazu (zvucnicima) imam sto vise detalja i lep i prijatan zvuk.
        Nisu svi zvucnici isti. Nisu svi signali isti. Kako je neko konstruisao pojacalo ja ne znam ali evo i na TV-u kad stavim "ton direct in", "low boost", smanjim bas i pojacam treble, detalja u pozadini mnogo vise cujem.
        Kad to iskljucim nema toliko detalja. Nisam ni znao kakav je kvalitetan zvuk na nekim kanalima.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        369
        Citat Citiram korisnika: Slavel Pogledaj poruku
        ..... kad stavim "ton direct in", "low boost", smanjim bas i pojacam treble, detalja u pozadini mnogo vise cujem....
        Kad staviš "ton direct", onda nema uticaja kako podesiš visoke i duboke tonove jer se te kontrole isključe. Ti verovatno postaviš prekidač u položaj "in", pa onda rade ton kontrole.
        Prekidač za "ton" ima dva položaja - "direct" i "in".
        Samo pazi sa tim pojačanim na maksimum "treble", ako slučajno odvrneš glasnoću (volume) možeš da spržiš visokotonac na kutijama.
        Menjao zek : 04.12.2019. u 21:52

Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •