Šta je novo?

Black Friday [2019]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije krsenje pravila, tice se crnog petka. ja sam kupio online u inostranstvu. zar ti nije bolji entry macbook pro od bilo kog macbook air-a? prati online sajtove velikih evropakih lanaca prodaje, uvek ces imati za crni petak entry macbook pro za oko 1000. nisam siguran koliko ti je dobra kupovina u srbiji, bas znam da sam tad kad sam kupio ovaj za mene proverio i cenu u srbiji, i bio je fazon snizen na oko 200.000 dinara, gledao sam u tu cenu sa nevericom deset minuta, ljudi u inostranstvu najopustenije kupuju za 900 evra isti taj model.
 
Ma sve je to lepo nego kakako da ga transportujemo do Srbije?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
U temi o aliju je valjda bilo reci o brijanju, pa razmisljam da uzmem neki od onih trimera sa nekoliko nastavaka za bradu, kosu, nos/usi. Ima li ko preporuku koji odabrati sad za black friday?

Takodje, vidim da pise da se pune izmedju 10-16 sati, zavisno od modela i da mogu da se koriste oko 40min na baterijama. Moze li da se koristi sa kablom nevezano za baterije, jer sam gledao neki braun-ov i na sajtu od jedne nase online prodavnice pise da moze samo na baterije da radi?

https://www.drtechno.rs/philips-trimer-mg3720-15.html
https://www.eponuda.com/masinice-za-sisanje/philips-mg3720-15-masinica-za-sisanje-cena-418800

Ja sam uzeo ovaj. Bio je 4500.

Za te pare bolje nema.
 
U temi o aliju je valjda bilo reci o brijanju, pa razmisljam da uzmem neki od onih trimera sa nekoliko nastavaka za bradu, kosu, nos/usi. Ima li ko preporuku koji odabrati sad za black friday?

Takodje, vidim da pise da se pune izmedju 10-16 sati, zavisno od modela i da mogu da se koriste oko 40min na baterijama. Moze li da se koristi sa kablom nevezano za baterije, jer sam gledao neki braun-ov i na sajtu od jedne nase online prodavnice pise da moze samo na baterije da radi?
Ja sam imao Rowentu pa Philips i to nikad nije bilo kako treba. Moras 100x da predjes jedno mesto da skrati dlaku. Puni se 8h za 40min upotrebe.
Resim da dam malo vise novca i uzmem Wahl. To su profi masinice i trajace ti dozivotno. Ja sam uzeo ovaj model na akciji za 10k.
http://unitech.rs/index.php?id_product=103822&controller=product
Gledaj samo da skracuje do 0.5mm i da ima sto veci broj obrtaja.
 
Nas troje muskih sisa Philips QC5115 vec 4 godine savrseno, gde mladji sin ima izuzetno gustu kosu, nikad podmazana samo ciscena i kostala je 19e.
Takodje koristim vec dve godine Philips 9000 seriju za brijanje, nisu jeftini ali vrede svaki cent.

...riding on 720p...
 
Ja uzeo običnu mašinicu za šišanje sa alija, potrebno je 6-8 sati punjenja za 30-40 minuta rada.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Imaš te iste kod kineza za 700-800 din ja imam 3-4 modela sve rade ekstra, vidim ovde i brice koriste takve, meni služi za bradu.... Ima varijante i sa izmenjivom AA baterijom... Punim ih maksimalno sat dva....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nešto mi to puno da se puni. Ja imam philips i puni se za manje od sat. Brijem se svaki drugi dan i baterija traje skoro mesec dana.

Tapatalk pro using S10e

Aparat za brijanje ili trimer (za šišanje)?
Ako je ovo drugo daj model i iskustva.

Ja sam imao Rowentu pa Philips i to nikad nije bilo kako treba. Moras 100x da predjes jedno mesto da skrati dlaku. Puni se 8h za 40min upotrebe.
Resim da dam malo vise novca i uzmem Wahl. To su profi masinice i trajace ti dozivotno. Ja sam uzeo ovaj model na akciji za 10k.
http://unitech.rs/index.php?id_product=103822&controller=product
Gledaj samo da skracuje do 0.5mm i da ima sto veci broj obrtaja.
I ja sam imao Philips fensi, skup model. Posle je dao i uzeo Wahl SuperTaper.
Nijedan brend nije ni prineti profi mašinici, a što je najgore ti levi brendovi (čitaj "ne profi") koštaju više nego profi.
Čim uhvatite u ruke znaćete koliko su bolje, ne morate ni da ih palite. A tek kad se upale se vidi nebo i zemlja razlika.

Da sada uzimam uzeo bih Moser ili slične zbog toga što šire hvata površinu za šišanje (krajnji krajevi noževa kod Wahl-a nisu tanki pa par milimetara levo i desno ne hvata kosu. Puno znači za oko ušiju i slično).

Što se tiče tih 0,5mm ne tražite to (iako maltene svaku možete da nukirate - guglajte "zero gap" za Wahl recimo) nego tražite da ima nulu. To ima Moser, Wahl nema (moraš sam da podešavaš, pa ima tu finesa da bude nula, ali da ipak ne "jede" kožu)

Nas troje muskih sisa Philips QC5115 vec 4 godine savrseno, gde mladji sin ima izuzetno gustu kosu, nikad podmazana samo ciscena i kostala je 19e.
Takodje koristim vec dve godine Philips 9000 seriju za brijanje, nisu jeftini ali vrede svaki cent.

...riding on 720p...
Koji aparat imaš za brijanje?
Koliko glatko brije, jel ima iritacija, koliko je zgodna (koliko vremena treba za brijanje)...
 
Nas troje muskih sisa Philips QC5115 vec 4 godine savrseno, gde mladji sin ima izuzetno gustu kosu, nikad podmazana samo ciscena i kostala je 19e.
Takodje koristim vec dve godine Philips 9000 seriju za brijanje, nisu jeftini ali vrede svaki cent.

...riding on 720p...

skoro identican philips imam i ja. radi to dobro, ali nikako nije zgodan za bradu, pokustajte da izbegnete te koji nemaju izmenljiv cesalj, vec na podesavanje. i ako uzimate te koji imaju bateriju obavezno gledajte da moze da radi dok se puni, ali punom parom, ne da ispusta dusu.

inace moram da kazem da se slazem sa kolegom Bobajakuda, mislim da je bolje ustedeti i uzeti nesto bas kvalitetno. to se kupuje jednom, i odplati se s obzirom da ne placas frizera godinama posle. ja cekam da ovaj philips umre (nikako da se desi) pa da kupim moser, imam preporuku za njih, moj drug ima, prezadovoljan je.

mala digresija, sto se laptopa tice. i generalno elektronike iz inostranstva. ako je razlika oko 100 evra nije nesto strasno. ali za 500 evra razlike se vredi iscimati i naci nekog da donese.

edit: evo objasni covek strucno za moser sve. hvala i svaka cast
 
Poslednja izmena:
Aparat za brijanje ili trimer (za šišanje)?
Ako je ovo drugo daj model i iskustva.
Aparat za brijanje. Ovaj konkretno


954ed638cb8d96706631229617dc5365.jpg
e4dac7f80c3cd7ab8f7430cec3924eba.jpg


Tapatalk pro using S10e
 
@FM Balkan
Koja je oznaka tog modela?

Koliko glatko brije, jel ima iritacija, koliko je zgodna (koliko vremena treba za brijanje)...
 
Model je RQ1175, može suvo brijanje, može sa penom, može pod tušom. Lepo leži u ruci. Ja se izbrijem do kraja, može skoro glatko da bude. Iritacija sam imao prvih par dana dok se valjda koža navikla, sad nema nikakvih problema. Ja se brijem svaki drugi dan, nema potrebe češće, i treba mi oko 5 minuta. Nakon brijanja rasklopim glavu i isperem toplom vodom. Jednom mesečno vadim i nožiće i čistim četkicom što je došla u kompletu.

Tapatalk pro using S10e
 
Isto preporuka za Wahl. Imam ga cetiri godine, sisamo se i skidamo bradu otac, brat i ja. I dalje radi kao prvog dan.
 
Koristi li neko Wahl Balding, mogu li na nju dodatni češljevi (i koji)? Dolaze uz nju dva nastavka a koristila bi se i za druge dužine..
p.s. Interesovanja ima, ako nije problem neka se izdvoji u posebnu temu, mašine za šišanje i trimeri itd.
 
Poslednja izmena:
Od obicnog šišanja mooda napraviste nauku [emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Čast izuzecima većina ponude su otpad i bačene pare, čak i ove iznad 5000 din su većinom fensi stvarčice koje ne služe dobro za redovnu upotrebu. U frizerajima baš dosta koriste Wahl, dvadesetak šišanja dnevno pa posle 4-6 meseci nož ide na oštrenje, znači u kućnoj upotrebi miran si godinama ili decenijama.
 
Hvala svima na odgovorima i preporukama. I ja imam isti kao DukeLander već 7 godina, ako se ne varam, ali mi se čini da je ušla voda i kamenac u onaj deo koji se vrti, pa radi slabije.

Meni trimer više treba za bradu, telo i povremeno nos/uši. Ne šišam se sam, tako da ga najmanje koristim za kosu. Pogledaću Wahl.

@Djilkosh_Ns može li tvoj da se koristi na kabl, bez baterija i punjenja?
 
Poslednja izmena:
Vidim iznad da je bila preporuka za eksterni hard, ali je razgrabljen :). Jel naleteo jos neko na neku dobru ponudu?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne bas, imas malo jeftiniji u duplo WW ali je 2TB, ne isplati se

Sacekaj jos malo, mozda ga vrate u ponudu opet uskoro kao sto su i pre
 
Koristi li neko Wahl Balding, mogu li na nju dodatni češljevi (i koji)? Dolaze uz nju dva nastavka a koristila bi se i za druge dužine..
p.s. Interesovanja ima, ako nije problem neka se izdvoji u posebnu temu, mašine za šišanje i trimeri itd.

Imam ja. Stucovao bradu mesec dana sa njom, pa odustao od brade :D
Prima i druge cesljeve. Mislim da su svi cesljevi isti sto se prihvata na masinicu tice
 
Imam trimer Philips HC9450/15, krš ne opevan. Plastični češalj se raspao i sad gledam odakle da naručim nov, a ispucala je i plastika na samoj mašinici kod noža posle tipa pola godine što je desetak upotreba.
Gledam neku na baterije Wahl ili Moser, jer me kabel smara, ako ne nađem nov čečalj ali svakako nikad više za Philips neću dati pare.
 
Ja koristim wahl taper 2000 nekih dve godine.
http://unitech.rs/index.php?id_product=100002&controller=product

Koristim je da se ošišam na svakih dve nedelje i za sada i vise nego zadovoljan kvalitetom i kako sama mašinica radi.
Ćale ima neku staru philips i ono je blagi užas kako radi i kako skida dlake.
Mada nisu uopšte isti rang tako da i nije merodavno neko poredjenje.
 
Vidim iznad da je bila preporuka za eksterni hard, ali je razgrabljen :). Jel naleteo jos neko na neku dobru ponudu?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

sto se ti mesas sad, u sred ozbiljne teme, ovo je tehnicki forum, ovaj crni petak je u znaku masinica za sisanje :D

salim se naravno, samo mi je zanimljivo da nisam jedini koga interesuje tematika
 
Tema Black Friday i onda citam 30 postova o masinicama i trimerima. Refleksno kliknem back da se vratim na pravi put.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno