Šta je novo?

Black Friday [2019]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osnovnih komponenti za računare skoro da i neće biti na akciji, samo dva procesora u emmiju, a ploča i memorija nigde.
 
Da li ima neki solidan (i više od toga) laptop sutra na akciji u Beogradu (~70k)?
 
Bice valjda sutra promene na sajtu najavili su, videcemo
 
Poslednja izmena:
Bog te mazo,kakav deal [emoji15][emoji11]

b22ba8a384daedca42af0839946dd479.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta reći kad je bolji deal nego na nemačkom Amazonu - tamo izađu nešto preko 32k + dostava koja nikad nije besplatna.

Nego, imaju stvarno vrh cene za laptopove. Jest da ide 33% popusta na naduvane MP cene, ali opet - ko planira high end laptop - vrh ponuda.

Merkam Yogu C940, izađe oko 50k jeftinije nego na drugim mestima.

db06556a5c062e76956b210eff1445e0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ono sto meni zapada za oko je to da sam pre nesto vise od 5 godina kupio laptop sa procesorom koji je u rangu ovog u Yogi, fullhd IPS ekranom 15", 8 gb rama i HDD 1.5 TB za 1100 evra (u pitanju je Asus N550JK serija). Za dodatnih 160 evra sam odmah nakon kupovine dokupio jos 8 gb rama i SSD. To znaci da je pre 5 godina bilo moguce kupiti laptop koji je po performansama prakticno jednak ovoj Yogi na popustu i to za nesto manje novca.

p.s. jos smesnije je da sam tu kupovinu obavio u Tehnomaniji :)
 
Poslednja izmena:
Ono sto meni zapada za oko je to da sam pre nesto vise od 5 godina kupio laptop sa procesorom koji je u rangu ovog u Yogi, fullhd IPS ekranom 15", 8 gb rama i HDD 1.5 TB za 1100 evra (u pitanju je Asus N550JK serija). Za dodatnih 160 evra sam odmah nakon kupovine dokupio jos 8 gb rama i SSD. To znaci da je pre 5 godina bilo moguce kupiti laptop koji je po performansama prakticno jednak ovoj Yogi na popustu i to za nesto manje novca.

p.s. jos smesnije je da sam tu kupovinu obavio u Tehnomaniji :)

Ček, ima poslednji i5 10.generacije, težak samo 1.3kg, ima 16gb RAM-a i 512gb SSD - i tebi je to slično kao tvoj laptop?

Uopšte nisu iste kategorije - ovo je convertible ultrabook - to što si ti pazario je standardan consumer laptop.
 
@Lanikor
Da, bukvalno identican laptop kao kod mene, s tim sto sam ja u nekom trenutku izbacio HDD u potpunosti i zamenio ga jos jednim SSD-om kako bih napravio dual boot sistem (Windows + hackintosh). :)
 
Poslednja izmena:
Ono sto meni zapada za oko je to da sam pre nesto vise od 5 godina kupio laptop sa procesorom koji je u rangu ovog u Yogi, fullhd IPS ekranom 15", 8 gb rama i HDD 1.5 TB za 1100 evra (u pitanju je Asus N550JK serija). Za dodatnih 160 evra sam odmah nakon kupovine dokupio jos 8 gb rama i SSD. To znaci da je pre 5 godina bilo moguce kupiti laptop koji je po performansama prakticno jednak ovoj Yogi na popustu i to za nesto manje novca.

p.s. jos smesnije je da sam tu kupovinu obavio u Tehnomaniji :)

Tesko, veoma tesko. Ajde ti nama lepo reci koji je to taj tvoj magicni laptop?
 
Ček, ima poslednji i5 10.generacije, težak samo 1.3kg, ima 16gb RAM-a i 512gb SSD - i tebi je to slično kao tvoj laptop?

Napisao sam "po performansama skoro identican". Procesori su priblizni po performansama, kolicina rama je ista, kod mene je SSD bio 256 GB u trenutku kupovine (danas imam 256GB + 1TB u tom laptopu).
 
Napisao sam "po performansama skoro identican". Procesori su priblizni po performansama, kolicina rama je ista, kod mene je SSD bio 256 GB u trenutku kupovine (danas imam 256GB + 1TB u tom laptopu).

Super, a to sto je ovaj duplo laksi, manji, trajanje baterije i efikasnost drasticno veca. To nema veze :D
Boze, kakvo glupo poredjenje.
 
Petak 11 ujutru sad gledam kolonu vozila za Usce. Il radi iko u ovoj *mjau**mjau**mjau**mjau*noj drzavi?
 
Poslednja izmena:
@Erik011
Ne znam sta nije jasno kada napisem "po performansama"? Meni npr. razlika u tezini od 1kg i duzina trajanja baterije ne igra neku ulogu. Dakle, poredio sam samo performanse.
 
jos nema nista specijalno na popustu danas tamo.

Ma mi smo takve lozhane da daju 5% bile bi guzve. Kada prestanemo da hrlimo za male popuste u trzne centre tada cemo imati prave popuste kao na zapadu od 40+%. Ovako ne moraju da daju vise od 20% znaju da ce ogroman broj ljudi doci za krpe
 
Neke dobre bežične slušalice ali da nisu in ear već ko earpods? Da iskoristim ovo danas

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Onaj leš laptop od 20k rasprodat u Emmiju.

Kuku i lele sada kada krenu rođaci da vas zovu da instalirate sisteme i da kukaju što im je sve tako sporo....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Erik011
Ne znam sta nije jasno kada napisem "po performansama"? Meni npr. razlika u tezini od 1kg i duzina trajanja baterije ne igra neku ulogu. Dakle, poredio sam samo performanse.

Pa onda tebi ne treba laptop, nego desktop :)
Prenosivost i duzina trajanja baterije su esencijalna stvar kod laptopa.

Onaj leš laptop od 20k rasprodat u Emmiju.

Kuku i lele sada kada krenu rođaci da vas zovu da instalirate sisteme i da kukaju što im je sve tako sporo....

Isto sam pomislio. Horror ziv.
 
Ovaj od 23 ce raditi puno bolje zbog ssd.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno