Šta je novo?

Pomoć za polukonfiguraciju

BataBaraba

Zapažen
Učlanjen(a)
03.11.2019
Poruke
0
Poena
20
Pošto do sada nisam nikada pravio sam konfiguracije, tj. kupovao sam gotove, sad bih hteo nešto da sklopim, pa moram sa nekim da se posavetujem. Kompjuter uglavnom koristim za rad u RAD Studiju i Visual Studiju, a ponekad odigram i neku igru, uglavnom Elite Dangerous i Path of Exile. Nisam ograničen sa cenom, ali kao i većina, voleo bih da uzmem nešto što ima najbolji odnos uloženog i dobijenog. Ono što sam namerio je:

Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Ploča: GIGABYTE X570 AORUS ELITE
RAM: G.Skill 16GB Trident Z RGB DDR4 3600 F4-3600C16D-16GTZRC (2 * 8GB)
SSD1: Patriot 256GB VPN100 M.2 2280 VPN100-256GM28H (za Windows i programe)
SSD2: Patriot 512GB VPN100 M.2 2280 VPN100-512GM28H (za igre)

E sad pitanja. Bitno mi je da ploča podržava ARGB, znajući sebe verovatno ću ga isključiti, ali opet moram da probam, ma kako to glupo izgledalo. Za ovu ploču sam čuo da neki imaju problema sa glasnoćom ventilatora, pa mi treba mišljenje da li da uzimam ovo ili možda ASUS TUF GAMING X570-PLUS, ili možda nešto treće. Takođe, vidim da memorija nije na spisku podržanih na sajtu proizvođača, pa da li će to moći da radi? Grafička,HDD(za backup), napajanje, kućište za sada ide iz opisa, znam da će napajanje morati prvo da se menja, pa onda grafička da bi ovde na kraju ubo i Oculus Rift. U obzir dolaze kako domaće prodavnice tako i "one druge", pa bih molio i da mi neko pošalje na PM broj nekog Fante ako smem ovo da napišem ovde, ako ne neka admini izbrišu.
 
Nazad
Vrh Dno