Šta je novo?

Bluetooth zvucnik kao zamena za PC 2.0 zvucnike

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,585
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam postojece Altec zvucnike iz potpisa koje sam vec jednom dao na popravku ali se pojavio opet isti problem. I muka mi je da ih ponovo popravljam jer ocigledno da ne moze da se poprave. A servis za te zvucnike vise ne postoji. Hteo sam da kupim Microlab B77BT medjutim ne mogu da se uklopim sa dimenzijama zbog prostora na stolu.

Pala mi je ideja da jednim udarcem resim dva problema da kupim neki Bluetooth svucnik koji bi mi sluzio kao PC zvucnik a kada treba da negde idem da ga ponesem kao portabl zvucnik. Stavio bih ga ispod monitora. Naravno morao bih da kupim i onaj Bluetooth Asus adapter.
Da li neko koristi (ili je koristio) stero Bluetooth zvucnike kao PC zvucnike? I mozda neka preporuka eventualno do nekih 10K rsd.
 
Poslednja izmena:
Jesam ja par puta, radi to ok, samo uzmi JBL Charge npr. ako mozes da dobacis, ako ne onda JBL Flip imas sad jeftino na oglasima sa Koka Kola nagradne igre.

Samo da znas da ces urnisati bateriju BT zvucniku tako pa ti vucaranje powerbanka kad ides negde ne gine.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Hvala na savetu nisam znao. Znam da su JBL dobri ali je to puno para. Pre nego sto definitivno budem uzeo neki zvucnik mozda bih mogao jos jednom da pokusam popravku ovih mojih Altec zvucnika.
Inace bih uzeo neki koji ima adapter i stalno bi bio nakacen za struju. E sada da li i to unistava bateriju ne znam. Nisam neki zahtevan korisnik cak dosta cesto ukljucim slusalice u zvucnike.
 
Vecina moze da se puni punjacem ili kablom koji dolazi uz vecinu mobilnih telefona tako da to nije problem.

A baterija degradira sigurno, konstantno punjenje i prazenjenje vremenom smanji kapacitet pa od inicijalnih x sati baterija drzi y sati.

Ako ti ne smeta powerbank u nekom buducem periodu, uzmi slobodno Flip 4, on je oko 65 do 70 evra sad na KP oglasima i sa powerbankom resavas problem kroz godinu dve kad oslabi baterija.
 
Hvala videcu. Evo sada mi naprasno normalno rade ovi Altec zvucnici. Ne znam koji im je djavo. Imam PB samo malo veceg kapaciteta. Xiaomi neznam sada tacno koji model.
 
Poslednja izmena:
Zavrsice posao, ako imas npr Xiaomi 10000mAh onda ce ti napuniti bez problema bar dva puta, posto ne znam koliko u praksi ima kapaciteta zbog nekih drugih faktora uvek racunam oko 2/3 od deklarisanog.
 
Bas imam Xiaomi 10000 mAh. Ali za sada mi ovaj zvucnik ne znam kako funkcionise ali cu sigurno morati nesto vidim jer moze sutra opet da pobrljavi. Stvarno ne znam sta mu je. Sada radi kao da sam ga juce kupio a za vikend nisam smeo da ukljucim a da se ne cuje taj cudan zvuk.
Ako ode totalno i nemoze da se popravi meni je nekako bolje onda neki bluetooth pa taman da imam i kada negde putujem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno