Šta je novo?

Preporuka za kupovinu laptop-a

PRO>KOMP.<

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
112
Poena
169
Pozdrav, gledam par dana vec koji laptop pa reko da cujem tudje misljenje.

Trenutno koristim HP ProBook 430 G2, njegove specs: i5-5200U, 8GB DDR3, 250GB SSD, GPU integrusa, ekran 13'' (1366x768 :wall: )
Ima TN panel nedao bog nikom :D kad sam ga kupio bio je ekstra ali ekran tuga.

Laptop koristim prvenstveno za programiranje(Visual Studio, Android) i video editovanje(Premiere Pro), ali kad imam vremena volim i neku igricu da upalim ali nije obavezno. Ne bih iso ispod i5-8250u procesora, i da nadjem i7 ispod 8 generacije je slabija od i5 osme generacije. Ekran FullHD obavezno a voleo bih IPS da bude, naravno TN ni pod razno nagledao sam ga se dosta. :smash: . I zadnja bitna stavka svidja mi se da bude sa sto manjim ivicama ekran tako da tipa bude 14" a dimenzije su mu skoro kao kod 13" standardnog laptop-a sa onim debljim ivicama oko ekrana.

Sto se cene tice odlicno bi bilo oko 500e ali moze to da se rastegne za jos 100e ako vredi. Naravno moze polovan pa cu valjda naci neku dobru ponudu...


Hvala unapred na savetima!
 
Svidja mi se ovaj, jedino sto mi se ne svidja je sto nema dual channel za ram nego ima 1 slot samo a to mi je lose za igpu i nema mesta za hdd samo ima m.2 slot,
i7 svakako je propao koliko vidim nista posebno nije bolji od i5 po perfomansama mislim da ne vredi dati pare: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8550U-vs-Intel-Core-i5-8250U/m320742vsm338266

Ja sam gledao ProBook 430 G6 i ThinkPad E480, naravno kazem moze i polovno mozda ima nesto jos bolje da se uzme. Ako jos neko ima neki predlog neka pise hvala puno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno