Šta je novo?

Konf do 400e

Re_EduCaTioN

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2018
Poruke
42
Poena
60
Neka admini obrisu prosli post u vezi laptop uredjaja predomislio sam se jer za 400e nema nista zanimljivo da se uzme sto se tice laptopova plus sto cu biti hendikep jer ne mogu sa ga upgradeujem u buducnosti.
Gledao sam komponente i spao na ovaj izbor:

Maticna: MSI B450 Tomahawk Max
Procesor: Ryzen 5 2600
SSD: Patriot 240GB Burst Sata 3 2.5" PBU240G25SSDR
RAM: Patriot 8GB Viper Steel DDR4 3000MHz PVS48G300C6 X2 (16GB)
Kuciste: MS Aquarius Pro Gamming

HDD imam sa starog kompa 500gb posluzice za pocetak, graficku cu za pocetak koristiti integrisanu a kasnije kupiti.

Imam neka pitanja:
1- da li je dobar izbor komponenti ili sam mogao jeftinije proci (bacio sam pare na nesto a mogao da ustedim)
2-koje napajanje da je dobro a ne preterano skupo da se uklopi u ovo?
3-da li je dobar izbor rama?

Da napomenen da bih u buducnosti mozda kupio Ryzen 7 kada kupim i graficku.
 
Nazalost neces moci da koristis racunar bez grafike, jer 2600 nema integrisanu grafiku u sebi, bez obzira sto ploca ima izlaze za video. Ram je dobar, mozda mozes da ides i na brzi, verujem da je par evra razlike. Ako hoces da ustedis par hiljada mozes uzeti jeftiniju plocu, tomahawk je najbolja b450 ali i jedna od najskupljih, ako ne zelis oc(sto povlaci i novi kuler) slobodno mozes uzeti nesto jeftinije. Ssd mi se ne dopada, a za napajanje ce kolege dati predloge kada nam kazes koju grafiku zelis:)
 
Poslednja izmena:
U pravu si onda bih uzeo 3400G jer nije velika razlila u ceni, koji bi mi ram preporucio dobar jeftiniji 3200MHZ 8gb? I koju maticnu mi preporucujes za ovaj procesor?


Ovde imas kompletnu listu maticnih ploca, u sustini tebi je bitno da ploca podrzi 3700/3800x, koji mozes kasnije ubaciti.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview

Memoriju neka bude ista, ali na visem taktu, 3200-3400mhz, mala je razlika u ceni. Ja bih iskreno ostao na 2600 procesoru, nabavi neku grafiku od 15-20e dok se ne snadjes.
Sve naravno gledaj preko KP, imaces pristojnu ustedu.
 
Nazad
Vrh Dno