Šta je novo?

Diablo IV

ako nekoga zanima :)

 


If you have not received an email invite to the Diablo IV Closed Beta by November 18, then you have not been selected to participate. But don’t fret, public testing phases will begin early next year.
 
Poslednja izmena:
evo jos malo utisaka posle 2 nedelje bete




Meni za sada izgleda dovoljno dobro da je uzmem day 1.
 
Meni cak deluje da opalim preorder,a to nikada ne radim.:)
 
E dabogda vas snasao Error 37 ko na D3 launchu :cool:
 
Može da se kupi day one ali Blizzard nije zasluži preorder. Ja sam i dalje skeptičan po pitanju igre. Njihova hype mašinerija i dalje radi kao u starim danima.
 
evo jos malo utisaka posle 2 nedelje bete




Meni za sada izgleda dovoljno dobro da je uzmem day 1.

Izvini ali meni ovo uopšte više ne zaslužuje naslov Diablo (kao ni ovaj imortal doduše). Od kada su počeli da prilagođavaju igru konzoli i džojstiku, otišlo sve u stramputicu. Ne kažem da je igra dobra ili loša, samo da nema veze sa Diablom na kome smo mladost ostavili (1, 2, pa čak i 3).
 
Previse bledo, grafika kao da je 2015-ta... Vise deluje kao patch za trojku nego nova igra.
Sacekacemo sa kupovinom svakako, iako sam na prvu ruku bio preorder 100%.
 
 
Ja već znam da neću da bacam pare na D4...
Sve što sam do sad video me odbija sem grafike - always online, sezone, AAA monetizacione gluposti, bez mod podrške, mehanike i sistemi pokupljeni iz D3...neka hvala. Još jedna Activision igra, sa zalepljenim Diablo naslovom. I još da dajem pare Activisionu? Ne dolazi u obzir.
 
Rumour has it, Blizzard may be set to release Diablo 4 in April 2023.

That's according to the XboxEra podcast and Windows Central, both of which believe Diablo 4's tentative "2023" release window can be narrowed down to April, with early access reportedly launching in February, and pre-orders going live as early as next month.
 
@illidan Nominujem te za admina buduceg D4 Bench klana 😈
 
hahahaha

kao u D3?
 
Rumour has it, Blizzard may be set to release Diablo 4 in April 2023.

That's according to the XboxEra podcast and Windows Central, both of which believe Diablo 4's tentative "2023" release window can be narrowed down to April, with early access reportedly launching in February, and pre-orders going live as early as next month.
Al je pritisnuo Microsoft. April mi deuje baš rano. Ima da je krpe do jeseni kad razjarena masa počne da se žali.
 
spremaju se za preorders :D

 


jbte mogli su da izbace jedan video sa celim intervjuom, a ne ovako isekli na 28 delova
 
Ja već znam da neću da bacam pare na D4...
Sve što sam do sad video me odbija sem grafike - always online, sezone, AAA monetizacione gluposti, bez mod podrške, mehanike i sistemi pokupljeni iz D3...neka hvala. Još jedna Activision igra, sa zalepljenim Diablo naslovom. I još da dajem pare Activisionu? Ne dolazi u obzir.
Do sada što smo vidile grafika je najbolja tačka jer više izgleda kao D2 (i D2R) nego pastelni WoW-*ovski D3.
To me iskreno najviše privlači a najviše me brine ako itemizaciaj bude kao u D3 gde je bukvalno bilo juriš 3 najbolju verziju legendary itema, i DMG cifre su u trilionima (critical hit na oružju je loši dizajn posebno ako se ima u vidu PvP). Šta smeta da desetine hiljada bude najveće DMG i kraj, nek se krene sa 1-5 dmg ako treba do 10 lvl-a.

Skill sistem vidim da su drastično promenili, i to je bila bolna tačka u D3 gde je falio diverzitet i samo je bilo fazon koju runu na skillu izabereš, nikakve sinergije ili kombinacije nisu postojale.
Igrao sam D3 dosta, ali da se danas pojavio (i da nema D2R) verovatno ga ne bi pipao, elem i zbog manjka vremena.

Alway online - uvek će da postoji što zbog sprečavanja cheatera i botova, i naravno sigurica zaštita da se ne napravi gusarska verzija. Mada lepo bi bilo da ima offline mod kao D2R bar za kampanju i ništa više.
Sezone valjda misle na neki set mini eventova, kozmetički battlepass je OK ali ne da bude 4 puta godišnje kao što spominju, to je malo prebrzo. Hoće što brže da imaju dobit od mikrotransakcija u prvoj godini postojanja igre. Sve je to OK dok ne mora da se uzima, mada biće fazon "hoćeš kul da ti izgleda taj ultra rare set koji ti pao e pa plati inače izgledaš kao sa običnog NPC skinut".
Mod podrša - eeee davno su prošli ta vremena.
Mehanike iz D3 - nadam se da su najbolje stvari uzeli i da se dobro ugledali šta i dalje drži ljude da igraju D2/R.

Videću kad krene open beta, još ako dobijem pristup da se uverim da li valja ili tada ću odlučiti preoder ili čekam najranije week 1 buy.
I kako vidim naučili su nešto iz velike D3 greške gde end game nije bio testiran uopšte da li valja ili ne, ono bili smešno kolko je bilo non-rewarding igrati kad izbacili vanila D3 (nek sa RoS je valjalo).
 
Poslednja izmena:
U jednom od mnogobrojnih video snimaka sam video da bas pricaju o tom problemu gde se dmg merio bilionima i rekli su da hoce da sada vide male cifre na ekranu.

Za betu su govorili da bi trebala u jednom trenutku da postane otvorena za sve koji zele da probaju pa odluce jel kupuju ili ne. Najverovatnije open beta test mozemo ocekivati mozda sada u decembru ili mozda pred sam izlazak igre.
 
Aha, i ograniče betu tako da i ne stigneš da igraš i vidiš dovoljno da provališ mane, kao što su uradili sa D3, do Skeleton Kinga i gotovo...nah, jednom su me tako zeznuli, više neće.

Sve ukazuje da će se Activision msksimalno potruditi da muze taj njihov famozni endgame i napravi live service igru. Levelovanje i priča će biti apsolutno nebitni kao i u D3, rush do max nivoa i onda farmovanje Paragon levela jer je endgame gejtovan iza toga...šta god stave u tu betu, neće biti indikator onoga šta te čeka kad igra zaista počne.

Ne sumnjam da će gameplay biti zabavan i grafika dobra, ali tako je bilo i sa D3. To nije dovoljno da zadrži ljude dugo (bar ne mene) ako resto igre - itemizacija, sistemi, građenje lika i ostalo - postane smor, grind i muženje igrača. A miriše mi na to. Activision style. Diablo 3.5...
 
vec je bila closed beta sa end game, tako da ne drzi ovo prvo. a i ovo drugo nisam video iz svih ovih videa da je ista nalik tome. videcemo kada izadje igra
 
Aha, i ograniče betu tako da i ne stigneš da igraš i vidiš dovoljno da provališ mane, kao što su uradili sa D3, do Skeleton Kinga i gotovo...nah, jednom su me tako zeznuli, više neće.

Sve ukazuje da će se Activision msksimalno potruditi da muze taj njihov famozni endgame i napravi live service igru. Levelovanje i priča će biti apsolutno nebitni kao i u D3, rush do max nivoa i onda farmovanje Paragon levela jer je endgame gejtovan iza toga...šta god stave u tu betu, neće biti indikator onoga šta te čeka kad igra zaista počne.

Ne sumnjam da će gameplay biti zabavan i grafika dobra, ali tako je bilo i sa D3. To nije dovoljno da zadrži ljude dugo (bar ne mene) ako resto igre - itemizacija, sistemi, građenje lika i ostalo - postane smor, grind i muženje igrača. A miriše mi na to. Activision style. Diablo 3.5...
Za storytelling u D3 se baš sećam nekog članka gde neko ko je u tipa filmskoj idustriji pisao kako je baš loše bio odrađen. Da su imali toliko mogućnosti i načini i da je priča bila meh i baš meh predstavljena, samo cinematics su valjali.
Iskreno ako bi pogodili bar malo kako je to urađeno u D2 onda bi priča bila zanimljiva koliko god da je i linearna i mnogima nebitna. Dan danas kad igram D2R pre i posle nekog questa klikćem na NPC da čujem šta imaju da kažu.

Sve mogu da im oprostim što se tiče monetizacije, ali 2 stvari koje si spomenuo u gated delu su da neki sadržaj bude zaključan iza određen gear score-a (ODVRATNI Lost Ark sistem) i glupi timed eventovi koji se tipa jednom dnevno aktiviraju i još moraš da čekaš na nekoj lokaciji fujjjj.
Ok je po neki timed event eventualno na foru kao u D2 sa prodajom SoJ da se se spawnuje Diablo Clone, jer to može sam community da organizuje i kontroliše kad se dešava.
Ali gear score sistem kad vidim u nekom (MMO)RPG mi se povrća to je izmišljeno za one koji neće da razmišljaju iskreno neka postoji samo kao indikator i da može da se isključi u opcijama da negledam neku nebitnu cifru.

Mada ARPG žanr se suočava sa situacijum kao RTS-u što se desilo, ili nema prostora za inovacije ili postaje prekomplikovano.
Ili će biti kao Path of Exile zakomplikovan do bola ili će biti e ovo je previše kao D3, samo je pitanje da li će izabrati dobar middle ground u svemu.
 
Nazad
Vrh Dno