Šta je novo?

Diablo IV

Drugi problem je što smo mi dovoljno matori pa smo sve videli i probali ;)
A izdavači ne smeju da rizikuju jer im neko u odelu stoji nad glavom. Od AAA izdavača kao nezavisni ostao je samo CD Projekt.
 
Poslednja izmena:
Pa samo se postavlja pitanje sta je interes izdavaca nego da iole poslusaju savete i primedbe igraca u malo vecoj meri. Nije to industrija automobila pa se zbog kunkurencije moraju pratiti neki standardi i norme...
 
Problem današnjih igara jeste to što u suštini je sve već viđeno, a drugi problem je što su izdavači postali mnogo pohlepni pa u principu prežvakavaju istu ideju sto puta...na žalost to je slučaj i sa D4...nadam se da grešim...ista priča je i s BF i COD i MWF...pa sada im ni to nije dosta nego stare igre kao wow classic prodaju po punoj ceni kao nova igra...jedini dašak nečeg svežijeg (bar što se priče tiče) je možda Cyberpunk 2077...

Ne mogu previše da odstupe od toga viđenog pošto to onda ne bi bio više Diablo u ovom slučaju i ljudi bi opet kukali kako to veze nema sa Diablo II i sl. Druga stvar, nekim novim generacijama je to novo, nije viđeno. Ovo kako si opisao je iz ugla starijih igrača, u ovom slučaju onih koji su igrali predhodne delove serijala, a kod takvih igrača (sa 30 ili 40 godina) i ne može biti hajpa kakav je kod onih sa 16 godina.

Ja sam zadovoljan ako igra bude imala ovo što ističu, open world je prilično sveža ideja i lepo razbija monotoniju, trade je must have i ako ga urade dobro to će biti genijalno, pvp me ne interesuje ali znam da je bilo milion igrača koji su kukali za tim, skill i build sistem nalik na old school plus rune itd. Ako bi bio još malo raznovrsniji i bogatiji content u okviru endgame i neka vrsta jačeg social efekta to je pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu previše da odstupe od toga viđenog pošto to onda ne bi bio više Diablo u ovom slučaju i ljudi bi opet kukali kako to veze nema sa Diablo II i sl. Druga stvar, nekim novim generacijama je to novo, nije viđeno. Ovo kako si opisao je iz ugla starijih igrača, u ovom slučaju onih koji su igrali predhodne delove serijala, a kod takvih igrača (sa 30 ili 40 godina) i ne može biti hajpa kakav je kod onih sa 16 godina.

Ja sam zadovoljan ako igra bude imala ovo što ističu, open world je prilično sveža ideja i lepo razbija monotoniju, trade je must have i ako ga urade dobro to će biti genijalno, pvp me ne interesuje ali znam da je bilo milion igrača koji su kukali za tim, skill i build sistem nalik na old school plus rune itd. Ako bi bio još malo raznovrsniji i bogatiji content u okviru endgame i neka vrsta jačeg social efekta to je pun pogodak.

Kao što sam rekao, nadam se da grešim. Da li ću da kupim igru da hoću, a koliko ću da je igram...trenutna procena mi je do 10 sati...mada čuda su uvek moguća...
 
Bice ovo OK. Kao i sa WoW-om kada je najavljen/izasao, hots-om, i maltene svim svojim novijim igrama - blizzard i ovde radi ono u cemu je najbolji. Od konkurencije uzima proverene mehanike ideje i koncepte i usavrsava ih do perfekcije i pakuje u svoje ruho. U slucaju d4 prevashodno su uzeli mehaniku i ideje iz marvel heroes(oh ironije - Brevik) , te Lost Ark-a. Videcemo da li ce i ovaj put taj oprobani recept uspeti.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
A sta se desilo sa Diablo mobilnom verzijom, zar nisu rekli da ce D4 biti namenjen samo mobilnom trzistu?
 
Onaj immortal?
Mrtvorodjeno za sada koliko znam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A sta se desilo sa Diablo mobilnom verzijom, zar nisu rekli da ce D4 biti namenjen samo mobilnom trzistu?

D4 nema nikakve veze sa tom igrom za telefone (Diablo Immortal), to su totalno dve razlicite stvari.
 
D4 nema nikakve veze sa tom igrom za telefone (Diablo Immortal), to su totalno dve razlicite stvari.

Uff onda sam ja pomesao loncice. Bio sam ubedjen da ce naredna verzija Diabla doci samo u mobilnoj verziji (valjda i ona velika galama oko igre me je navela na to).
 
Naredna verzija i jeste dosla samo u mobilnoj verziji. Ovo je nesto drugo.
 
@all Istina je, igra zaista dosta podseća na Diablo 3 ali meni deluje značajno sporije. Diablo 3 je jako dinamičan, mnogo brži od dvojke a i od četvorke koliko vidim za sada.
Engine je naravno novi, tu nema govora o istom onom iz trojke...

:Klanjanje

BTW niko ne pominje mobilnu verziju :)
Immortal? Napljuvali su ga fanboys masovno prošle godine od Blizzcona pošto su još tada očekivali objavu Diabla IV :rolleyes:
 
Malo update-a kad veće neće niko da okači

 
Ovaj teaser trailer s nekim still-ovima i rotiranjem kamere oko istih je bas cringe worthy. :d
Bedak je sto deluje da se devovi trude, ako ima toliko teksta samo o UI komponentama i interakciji, nekome je stalo.
 
Poznajuci Blizzard, deluje da bi igra mogla da udje u neko masovno beta testiranje na prolece 2022 i da izadje na jesen zimu 2022
 
Uveli su mnogo novih koncepata. Imaju čak i konje kao prevozno sredstvo. Treba sve to upakovati. Ja očekujem izlazak najranije 2023.
 
Poznajuci Blizzard, deluje da bi igra mogla da udje u neko masovno beta testiranje na prolece 2022 i da izadje na jesen zimu 2022
Optimizam je to. Ne verujem pre 2023-4 da ce izaci. Ne smeju da dopuste fail. Posle fijaska u prethodnih 2-3 godina sa publikom/fanovima, ovaj blizzcon je bio neumesno ulizivanje istima... Ni pertle im nisu virele... To receno, drago mi je da barem po onome sto je vidjeno ovo ide u dobrom smeru. Krivo mi je sto je bilo potrebno da izgube dobar deo reputacije, fanbase-a i najvaznije mozda - previse starih, iskusnih kvalitetnih zaposlenih, od kojih su neki i svoje studije iz revolta napravili...

Mene samo zanima koliko ce jos stvari da pokupe od konkurencije. Vec se vide momenti iz PoE, Lost Ark i drugih. Nije to lose, blizzard ipak to najbolje radi jos od vremena vanilla wow-a...


Sve dok mi dobijemo kvalitetan d4, cekanje ce biti vredno. Ipak, moglo je da prodje sve ovo daleko bolje, da nisu postali prokleti evil corp...
 


 
 
Perverzija, još samo da dočekamo! Nadam se da će moći pogled tj kamera malo da se spusti, nekako mi mnogo pogled odozgo 🙄🙈
 
Nazad
Vrh Dno