Šta je novo?

Diablo IV

illidan

Znamenit
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
20,010
Poena
1,455
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Matična ploča
asus proart b550
RAM
g.skill trident z neo 32gb
GPU
nvidia rtx 4070super founders edition
Storage
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Zvuk
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
PSU
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Kućište
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
Monitor
asus vg27aql1a
Miš & tastatura
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white with cream soda switches and gmk serika 2 keycaps
Pristup internetu
  1. Optički internet
Igrace se :-devil-:
 
:Klanjanje

BTW niko ne pominje mobilnu verziju :)
 
Bolje bi im bilo da ima više od 3 klase kad izađe...i da ne naplaćuju dodatne, kao što su Necromancera u D3.
Verovatno će dodati još neku dok bude izašla...
 
Poslednja izmena:
Jedna bitna stavka koju sam procitao na zvanicnoj stranici: " Diablo IV is currently in development and will be coming to PC, PlayStation® 4, and Xbox One. "

Znaci mozemo ocekivati pre kraja 2020te, inace jasno naglasiili tipa stize na PC and next gen consoles. Ili su mozda to onako genericno napisali :D

edit: Mali presek do sada:
https://www.icy-veins.com/forums/topic/46540-diablo-4-unveiled-panel-summary/
 
Poslednja izmena:
Ko je ova cura sto je Diablo umesto Dijabla?
Nista ih nisam razumeo sta pricaju, dal ne valja snimak na YT ili sta nemam pojma
Deluje ovo mnogo bolje od D3, nije vise cigansko sarenilo.
 
Gledam sad na streamu covek kako igra:
https://www.twitch.tv/bluddshed

Sta znam, meni se ovo cini kao da je upgradovan D3 engine uz sporiji i nesto mracniji (sivlji) gameplay. Jasno onakav osecaj kao u D1 ili D2 videti necemo.
 
Poslednja izmena:
Aleluja, docekasmo ga konacno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sta znam, meni se ovo cini kao da je upgradovan D3 engine uz sporiji i nesto mracniji (sivlji) gameplay. Jasno onakav osecaj kao u D1 ili D2 videti necemo.

i meni tako deluje, ne mirise na d1 ili d2, mozda taj d2 remaster je najbolje sto cemo dobiti.
a d4 mi po ovome deluje bolje od d3, ali necemo dobiti ono cemu smo se nadali, j b g.
 
Gledao sam Kripparianov stream malo, igrao je Druida pa Sorsericu...

Utisci:

Gameplay i UI su skoro potpuno isti kao D3, sitne razlike. Vizuelno takođe veoma slično D3.
HP i resurs kugle i skill slotovi su u donjem levom uglu, mapa u gornjem desnom. Character/inventory screen pokazuje samo Attack, Defense i Life, nisam video ostalo, verovatno će biti kasnije. nema weapon swap-a. verovatno će biti kasnije. Minimap nema overlay na ekranu dok igraš, verovatno će biti kasnije.
Dodge na Space tasteru!
Skillovi na 1-4, plus levi i desni klik, skillovi imaju cooldown. D3 je bio isti, samo su dali 1 skill slot više. Različiti tasteri imaju različite skillove vezane za njih, izgleda da ima manje slobode gde će koji skill da stoji nego u D3, bar za sada.
HP pot više nije samo jedan, ali i dalje ima cooldown kao u D3 i izgleda da nema tierova za napitke, kao ni mana potova. Aktivira se na E.
Izgleda da svaka klasa ima svoj resurs, kao u D3, i obnavlja ga napadima i regeneracijom. Sorc ima manu, Barb ima fury, ne znam šta ima Druid.
Itemizacija izgleda kao u D3 ali su vratili rune...ne znam da li me to raduje ili ne. Oprema ima sockete.
Sorserica može da šaltuje iz Fire/Cold/Lightning u letu, svaki element ima svoje skillove. Slično je s Druidom, transformacija iz ljudske forme u medveda po želji, svaka forma sa svojim skillovima.
Par elite mobova koje sam video ima affixe i efekte (freeze kugle) kao u D3.
Neki lik je sa hrpicom ljudi obavljao neki world even sa bossom, ima i dungeona, tako da je MMO-like potvrđen, heh.

Nisam oduševljen. Previše liči i igra se kao D3 i dleuje veoma...mobile-friendly. Videćemo šta se još dodati i promeniti vremenom, ovo je tek prvi demo...
 
Poslednja izmena:
Očigledno je da je ovo D3 engine. Ali on ima odličnu gameplay "fluidnost". Dovoljno je da ga malo utegnu i prilagode mračnijoj atmosferi koja je cilj D4 grafičkog pristupa.

Nego evo par tačaka sa panela.
- Full character customization
- Open world, massive, non-linear questing
- Group events
- Hub cities to encounter other players to group up, trade, inspect gear/build, etc.
- Talent trees
- Dynamic weather with a day/night cycle.
- Runes and Runewords
- Mounts
- Deep and varied character builds
- Engine/graphics looks very, very good up close. Textures/lighting are exceptional.

Bluddshed

 
Poslednja izmena:
Ne ocekujem ga pre 2022.
 
Izgleda dosta zanimljivo. Posebno ovi world events
 
Pola tih tačaka sa panela je imao još D2, lol.

Nego, evo nečega šta D2 nije imao: D4 će biti always-online, potvrdio je Blizzard, i neće skoro.
Nek se nose sa always online, neću ni da ga igram onda. Čekam D2 remaster.
 
Pa i d3 je online.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ Osim na konzolama. Igrao sam D3 solidno na PC-u, ali na PS4 sam još više zbog lokalnog Co-op i boljeg loot-a. I D4 ću uzeti za PS4/PS5 ako im politika bude ista.
 
Najveci problem su genericke i dosadne borbe, nije dobar osecaj udarca, recimo kad sekirom udaris u kecu i dvojci, to osetis, dok ovde... noc i dan razlike...
Prelaka igra, health prakticno uopste ne pada, dok si u kecu i dvojci stalno morao da pijes bocice... te stvari mi najvise nedostaju...
Kad podignes nivo tezine u D3, dobijes samo to da trebas neprijatelje da tabas do sutra dok ne padnu, sto je jako dosadno, ispadnu ko krpene lutke, umesto da te jace udaraju, pa da zapravo trebas da vodis racuna o healthu.
 
Da to je apsolutno najveci problem D3 gameplay-a. Tabas, tabas, tabas, a oni tebe kad treba malo da tabnu, nista :D

Ne stvarno, uzeo sam skoro D2 da igram u Median XL Sigma modu. Dan i noc razlika u tom pogledu i kad poredim sa POE, a da ne govorim o D3.
 
Ko želi Diablo 2 feel predlažem Grim Dawn, izuva igra kad odigraš malo duže i dok se snađeš u dosta kompleksom skills tree i craftingu.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Problem današnjih igara jeste to što u suštini je sve već viđeno, a drugi problem je što su izdavači postali mnogo pohlepni pa u principu prežvakavaju istu ideju sto puta...na žalost to je slučaj i sa D4...nadam se da grešim...ista priča je i s BF i COD i MWF...pa sada im ni to nije dosta nego stare igre kao wow classic prodaju po punoj ceni kao nova igra...jedini dašak nečeg svežijeg (bar što se priče tiče) je možda Cyberpunk 2077...
 
Nazad
Vrh Dno