Šta je novo?

Повезивање компјутера и LG тв.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,572
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Занима ме како да повежем тв и комп. Оно што бих хтео је да на тв гледам филмове који су на компу да не морам да их пребацујем на флешку.
ТВ је LG 49UM7100PLB порезан је бежично на СББов рутер, а комп је повезан лан каблом. Оно што би ми највише одговарало је да кроз мени телевизора приступим хард диску компјутера па да одатле тражим шта ми треба.
Како да комп и тв повежем на исту мрежу?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Komp i TV su ti vec na istoj mrezi ako su oba povezana na SBB ruter. Imas LG app SmartShare koji pokrenes na kompu i oznacis koje foldere zelis da share-ujes. Na TV-u idi u SmartShare i pod Devices ces naci sve sta ti treba. Ovako bar radi sa starijim verzijama WebOS-a.
 
Može i neki softver koji podržava DLNA, recimo Serviio ili Plex. Rade i titlovi.
Softver instaliraš na kompjuteru, tv onda vidi kompjuter, na tv-u tražiš ono što si šerovao na kompu. Nije komplikovano namestiti.
 
A HDMI konekcija ne igra ?
 
"Оно што бих хтео је да на тв гледам филмове који су на компу да не морам да их пребацујем на флешку.
Оно што би ми највише одговарало је да кроз мени телевизора приступим хард диску компјутера па да одатле тражим шта ми треба."

čojvek je lepo objasnio da mu treba DLNA sharing.
za tu namenu Serviio (po meni daleko jednostavniji nego plex, ali kako ko voli) i izaberi koje foldere deliš.
 
Poslednja izmena:
Kako se pođešava serviio da pravilno prikazuje naša slova? Vilo mi je ok pre reinstalacije windowsa, sad sam zaboravio da li je cp1250 ili windows 1250 ili nešto treće...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno