Šta je novo?

Konfiguracija za fortnite

ak47

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
309
Poena
70
Pozdrav, potrebna mi je konfiguracija za igranje fortnite, dote, cs:go

Posto mi treba 8 racunara, isao bi mozda na opciju sa integrisanom grafickom pa bi kasnije uzeo graficke.
dakle otprilike

Ryzen 5 3400g (i da li da odmah kupujem neki drugi kuler ili mogu da odlozim malo
Maticna ploca ? (mozda b450)
Memorija 8 gb jedan slot na 3200mhz (kupicu iste pa cu vremenom 2 po 2 da uzimam i jednu maknem iz jednog, dodam u drugi racunar a u prvi stavim ova 2 modula nova)
SSD 128gb biostar (imam ih na lageru dosta)
1tb hdd
Kucista obicna
Napajanja seasonic 520gb (imam na lageru i 1x corsair cx750 i 1x cm elite 500 i 1x cm elite 600 i 1x cm mwe 650 bronze) dakle 4 moram da kupim ili?

Sta mislite, u sta bi trebao da ulozim? i sta mogu od ovoga da ocekujem u navedenim igrama? Imajte na umu da mi treba 8 racunara a budzet mi je oko 3000 trenutno...
 
Jedino ne znam koliko se isplati uzeti 3400G. Gledao sam sve zive testove, cak su i neke teme na forumu bile da nije neka razlika (maltene nikakva) izmedju 2400/3400G. A razlika u ceni ti je oko 4000 dinara. Ovo ostalo OK, mada bolje odmah da krenes sa 2x4 DDR4 na 3000Mhz memorija nego jedan stap 8GB. E sada ako uzimas plocu sa dva slota, onda ok jedan od 8 pa kasnije dodas.
 
Ja bih svakako isao na 2400G a deo razlike ulozio u aftermarket coolere, LC Power Cosmo CC120 je manje 2500 dinara. Ne vredi 3400G dodatnog novca, plus kad je vec u planu dedicated gpu kasnije, sto opet i treba da bude cilj, bez obzira sto ce da se igra fortnite i dota, onda je sve jasno.

Stici ce uskoro nove budzet grafe, tipa RX 5500 koja bi trebala lepo da bije GTX 1650. Mada i ona je vise nego dovoljna za te potrebe, a tu je oko 150e. Mada i dalje po nasim radnjama ima novih RX 570 4GB za taj novac.
 
Nadogradio sam jednu konfiguraciju

a320-k
ryzen 2200g
8gb hyperx furry 2400ghz

dodao sam XFX RX580 8gb i cooler master elite 500 i ssd

Instalirao sam novi WIN10 i drajvere.

Problem je sledeci, kada udjem u igru (PUBG npr) na pola igre samo izadje iz igre. Da li moze da bude u pitanju napajanje ili?
 
Nadogradio sam jednu konfiguraciju

a320-k
ryzen 2200g
8gb hyperx furry 2400ghz

dodao sam XFX RX580 8gb i cooler master elite 500 i ssd

Instalirao sam novi WIN10 i drajvere.

Problem je sledeci, kada udjem u igru (PUBG npr) na pola igre samo izadje iz igre. Da li moze da bude u pitanju napajanje ili?
Da je napajanje, imao bi drugacije probleme.
Nesto sa igrom nije OK ili imas lose drivere, update uradi svakako windows, driveri i jesi li stavio BIOS za taj 2200G sa obzirom da je 320 ploca, a kartica je 580?

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-A320M-K/HelpDesk_BIOS/
 
Poslednja izmena:
Ne moze konkretnije jer lupeta :)

Gde si uzeo graficku, jel nova ili polovna?
 
Evo da kazem da sam zamenio i grafike... Sad sam stavio 1050ti za koju ne treba jace napajanje.

Isti problem, ono sto primecujem je da mi izbacuje iz igre i kada udjem u task menadzer pokazuje mi celo vreme aktivnost na disk usage, i kada ode na 100 posto, ukoci se za tih nekoliko sekundi. Ocigledno je to uzrok. Sta mi je ciniti?
 
Nazad
Vrh Dno