Šta je novo?

Problem

ak47

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
308
Poena
70
Imam problem sa racunarom.

Naime, kada pretisnem dugme za paljenje, nista se ne desava, kada sam otvorio kuciste primetio sam da kad pretisnem dugme za paljenje na grafickoj karti se upali na sekund crveno svetlo. to se desava samo prvi put posle kad pretisnem posle iskljucivanja i ukljucivanja u struju.

To crveno je otrilike iznad dela gde se ubacuje 6+2 konektor u graficku.

Napominjem da je graficka i napajanje novo, i da se ovo desilo kad sam hteo da nadogradim svoj racunar.


Graficka je RX580 8gb XFX
Napajanje CM elite 500
procesor ryzen 2200g
maticna asus a320k

Ima li ko resenje?
 
Probaj sa boljim napajanjem, to je bas slabo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislis da je toliko slabo da nece ni da pokrene sistem?
 
Ništa se ne dešava u smislu da se ne vrti ni cpu ventilator?

Koji monitor imaš? Tačna oznaka.
 
za amd treba nuklearna elektrana da bi ga pokrenula verovatno slabo napajanje ili grafička ne valja
 
Mozda da iskljucis struju iz racunara, izvadis graficku, proveris memoriju da li je OK stavljena, da li su svi kablovi na mestu, da li su svi sata i dr OK ukljuceni, pa onda vratis jedno po jedno. Proveris da li je sto je @ dakula74 stavio u temi, ubodes kabl od struje i upalis ponovo.
Ako ne probas na drugom kompu ,ako si u mogucnosti, svoju graficku...
mozda CMOS reset
 
Poslednja izmena:
@ajvonn

Ako se čovek ne udostoji da odgovori makar jednom za 10 dana, batali dalju pomoć.
 
Resio sam problem, promenio napajanje i proradilo je....

E sad posto sam imao 2 ista racunara, stavim napajanje, to iz prvog sto nije htelo u drugi i radi... Ne znam u cemu je fora...

da ne otvaram novu temu, koji mi prelaz treba da bi povezao dodatne ventilatore posto u novim kucistima ima mesta, hteo bi 4 komada da dodam?

I izvinjavam se sto nisam na vreme odgovorio, preveliki broj obaveza...
 
Ista u smislu specifikacija il bas identicni modeli? Ako je spec moguce da ti npr drugi racunar ima proc sa manjim tdp i slicno, takodje pogledaj mozda ti je labava zicica na 6pin pa je gurni unutra to se meni desilo davno, kad povezes 6pinn treba da ti zasvetli beli led za ventilatore uzmi bilo koje molex bitno da ima jedan koji uvlaci i jedan da izvacuje vazduh, ako mozes 2+2 jos bolje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno