Šta je novo?

Istovremeno povezivanje kućišta i monitora sa zvučnicima

Ljuba82

Poštovan
Učlanjen(a)
01.07.2016
Poruke
10
Poena
55
Pozdrav svima!

Imam mali problem, nadam se da je ovo pravo mesto za pitanje. Naime, do skoro sam na PC-u imao neku prastaru Winfast TV karticu koja je radila za sve pare i omogućavala mi da paralelno pustim TV u pozadini dok radim nešto na računaru! E sad, kako su digitalizovali sve kanale, izgubio sam većinu kanala, pa su morali da dolaze iz Supernove (Vektora) da instaliraju onaj box i povežu ga sa monitorom. Naravno, sada kabl ide direktno u box (umesto u tv karticu) koji je povezan sa monitorom HDMI kablom. To znači da ne mogu paralelno da radim nešto na računaru i slušam TV u pozadini npr, ali to nije toliko bitno. Ono što me nervira je što stalno moram da povezujem zvučnike sa integrisanom audio karticom ako želim zvuk sa kompa, odnosno na TV ako želim zvuk sa TV-a. Da li to nekako drugačije mogu da rešim?

Hvala.
 
Kupis dvb-c karticu sa ci slotom (usb ili pci) trazis im umesto boxa cam i nastavis kako si i do sada radio ;)
 
Ako ti monitor ima vga ulaz ima konvertor hdmi(box) na vga ( monitor) ,s tim što konvertor ima 3.5mm izlaz za zvuk pa njega nakačiš na line in. Komp npr nakačiš na hdmi ili neki drugi
6fb580b61cea90258a6ca01b59c251cc.jpg
582b875503365c9fac072f6abdbc99e8.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kupis dvb-c karticu sa ci slotom (usb ili pci) trazis im umesto boxa cam i nastavis kako si i do sada radio ;)

To je nešto ovako jel? https://imgur.com/a/dCoIkgz
Nisam baš razumeo, dovoljno mi je ovo, drajveri i neki program za reprodukciju jel?

Dobra ideja, već sam počeo da merkam neke minijaturne zvučnike koji bi const bili povezani sa monitorom, ali mi se više dopada ideja da mogu paralelno da slušam TV u pozadini dok radim na sokoćalu.

Ako ti monitor ima vga ulaz ima konvertor hdmi(box) na vga ( monitor) ,s tim što konvertor ima 3.5mm izlaz za zvuk pa njega nakačiš na line in. Komp npr nakačiš na hdmi ili neki drugi
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nisam siguran opet da sam dobro razumeo, nisam baš u materiji. Ima monitor i VGA i HDMI ulaz. A ima i 3.5 mm, pa samo uštekam zvučnike direktno u njega. Problem mi je što stalno moram da prebacujem zvučnike na kućište ili monitor, u zavisnosti šta mi treba. Da li postoji npr kabl sa 3.5 mm ulazom, a koji se račva u 2 kabla sa 3.5 mm izlazom? Praštajte ako je pitanje glupo.
 
Poslednja izmena:
To je nešto ovako jel? https://imgur.com/a/dCoIkgz
Nisam baš razumeo, dovoljno mi je ovo, drajveri i neki program za reprodukciju jel?

Nije, sa tom ne mozes nista da uradis, nema CI slot, nema sa cim da otvori kanale.

Treba nesto ovako

cislot2a.jpg


ili neka usb varijanta

31766-46338-large.jpg


Ovu su technisatove karte, jeftinije varijante.

Kao i za svaku kartu drajveri + neki program za reprodukciju.
 
Problem je sa tim kartama sto se tesko nalaze kod nas.

Na Nemackom Ebay-u cesto mogu da se kupe polovne za 10-20€

Ako sam dobro procitao ti si na Supernovoj mislim da oni koriste Crypto Guard kao sistem zastite, pa bi bilo dobro ako se slucajno odlucis za neku ovakvu kombinaciju malo procesljas iskustva po pitanju toga.

Ja mogu da ti kazem moja iskustva, koristim ovu prvu i radi kod mene tj na mom provajderu a cesto gledam kroz mrezu sa VLC-om/KODI-jem na drugim mestima, telefonu u lokalu i van ... jer to neki softovi omogucavaju.
 
Poslednja izmena:
Aha, hvala puno na INFO! Nekako mi to deluje kao velika zezancija, iako sam tip koji voli sam sebi da sklopi PC npr. Nekako sam najbliži opciji da uzmem neke mikro-zvučnike koji ne zauzimaju prostor, ako već ne mogu sa kablovima da rešim.
 
Nazad
Vrh Dno