Šta je novo?

Problem sa velikom potrosnjom neta.

Moca

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2008
Poruke
1,065
Poena
375
Drugar je uzeo u Vip-u postpejd Intarifu sa 10gb neta. Za vikend je pogledao 6 epizoda jedne serije medjutim javlja mu da je potrosio 15gb neta i da je prekoracio dozvoljenu kolicinu.
Kada odem na usage statistic dobijem ovo:
tablet.jpg
I kapiram da je tu Chrome potrosnja vezana za seriju a ne znam sta je Host:user i android?
Kako iskljuciti i ograniciti net da ne potrosi sve za dva dana?
 
Drugar je uzeo u Vip-u postpejd Intarifu sa 10gb neta. Za vikend je pogledao 6 epizoda jedne serije medjutim javlja mu da je potrosio 15gb neta i da je prekoracio dozvoljenu kolicinu.
Kada odem na usage statistic dobijem ovo:
Pogledajte prilog 276555
I kapiram da je tu Chrome potrosnja vezana za seriju a ne znam sta je Host:user i android?
Kako iskljuciti i ograniciti net da ne potrosi sve za dva dana?
IMAS u mrežnim podešavanjima, pa izaberes opciju data, i......tako je kod mene
6601ef4f4e777f61bf426e80f2de2c46.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
I sad ima da plati 5 mesečnih pretplata za prekoračenje od 5 GB...
Juče serije mr*ka
Danas dužan ko Grčka
Tadadam [emoji23]

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ma sou. A jel mogu da iskljucim nekako ostale aplikacije da ne trose net u pozadini dok tablet nije na wi-fi? Vidite da ima i tih potrosenih 2.7 gb na ne znam sta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Obično to, android OS piše kad je taj saobraćaj napravila neka app koju je obrisao sa uređaja.
 
Оће и тупави Хром да троши због силних реклама.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kako resiti te reklame?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ljudi te reklame ako potrose megabajt po stranici, ovde je sve kako treba imao je OS update sto se chrome tice danas je sve u HD formatu tako da je to ok jedino sto ne mogu da prepoznam je ovo "user host" to nikada nisam video a stoji da je potrosilo skoro 6gb
P.S reci drugu da stavi data limit
 
Poslednja izmena:
Reci drugu da promeni provajdera. Mene niko u zivotu nije opljackao kao vip proslo leto na prepaid kartici koju sam uzeo kao "turista" za vreme odmora. Po gospodi ja sam potrosio lagano za 45 dana jedno 36GB interneta, (na telefonu sa IOS platformom). Imam nekih 15GB ovde u paketu, ne mogu da potrosim da sam lud (prosek 6GB na mesec), ali ne u Srbiji to leti nekako...
 
^ a šta je rekao telefon, koliko je on potrošnje upisao?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
jedino sto ne mogu da prepoznam je ovo "user host" to nikada nisam video a stoji da je potrosilo skoro 6Gb

Ne znam kako je gledao serije.
Download ili online?
Hoće online player da napravi upload, nešto kao torent...

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Reci drugu da promeni provajdera. Mene niko u zivotu nije opljackao kao vip proslo leto na prepaid kartici koju sam uzeo kao "turista" za vreme odmora. Po gospodi ja sam potrosio lagano za 45 dana jedno 36GB interneta, (na telefonu sa IOS platformom). Imam nekih 15GB ovde u paketu, ne mogu da potrosim da sam lud (prosek 6GB na mesec), ali ne u Srbiji to leti nekako...
Ja sam morao da upalim net na kratko u inostranstvu na VIP kartici, potrošeno malo manje od 10mb, račun 10.000 din.

Kada sam palio net, ma reko' 2019 je, ne deru vise kozu sa ledja. Kad ono.....

Blokirali prvo net u roamingu za zastitu od visokog racuna. Pa onda potpuno ugasili i blokirali broj za odlazne pozive i u Srbiji.

Ja reko' vratili smo se u Srbiju,neo tarifa, ne moze vise da se napravi visoki račun, odblokirajte broj, ne treba više vaša zaštita. Kazu moze ali treba avans 9000 din.

Rekao sam im da su hitlerovci. :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je gledao serije.
Download ili online?
Hoće online player da napravi upload, nešto kao torent...

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока

Sve ti to spada u download bilo da je ba skinuo il gledao, web plejeri su iskljucivo download jedino aplikacije tipa popcorn time one su na torent sistemu tako da i upload ide
 
najbolje da ne gleda serije kad vec nema puno neta, ne isplati se. i preporucio bih obavezno prelazak kod provajdera koji nudi blokiranje neta posle potrosenog iz paketa, a ne ova varijanta u vipu, gde moze da se napravi ogroman racun veoma lako na uredjajima koji su sve gladniji megabajta.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno