Šta je novo?

AirPods Pro

Kako se prvi i drugi utisci za APP2 sumiraju, evo i da napišem koju.

ANC na APP2 je dramatično bolji od APP1. Zvučnik na kutijci je pun pogodak! Kvalitet zvuka malo bolji ali u kombinaciji sa mnogo boljim ANCom mogu da slušam mnogo tiše a da sve čujem kako valja.

E sada malo i hejta. Kvalitet izrade nije na nivou od 300 evra. Mrežice i prostor oko mrežica nisu u ravni, kapiram da imaju neki inženjerski razlog ali mi je to baš bezveze.

Kao i na APP1 i na šarke kutijce imaju blagi bočni luft, materjal se lako grebe, ostaju tragovi a nemaju kontakta sa ničim tvrđim od džinsa. Stoje u malom džepu od farmerica. Takođe i posle mizerno malo vremena i na ovima se već primećuje da primaju mrvicu plavkaste boje od teksasa.

Baterija samih bubica traje znatno duže. Što se tiče razlike u trajanju kutijce... očigledno da nisam bio svestan koliko puno koristim slušalice, nemaju šanse da mi traju nedelju dana, tako da i njih moram da punim barem 2x nedeljno.

Zgodna stvar je što mogu da se pune na punjač od sata i sada tek kapiram koliko mi je nabadanje kabla zapravo bio mučan proces i nerviralo me. E sad, nije ni ovo na punjaču od telefona savršeno, ako se random spuste, desi se i da magnet ne uhvati na sredinu.

Da li vrede 300e? Meni vrede zato što su mi 6-8 sati dnevno u ušima. Ko bi da nešto povremeno posluša, mislim da je bacanje para.

Realno videh po oglasima APP jedne neko prodao za 100e... e to je babaroga kupovina i kapiram da će biti dosta ponuda na relaciji 100-150e. To je preporuka na zicer.
 
Na oglasima ima kopija i za 50 evra. Ako je u iStyle-y 400 a kod "proverenih" prodavaca 300 e, ne bih se usudio da uzmem te od 100-150
 
100-150e su polovne prošle generacije, ne nove. Prodaju ljudi koji su uzeli nove. Izmedju ostalog i jedan sam takav oglas video na benchu ili bese iSr forumu, od proverenih ljudi.
 


@jorgovan
Transparency mode na Pixel Buds Pro , sudeći po YT recenzijama, nema šta da traži pored ANC /transparency mode na APP2. Kakav je ,tvoj subjektivni osećaj, za transparency mode na gen2 u odnosu na 1?
U videu,koji sam okačio, je transparency na gen2 bolji.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu još uvek da pričam o transparency, nisam ga dovoljno koristio + sam nešto eksperimentisao sa manuelnim podešavanjima. Kada budem vratio podešavanja na fabrička, kako mi je bilo na APP1, i istestiram neko vreme, podeliću svoje utiske.
 
100-150e su polovne prošle generacije, ne nove.

Jel su to skočile cene? Ja sam prošlog juna kupio nove za 185€ na KP.

Inače, jel se nekom desilo da su mu crkle APP? Meni su AP 1 trajale oko 2 i po godine i to je bilo to. Doduše, one nisu imale optimised charging a i ja sam u nekoliko prilika dozvoljavao da se potroše do kraja, sto sa APP nije bio slučaj.
 
Koliko sam video, nove app 1 su sad 200-210 a app2 300 na kp. Ali već se pisalo gore o garanciji tih sa kp pa ne znam šta je pametnije
 
Moje iskustvo sa AirPods Pro 1 i Sony WF-1000XM4 je jako lose. Slusalice su neupotrebljive za razgovor u vecini situacija. Svode se na slusanje muzike.
 
AirPods Pro 2, baš kao i 1 su očaj ako hoćete da razgovarate dok ste napolju. Još ako ima vetra... horor. Ko bi da razgovara, ovo nisu slušalice za njega, sagovornici me stalno ne razumeju.
 
I onda platiš takve sluške 50.000 u jaStil-u.
I ja još gledao masu recenzija, uporednih testova i šta već ne..na kraju ispade da nema boljih na tržištu.
 
Da,tragedija pricati ako si napolju ali mi se cini damje to radilo ok kad sam ih kupio. Kao da se nesto "pokidalo" u medjuvremenu. Sve u svemu, nista me niko ne cuje ko svet kad sam napolju.
 
Vas je troje potvrdilo istu stvar. Nije se ništa pokidalo. Jednostavno, to tako radi.

 
Poslednja izmena:
A kakva je situacija u zatvorenom? Koristio bih ih za svakodnevne sastanke preko slacka iz kancelarije
 
To radi i više nego dobro - koristim ih tako već oko godinu dana, nemam zamerke. Uzeo sam ih jer je nekoliko kolega pričalo tako i prilično me je oduševilo kako se čuju.
 
Znači dobre su za unutra, loše za napolje....pa za te pare bi trebalo i jedno i drugo
 
Ne znam da li baltam0s koristi mac, pošto je tu možda malo bolja situacija, ali na win10 APP su baš loše što se mikrofona tiče. Gotovo da nema razlike između njih i xiaomi-jevih od par hiljada din. Pričam za slack i teams. Mislio sam da je do konkretnog primerka, ali ih je uzeo i kolega, ista stvar i kod njega.
 
Dobro kod mene je u pitanju macbook tako da verujem da ce tu da sljakaju dobro. Video sam da par kolega koristi i neke samsung buds, ne razlikujem previse koji je tacno model i one imaju bas dobar mikrofon
 
A ja taman prelomio da ih kupim, ali ako nisu dobre za razgovore napolju onda ne vrede tih para. Nije da sad ne znam koliko pričam ali mislim da za te pare treba da budu dobre za sve. Uzeću onda Nothing ear buds i miran....
 
Ne znam da li baltam0s koristi mac, pošto je tu možda malo bolja situacija, ali na win10 APP su baš loše što se mikrofona tiče. Gotovo da nema razlike između njih i xiaomi-jevih od par hiljada din. Pričam za slack i teams. Mislio sam da je do konkretnog primerka, ali ih je uzeo i kolega, ista stvar i kod njega.
macbook je u pitanju - doduše, supruga koristi na nekom lenovo thinkpadu, nisam čuo da se žali.
slack, teams, skype...
 
A ja taman prelomio da ih kupim, ali ako nisu dobre za razgovore napolju onda ne vrede tih para. Nije da sad ne znam koliko pričam ali mislim da za te pare treba da budu dobre za sve. Uzeću onda Nothing ear buds i miran....
Pa nesto ne verujem da su i neke druge slusalice istog tipa bolje za razgovore napolju. U svim recenzijama koje sam video hvale se mikrofoni na airpods pro, sad je samo pitanje sta ko smatra za dobar mikrofon
 
Slažem se, ali mi je bolje da dam manje nego više para za loš mikrofon 😁
 
Dobro da naravno, razumem tu poentu :D
Mislim idealna situacija bi bila kad bi mogao od nekoga da isprobas, pa da vidis sta ti najvise odgovara. Ja npr sad koristim OnePlus Buds Z, i super su mi sve dok ne dodje do mikrofona, tu su vec jako lose.
 
macbook je u pitanju - doduše, supruga koristi na nekom lenovo thinkpadu, nisam čuo da se žali.
slack, teams, skype...
Pa ne žali se, jer ne čuje sebe. :) Šalim se, ali rekoh da napišem utiske. S druge strane, isti mikrofon lepo radi na androidu i iosu, dakle problem je iz nekog razloga u winu i verovatno drajverima za slušalice, osim ako airpods nema neki feature da koristi i mikrofon od telefona, pored svog.
 
Pa testirajte mikrofone, prvo levi pa desni, možda je negde problem
Ja sam imao situaciju kod Airpods 1 jedan od mikrofona stradao posle godinu dana. Zamenili su bez problema. Posle je crkao i drugi, isto zamena.
Slažem se da kod APP1, ako duva vetar postoji problem ali nisam primetio da me neko ne razume kad ih koristim napolju (bez vetra)
 
Oba mikrofona crkla, ne čuje se na vetru.... 😁 Ok, razumem da ne može biti savršeno ali mnogo je to para onda stvarno, iskreno sam očekivao da rade kao iPhone koliko je reklamiran čip u njima i šta sve mogu...
 
Ja sam dugo bio na APP 1st gen, sada prelazim na nove. Problem napolju sa pricom je ako ostane uključen ANC tokom razgovora, izgleda da radi agresivnije pa blokira vas govor nekako. Znam da je bila razlika kada iskljucim ANC dok pricam napolju i tada me cuje sagovornik. Pa eto testirajte..
 
Meni se zalio kolega i na kraju rekao da mora da napusti razgovor, mislim i dalje da drami i da je sekapersa ali moguce i da je malo agresivniji zvuk okoline koje hvataju. Airpods v3 su u pitanju, pricao sam iz kafeterije i jeste bila buka ali nista specijalno.

Bio sam uvedjen da imaju istu foru kao iphone da aktivno blokira zvuk okoline ali izgleda da to nije slucaj, cak ni sa app2.
 
Nazad
Vrh Dno