Šta je novo?

AirPods Pro

Nisu ni kvalitet poziva testirali, koliko vidim, a to je bar meni jedna od bitnih stavki. IP sertifikat takodje ne treba zanemariti. Težak izbor jeste, verujem stvarno da Sony imaju bolji zvuk, ali u ovom slučaju, samo uparivanje, tj OS najviše odlučuje. iOS -> AP Pro, Android -> Sony.
Za samo uživanje u muzici, još uvek je teško odreći se vrhunskih žičanih, pa kod ovih tw sluški to stavim u drugi plan, iako su Senn tw dosta impresivne na tom polju (za jedne tw).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Te jabra su igračka u poređenju sa nekim ozbiljnijim ali opet toliko su i povoljnije. Ako ti NC nije must have, uzmi senn tw ili b&o poslednji model...realno preko 60% kad ih pojačaš nemaš potrebe uopšte za NC, a zvuče poprilično bolje. Da ne pričam što na sony nemaš pola hifi kodeka i mogućnost da pojačavaš/smanjuješ zvuk.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Ocuvanje sluha korisnika je najbitnija karakteristika NC tehnologije tako da tesko da ima alternativu. Naravno, ne treba svima NC jer ne koriste slusalice u bucnom okruzenju.

Sudeci po testovima ni Senn i B&O nisu poprilicno bolje od Sony, ni zvucno ni kao ''celina''. (Mozda su E8 2.0 malo bolje zvucno ali su i primetno skuplje).



Uopste sve slusalice te TW klase i dalje imaju niz sitnih mana koje prilicno smetaju s obzirom na cenu. Valjda ce ih Kinezi naterati da se malo uozbilje, vec neko vreme gaze sve redom u niskobudzetnim klasama (klasicnih slusalica), napali su i mid/high-end a izgleda da na red dolazi i TW segment: https://www.scarbir.com/

Ovo je u sustini veoma dobro po korisnike, cim Kinezi naprave TW slusalice u rangu Apple/B&0/Senn/Sony (po nizoj ceni) onda ce ove kompanije morati dodatno da se uozbilje i isprave sve sitne mane svojih modela.
 
Nisu ni kvalitet poziva testirali, koliko vidim, a to je bar meni jedna od bitnih stavki. IP sertifikat takodje ne treba zanemariti. Težak izbor jeste, verujem stvarno da Sony imaju bolji zvuk, ali u ovom slučaju, samo uparivanje, tj OS najviše odlučuje. iOS -> AP Pro, Android -> Sony.
Za samo uživanje u muzici, još uvek je teško odreći se vrhunskih žičanih, pa kod ovih tw sluški to stavim u drugi plan, iako su Senn tw dosta impresivne na tom polju (za jedne tw).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam koristio Sony TWS sa iOS, ali jesam Sony WH-1000XM2 mesecima (Xs). Uparivanje je gotovo za 5 sekundi. Svako povezivanje posle uparivanja je gotovo za 2 sekunde, čim uključiš slušalice.
Ne znam da li je i sa bubicama ovako, šteta ako nije.

Inače, ANC pravi primetnu razliku u bilo kakvom outdoors scenariju gde se sluša muzika, ne mora da bude naročita buka.
 
Ma radi to sve donekle ok, ali su ipak AirPods i Beats sluške sa w1/h1 čipom u prednosti, automatsko povezivanje sa svim uredjajima i brže prebacivanje sa istih, a pogotovo ako koristiš Siri i audio sharing opciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigle.

Noise cancelling radi savršeno. Zvuk je bolji od Airpods 1/2, naravno, zbog dizajna. Ima malo više bassa i zvuk je malo čistiji, pogotovo u srednjim tonovima.

Ovo je trebalo da urade sa Airpods 2, ali pošto im je u glavi zarada, dobro su zeznuli ljude koji su kupili Airpods 2. :)
 
Po meni to nije problem jer AP2 su iovako vise AP 1b, samu revision ne novi model.

Ove Pro su duplo skuplje i nastavice da koegzistiraju.

Ono sto mene bas ne odusevljava je zvuk, ja im dajem manju ocenu za zvuk od ovih review-eva koje gledamo i citamo. Komplet zvuk mi je tunjav, prometno losiji od Jabra 65t.
 
Koristim Airpods PRO vec nedelju dana i zvuk je blago receno katastrofa i ne mogu to nikako da svarim a kostaju 280 evrica..sve ostalo radi super.Pre dva dana su mi stigle Jabra 75t i odusevljen sam sluskama,zvuk je 100 puta bolji plus vise funkcija tako da cu da spakujem Airpods PRO i vraticu ih nazad :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    249 KB · Pregleda: 252
Zato sto su prevelike i izgledaju glupavo u usima a sa druge strane ne nude nista vise nego Jabra.U suprotnom Jabra 75t su manje ,lepse imaju brutalno dobar zvuk i imaju opciju da na njima direkno smanjis i pojacas ton sto je meni veoma bitno jer mi nije telefon uvek pri ruci dok slusam muziku..
 
Moje iskustvo sa AirPods Pro je sasvim ok. Definitivno dobar upgrade sto se mene tice. Zvuk ima ono sto meni zadovoljava minimum, cak i vise od toga, a ANC je cak i bolji nego sto sam mislio da ce biti. Trasparency takodje. Kao covek koji ima tonu slusalica, i moze se nazvati audiofilom, odgovorno tvrdim da ce ove slusalice ispuniti 90% zahteva ako ne i svih 100%, onim osobama koje su u stalnom pokretu, kao na primer ja. Jednostavno, za sada tako stoje stvari, nema neke konkurencije na ovom polju, ako izuzmemo sasvim korektne rivale poput Sony i ostalih. Ono sto ce meni uvek biti super je povezivanje, koje kod njih radi fenomenalno sa Apple uredjajima. Ko voli portabilnost, definitivno resava to pitanje. Za one kojima je kvalitet zvuka na prvom mestu, preporucujem da zaobidju sve ove izvikane bezicne slusalice i brendove koji ih guraju kao osnovne modele. Jos uvek smo na nivou da ce kabl pobediti bt. Ali primera radi,spakujte neke sitnice i na primer Beyerdynamic DT880, treba vam ranac.... :)

Da ocenim-
Zvuk- 3,5 od 5 :)
ANC- 4 od 5
Transparency feature - 5 od 5
Povezivanje- 5 od 5 (na Apple uredjajima)
Velicina odnosno ergonomija - 5 od 5
Baterija: 4 od 5 (onoliko koliko ja koristim, mada bih trebao dati 3 da su mi jedine)

Generalan utisak - opusteno 4 od 5 sto se mene tice.
 
Ja imam prve Airpods, povezivanje radi odlično i sa Androidom.
Želim slušalice sa ANC, ali mi nikako ne odgovara oblik kakav imaju Airpods Pro, sa čepićima, mnogo su mi bolje prve. I udobnije, i ne ispadaju mi iz ušiju. Ali naravno, sa ovakvim oblikom je bukvalno nemoguće imati ANC, jer ne zapuše uši, tako da mislim da ću uz obične airpods uzeti WH100xm3 ili nešto slično, mada bi bilo vrhunski imati tu opciju na bubicama, jer nemam potrebe za velikim sluškama.
 
Ja imam prve Airpods, povezivanje radi odlično i sa Androidom.
Želim slušalice sa ANC, ali mi nikako ne odgovara oblik kakav imaju Airpods Pro, sa čepićima, mnogo su mi bolje prve. I udobnije, i ne ispadaju mi iz ušiju. Ali naravno, sa ovakvim oblikom je bukvalno nemoguće imati ANC, jer ne zapuše uši, tako da mislim da ću uz obične airpods uzeti WH100xm3 ili nešto slično, mada bi bilo vrhunski imati tu opciju na bubicama, jer nemam potrebe za velikim sluškama.

Sve ok. Samo za putovanje te velike nisu uospte prakticne. Shvatio sam da moram da nosim ranac samo zbog njih. ANC je naravno na WH1000m3 jos bolji. To jeste prednost. Ali ako te zadovoljva da blokiras zvuk motora, aviona, voza, airpods pro vrse super tu funkciju. Na zalost, nijedne ne blokiraju ljudski glas i vristanje male dece. To jedino moze ako pojacas do kraja bend Deicide i ANC zajedno. (Bilo koje slusalice) xD xD
 
Poslednja izmena:
Apple’s over-ear headphones appear in leaked iOS 14 code
https://9to5mac.com/2020/03/09/airpods-headphones-ios-14/
Zanimljiva situacija, mozda na prvu deluje kao da sami sebi prave konkurenciju, ali s’obzirom da Beats nema u ponudi over-ear model koji podrzava sve AirPods Pro funkcije, izuzev Solo Pro koje su ipak on-ear, pa bi verovatno da popune tu prazninu sa ovim Apple(Pro) over-ear high-end sluskama. [emoji1]
Kako god, ja sam prezadovoljan sa mojim Sony xm3 za sada, od zvuka, nc, udobnosti do autonomije i uparivanja sa iP, bukvalno 10/10. Jedina zamerka ide na kvalitet izrade, izludjuje me zvuk plastike, (skripanje i pucketanje) dok ih stavljam na glavu, ali bi u svakom drugom slucaju bile mnogo teze verovatno. Bukvalno me nista drugo ne zanima do izlaska xm4 i eventualno ovih Apple ( ako budu, kad budu)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li živih što su uzeli ove slušalice da mi prenesu jesu li na kraju ostali zadovoljni sa njima? Planiram ih uzeti pa se nećkam. [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam prezadovoljan ovim sluskama. Umi neces se pokajati.

Pitanje za ostale, jeste li probali ovaj sparial audio? Demo mi radi, ali ni u jednoj aplikaciji ne prepoznaje spatial audio kao podrzan (netflix, hbo, plex..)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko realno kostaju airpods pro, nove, neotvarane, van zvanicne prodavnice?
 
Oko 230e.
Ja imam i pro i obicne, kod pro mi smeta posle 1h u uvetu, cak i posle manje, dok kod obicnih airpods, bukvalno zaboravim da mi stoji u uvetu.
Ne znam da li jos nekom od vas smeta pro u uvetu (probani naravno svi ulosci)?
 
Ima li živih što su uzeli ove slušalice da mi prenesu jesu li na kraju ostali zadovoljni sa njima? Planiram ih uzeti pa se nećkam. [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma naravno da su dobre, ove izjave kako je neka Jibra "100 putra bolja" i zvuk "katastrofa" ja ne mogu da uzmem za ozbiljno. Ovo ti kazem kao korisnik koji je u zadnjih god dana koristio Sony, Senhheiser a sad PRO, pre toga obicne airpod koje jos imam negde. Najvise sam se zadrzao na True Wirelles 2 modelu ali mi je upala sluska u reku, pa sam uzeo PRO. Izmedju sva 3 para slusalica nema neke razlike, mada mi na Pro najvise prija NC, ali to su opet sve nijanse. Generalno MX4 overear su po tom pitanju zakon ali meni sluske trebaju za napolje a ovde sa 95% vlaznosti slabo to ide a probao sam.

Tako da ako si Apple korisnik slobodno uzmi pro, ali ja zaista nisam imao ama bas nikakvih problema ni sa jednim slusalicama po pitanju konekcije.
 
@MareBGD Sad tek vidim da sam ja odgovorio na pitanje od pre 5 meseci a ti na pitanje od pre godinu dana. @zuleyu uneo zabunu.
 
Što se nošenja tiče realno nisam primetio razliku između običnih i pro modela. Obične sam koristio dve godine, pro već godinu dana i ostajem pri stavu da osim ANC-a nema bitnije razlike, ako je to nekom bitno.
 
osim ANC-a nema bitnije razlike
Osim ako neko ne planira da koristi slušalice isključivo za telefonske razgovore, nema razloga za kupovinu slušalica bez ANC, naročito sada kada je razlika u ceni 50-60€. Kada sam koristio Airpods 1 u bučnom okruženju (avion, npr), pojačavao sam ton do maksimuma ne bih li nadjačao spoljnu buku. Sada mi je volume u bilo kom okruženju 60-70%, nije preglasna muzika a čujem svaki detalj. Ogromna, ali baš ogromna razlika.
 
Ma naravno da su dobre, ove izjave kako je neka Jibra "100 putra bolja" i zvuk "katastrofa" ja ne mogu da uzmem za ozbiljno. Ovo ti kazem kao korisnik koji je u zadnjih god dana koristio Sony, Senhheiser a sad PRO, pre toga obicne airpod koje jos imam negde. Najvise sam se zadrzao na True Wirelles 2 modelu ali mi je upala sluska u reku, pa sam uzeo PRO. Izmedju sva 3 para slusalica nema neke razlike, mada mi na Pro najvise prija NC, ali to su opet sve nijanse. Generalno MX4 overear su po tom pitanju zakon ali meni sluske trebaju za napolje a ovde sa 95% vlaznosti slabo to ide a probao sam.

Tako da ako si Apple korisnik slobodno uzmi pro, ali ja zaista nisam imao ama bas nikakvih problema ni sa jednim slusalicama po pitanju konekcije.
Ti mozda mozes da mi resis dilemu.
Nakon tri+ godine silovanja momentum free je poceo malo da stuca sa baterijom pa se razmisljam da li da predjem na airpods pro, ili da jurim neki sony/senhheiser opet.
Problem mi je sto ih mahom za muziku koristim, a onaj jedan put kada sam probao necije airpods pro, zvuk je delovao prilicno jadno, pa me interesuju utisci nekog ko ih je gazio duze.
 
Ma ako si audiofil, airpods pro nemoj ni u ludilu.
 
 
Ti mozda mozes da mi resis dilemu.
Nakon tri+ godine silovanja momentum free je poceo malo da stuca sa baterijom pa se razmisljam da li da predjem na airpods pro, ili da jurim neki sony/senhheiser opet.
Problem mi je sto ih mahom za muziku koristim, a onaj jedan put kada sam probao necije airpods pro, zvuk je delovao prilicno jadno, pa me interesuju utisci nekog ko ih je gazio duze.
Lepo su ti rekli ako si audiofil ni BT ti ne treba. Na Spotify, Apple music it ja ne mogu da primetim razliku, pogotovo dok trcim, vozim se metroom, busom. Muzika je meni pozadinsko zezanje, nisam u fazonu da sedim i analiziram nesto do besvesti. Tako da pitanje je i kakav si korisnik.
 
Na Apple Music nije moguće slušati lossless čak ni sa njihovim slušalicama. Iz ličnog iskustva, za casual slušanje muzike i razgovor najoptimalnija kombinacija je Airpods Pro (za kraće slušanje i pokret) i Sony XM4 (duža putovanja i posao).
 
Nazad
Vrh Dno