Šta je novo?

Laptop za AutoCAD

-cox

Poštovan
Učlanjen(a)
04.05.2014
Poruke
72
Poena
60
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 3600, Be Quiet! Pure Rock 2 Black / i9 10900k DeepCool AK 620 ZD
Matična ploča
Asrock b450 Steel legend / Asus Prime B560 Plus
RAM
2x8gb 3200Mhz G.Skill Trident-Z RGB / 2x8gb 2666 kingston
GPU
MSI RTX 3070 Gaming Z / MSI RTX 3070 Ventus x3
Storage
ADATA XPG 8200 1TB / Kingston 1TB
PSU
EVGA P6 650W / EVGA P6 750W
Kućište
MS Titan II / MSI Vampiric 010X
Monitor
Dell 27" / Acer 27" 165Hz / AOC 27" 165Hz
Miš & tastatura
SS Aerox 3 wireless / Razer huntsman / Razer Deathadder / Razer huntsman v2 tkl
Ostale periferije
Razer Kraken U
Laptop
Asus 540xl (i3 5005u, 8gb ram, 500gb ssd)
Tablet
iPad air 5 / iPad 9 / Huawei T3
Mobilni telefon
Poco f1/Poco x3 Pro/Xiaomi 11t pro
Pametni uređaji
Xiaomi MI band 6, Huawei Watch GT2
Steam
https://steamcommunity.com/id/djuraizmicigena/
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Ortak me je zamolio da se raspitam kakav laptop bi bilo pametno uzeti za AutoCAD, budzet okvirno oko 600-650e.

Hvala unapred.
 
Neku polovnu profesionalnu radnu stanicu. Ja npr. već pet i po godina koristim Dell M6800.
 
Aj da iskoristim temu. Imam neki stariji laptop pa sam u nedoumici da li da ulažem malo u njega (ssd i možda ram memorija) ili juriti na kp neki polovan a jači a ovaj moj da ide na doboš. Od programa bih koristio AutoCad 2d (nisu mi bitne novije verzije programa), word, excel. Generalno laptop mi je super sačuvan, baterija mu nije loša ali nemam pojma koliko bih mogao da dobijem za njega. Možda mi se više isplati da ga prodam i još malo dodam i uzmem nešto bolje.
Evo specifikacije

Capture.PNG
 
Ako je dobro očuvan čemu dilema. Imaš dobar 4C/8T procesor, ssd i memorija su jeftine. To će da poleti uz SSD, a 16 GB je i više nego dovoljno za Autocad.
 
16 GB teško, 4gb je integrisano a 4 gb je u posebnom slotu. Na netu sam našao informacije da su neki korisnici uspeli da nameste da radi sa 12 gb rama. Možda uzmem ssd ako naleti neka akcija, verujem da će to biti osetni pomak.
 
Pa čak i samo 2D da koristi...samo za CAD min 4GB, da se on fino ugnezdi, a sa 8GB da fino radi.
Naravno, zavisi i koja verzija je u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Ovaj asus deluje primamljivo.
Autocad samo 2d, ništa previše zahtevno.

Tapatalk pro using S10e
 
Ipak ću uložiti u ovaj moj. Kupio sam 8gb rama, tako da sad ima 12 gb, ubaciću ssd i odradiću sistem. Toliko je zaslužio.

Tapatalk pro using S10e
 
Nazad
Vrh Dno