Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

U kom smislu kvalitetan par godina?
Ako ima neku falinku to se odmah primeti, ili eventualno nakon par meseci koriscenja (M20 Pro primer, i to LG ekran, BOE je odlican).
Svaki Amoled pati od bolesti zvane burn in, ali to je normalno i ocekivano nakon odredjenog perioda. Ne vidim sta bi drugo bilo problem a da bi moglo da se javi tek nakon duzeg koriscenja. Eventualno one linije kao svojevremeno na S7, a to je opet Samsungov ekran.
Pravila nema. Samsungov ekran moze biti samo dodatni plus ali njegovo odsustvo ne mora i ne sme nuzno biti mana nekog modela. [emoji6]
 
Pa u smislu da ne dobiješ burn in za 33dana nego tek posle par godina.. nije ekran samo ono što vidiš na par sati. A gde je tu efikasnost pri radu itd itd ?
Nije džaba Samsung u tom poslu već godinama

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Burn in je samo stvar nacina koriscenja moba i nista drugo. Uzmi Note 10 koristi mesec dana na max osvetljenju pa da vidimo rezultat. Kapiram da su izlozeni primerci po radnjama najbolji primer. [emoji4]
Slazem se za Samsung naravno, i dalje neprikosnoven u tom poslu, ali stvari su se dosta promenile kada je u pitanju finansijski segment. Ovaj mob pripada srednjem segmentu i tu je kraj price. To sto je nama neshvatljivo da se cena midrangera izjednacila sa cenama nekadasnjih flagship modela, to je vec prica za neku drugu temu. [emoji4]
Na osnovu toga ne treba ocekivati cuda. Kapiram da ce Mi10 imati Samsungov ekran, makar neka njegova najjaca verzija. Nema smisla vise ni prognozirati, makar kada je Xiaomi u pitanju, jer oni izbace 10 verzija jednog te istog moba.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je neko kacio :)

 
Dobre kamere,nema sta,samo se i dalje vidi ono trzanje prilikom video snimanja....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Odlično!

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Realno mu fali samo IP rating, kvalitetni stereo zvučnici i najbolji chipset koji u ovom trenutku postoji na tržištu. Za ovu cenu, naravno.
 
I jedna kineskinja ako moze uz njega...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovaj prikaz mi se baš sviđa (mada sam odgledao samo prvu trećinu), vide neki detalji o telefonu, baš je lepo lik to uradio:

 
Po onome što sam gledao na netu kamera je prosek.. mada dok ga neko odavde ne uzme nećemo znati šta sve može :)
Xiaomi mora ozbiljno da proradi na kamera sw , a pogotovo sada kada su naglo digli cene

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pogledaj ovaj review iznad :)

Preko dana je kamera izvrsna, daje detalje i oštrinu daleko iznad današnjih kamera u telefonima. Noću je već druga priča, dosta šuma i tu je loša. Pričam isključivo o 108MPix kameri.
 
Poslednja izmena:
Ne zaboravimo da Xiaomi ima najlosije mikrofone kod video snimanja u citavoj istoriji smart telefona. Prosto neshvatljivo da to nikome ne para usi, ali bukvalno. Svi gledate ekrane, ip rejtinge, boju kucista, a ovo vam ne smeta. I stabilizacija videa im je kriminalna, na svakom telefonu. Meni je to sve faktor da razmislim o drugom proizvodjacu. Za sad je prvi pik na draftu Oneplus 7t pro. Ima sve a ostane jos koja stotka do hiljadarke za nove patike i par izlazaka ;)
 
Ja sam prezadovoljan zvukom kod video snimanja, pogotovo na svirkama

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Realno mu fali samo IP rating, kvalitetni stereo zvučnici i najbolji chipset koji u ovom trenutku postoji na tržištu. Za ovu cenu, naravno.
Za ovu cenu mu nista ne fali. Za 1000$+ da, upravo to sto si naveo plus wireless charging. [emoji4]
 
Za mikrofone se slažem, tj bar kod jeftinijih modela jesu kriminalni. Za skuplje ne znam. Ali za stabilizaciju se ne slažem uopšte. Čak i stariji rn5 ima mnogo dobaru elektronsku stabilizaciju za snimanje.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ne znam, meni je bolji zvuk i to znatno kod mene na F1 nego kod žene na Mi8 ...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moraću da probam baš, devojka ima Poco, ja Mi 8.
Ja sam zadovoljan kvalitetom zvuka prilikom snimanja. A jako sam zadovoljan i stabilizacijom i kvalitetom snimanja.
 
Pojavili se u prodaji kod mob.operatera u Nemackoj:

MiNote10.jpg

Pro verzija uz paket 30e mesecno (200e doplata) obican 27e mesecno (doplata 170e).

Sad lepo da sacekam Black Friday ili mozda decembar i kat.Bozic, pa da se pocastim.
 
Razgovor ljudi iz xaiomija. Koliko nam je sada telefon srednje klase 300e. Nazovi ga Note10 pro i stavi 600e [emoji16].

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Za ovaj novac (pored midrange cipa,koliko god da je SD730G dobar, nije flag) prosto mora da ima kameru na nivou ili barem jako blizu onih najboljih. A to prosto nije tako, video je osetno tanji. Ima izrez, nema 90hz ekran, autonomija baterije nikako ne odgovara kapacitetu iz ugla xiaomi uredjaja, ljudi prijavljuju da OP7 sa 90hz izbacuje malcice vise. Ne znam sta su tu pocinili u Xiaomi-u sa ovim kapacitetom i dobro poznatom MIUI optimizacijom, uz amoled i sd 730g, mi note 10 e morao biti sampion po pitanju baterije, a to svakako nije.

Drugim recima, telefon je preskup. :) Ja se i dalje drzim logike Xiaomi od 150-300e, a i generalno u tom rangu i uzimam telefone.
 
*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina od cene,za te pare lagano uzimas p30 pro a za jos malo doplate op7 pro ili note 10 plus. Ne raxumem politiku firme,pa nisu oni jos dostigli nivo za 500 + evra
 
gde uzimas za tu cenu p30Pro? ajd pogledaj kod operatera koliko kosta p30pro.
 
Nazad
Vrh Dno