Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Kako kompletan a još nije izašao u prodaju ?
Mnogo se ovde xiaomi diže u nebesa ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije vodootporan pretpostavljam?
Posle iskustva sa 9t pro samo xiaomi do 250€
Pa ako se napije vode ili pokvari pravac kanta :D
 
Poslednja izmena:
Pa još se ništa ne zna, šta su spec na papiru ? Možda su mu zvuk , ekran i vibra motor loši ?
Mislim sada je postalo pravilo da sve što izađe iz kineske xiaomi kuhinje postaje odmah benchmark u industriji ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izašao mali review na GSMareni, nisam baš nešto preoduševljen kamerom. Baš me zanimaju prvi testovi vs iPhone 11Pro i P30 Pro.
 
Ma ne može ova kamera trenutno (zbog softvera kao prvo) da se meri sa IPhone 11 Pro. P30 Pro ne računam, on ima previše izveštačene fotke po meni.
 
Ma isto kao za 9t/pro kad je izasao hvalospevi na sve strane, kako vreme prodje i krenu "long term review" svi rekose kako je kamera tanka.
Bas danas izasao na gsmareni jedan takav tekst :)


E sad ovaj telefon na cak 2 sociva od 5 ima ois pa to moze biti interesantno i primetno bolje :)
 
Svakako će biti kamera bolja od Mi 9T jer ima OIS na 2 kamere (najbitnije na glavnoj) tako da će i noćne slike i video biti bolji. Samo me zanima razlika u kvalitetu kamere normalnog i premium modela.
Što se tiče Mi 9T nisam ni očekivao neku kameru.
Meni je ovo dobar uređaj, pogotovo ovolika baterija uz Amoled i sd730 ima da traje 2 dana lagano. Cenu ne bih komentarisao, biće to realnija cena oko nove godine.
 
Kakva zver od moba. Ako ne bude imao nekih vecih mana, neki eventualni model sa S855/+/865 rano ulazi u konkurenciju za jedan od boljih mobova za narednu godinu. Naravno rano je o svemu tome govoriti, pogotovo o kompletnosti jer realno ne moze model biti najkompletniji na trzistu ako nema npr bezicno punjenje ili IP sertifikat, iako su te dve stvari mozda i potpuno beznacajne za vecinu prosecnih korisnika.
Dizajnom dosta podseca na Huawei, sto je odlicna stvar.
Sve u svemu izuzetan posao Saomija jos jednom.
Cena u Kini u potpunosti odgovarajuca. Ne postoji model na trzistu koji u Kini nema dobru cenu. [emoji4]
 

Prilozi

  • xiaomi.jpg
    xiaomi.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 140
Koliko vidim ekran nije od Samsunga, verovatno je boe. Što može da bude i dobra stvar


Sent from my MI 8 using Tapatalk

To nije dobro. Ciganjenje ala Huawei. Naplacuju premium cenu, a kupuju jeftin krs displej.

Zato skidam kapu Apple-u. Najbolji custom amoled od Samsunga, kosta papreno, ali je i papreno dobar. Huawei krs od Boe, ali paprena cena.
 
Ranije su stalno pisali Samsung amoled ili spec amoleda po kojima se videlo da je Samsung.

Ovo što gledam deluje da nije , ali videćemo kada ga Rusi nabave :)

Iskreno ja nemam ništa protiv Boe ekrana.

Npr ovo piše za mi9 pro na njihovom Kinez sajtu.
9a2b661554fe98fd66549eefc83431e9.jpg


Edit: dxo test kamere.
[YouTube]VvmDDMb7r7k[/YouTube]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ne može ova kamera trenutno (zbog softvera kao prvo) da se meri sa IPhone 11 Pro. P30 Pro ne računam, on ima previše izveštačene fotke po meni.
Oprosti, ne mogu da se složim u potpunosti sa tobom. Po pitanju IP11 slike jesu izvanrednog kvaliteta, tu nema dileme.

Što se tiče P30pro modela algoritmi kamere uređuju sliku na specifičan način (Insta ready) sa uključenim AI režimom fotografisanja.
Kada se nativni AI režim isključi vidi se promena (boja je prirodnija i vernija realnosti, verovatno ti to smeta na AI režimu, kao i hiljadama drugih ljudi).
A kada se slika u Prefesional režimu snimanja sa manuelnim podešavanjima kamere vidi se prava snaga i zver senzora i softvera kamere. Naravno, uz pravilno rukovanje podešavanjima. Rezultati su, pa fantastični.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka
 
Ma nemam ja ništa protiv kamere na P30 Pro. Ali uz AI su slike nerealne. Često i na auto režimu forsira HDR i izoštravanje.
Što se Pro moda tiče mene to ne zanima, samo me zanima kakva je kamera "izvadi i slikaj", jer uglavnom nemam vremena da podešavam parametre. To sam radio na Lumiji i od tad par puta na G4 i to je to.
 
To nije dobro. Ciganjenje ala Huawei. Naplacuju premium cenu, a kupuju jeftin krs displej.

Zato skidam kapu Apple-u. Najbolji custom amoled od Samsunga, kosta papreno, ali je i papreno dobar. Huawei krs od Boe, ali paprena cena.

Boe je odlican, meni licno lepsi ekran od Samsungovog. Nije to LG, sa Boe nije bilo nikakvih problema. Pa ne pravi samo Samsung ekrane.
 
Boe je odlican, meni licno lepsi ekran od Samsungovog. Nije to LG, sa Boe nije bilo nikakvih problema. Pa ne pravi samo Samsung ekrane.

Da taj displej valja, stavio bi ih Apple pre svih i ustedeo i uzeo jos vise zarade.

Ne moze biti isti kvalitet displeja za 30-50$ i 160-200 koliko je Samsungov.


Ja sam samo za to ako se uzima Samsung displej nek se naplati, ali ako se stavlja Boe, nek bude jeftiniji 150-200e.
 
Apsolutno, Boe/LG ekran, u startu 100-200e niza cena nego sa Samsung ekranom.

P30 Pro sa Kirinom i Boe/LG ekranom u startu nije smeo da kosta vise od 600e nov.
 
Poslednja izmena:
Zar p30 pro nema samsung ekran?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da taj displej valja, stavio bi ih Apple pre svih i ustedeo i uzeo jos vise zarade.

Ne moze biti isti kvalitet displeja za 30-50$ i 160-200 koliko je Samsungov.


Ja sam samo za to ako se uzima Samsung displej nek se naplati, ali ako se stavlja Boe, nek bude jeftiniji 150-200e.
Naravno da se to sa cenama nikada nece dogoditi. Da ima i najgori Amoled na trzistu kostace isto, bio to iP, P/Mate ili S/Note. [emoji4]
Ne znam sta podrazumevas pod time "da valja". Naravno da valja, ekran na M20 Pro je odlican, i kao sto sam vec napisao meni licno lepsi od Samsung Amoleda ovako na oko. Brojke me zaista ne zanimaju. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Za one koji su osetljivi na "screen flickering" (PWM), bolje da izbegavaju Boe ekrane, Samsung ima osetno visu frekvenciju pa su manje sanse za glavobolje i crvenilo ociju.
 
Naravno da se to sa cenama nikada nece dogoditi. Da ima i najgori Amoled na trzistu kostace isto, bio to iP, P/Mate ili S/Note. [emoji4]
Ne znam sta podrazumevas pod time "da valja". Naravno da valja, ekran na M20 Pro je odlican, i kao sto sam vec napisao meni licno lepsi od Samsung Amoleda ovako na oko. Brojke me zaista ne zanimaju. [emoji4]


Dobar je na M20P, ali ne i odlican. Da je odlican, stavio bi ga Apple i ostali bi koristili i manje placali, vise zaradjivali itd. Dok neko ne uzdrma Samsungu to mesto, tako ce i ostati.
 
A dobro, ako prodaju telefon od 1000e i treba da koristite najbolje i najskuplje moguće komponente, ali ovde pričamo o duplo jeftinijem uređaju. Displej će sigurno biti odličan, bitno je da ne bude nikakvih problema.
Ko proizvodi displej u mi9t?

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Mora biti kada ima 10mm :) sigurno najdeblji telefon u poslednjih par godina ako izuzmemo rog 2 i slične gejmerske priče :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Videćemo kako će to uživo da izgleda. Kad uzmemo u obzir da ljudi telefone obično stavljaju u maske i ostale obloge, biće to prilična debljina.
 
Sada smeta debljina, koga briga za 5300 mAh. Ne mozes nikome udovoljiti definitivno. [emoji4]
Tesko da ce mob sa tolikom baterijom imati debljinu od 7-8 mm. [emoji4]
 
Znaš kako, nije slučajno to što proizvođači izbegavaju da im telefoni budu deblji od 9mm. Cenim da postoji neko istraživanje tržišta u vezi sa tim.
 
Nazad
Vrh Dno