Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Što više telefona izlazi tako mi moj Mi 8 postaje sve više i više skoro potpuno zaokružen telefon. :d
Senzor bez OIS-a je nešto što ne bih kupio više nikada. Ne može ni jedan EIS da bude kao OIS.
 
Mi osmici realno fali samo ultra wide senzor i 4k mAh baterija da bi zaista bio i dan danas jedan od najkompletnijih mobova na trzistu. [emoji4]
 
I da nema onoliku zubanju,skoro 1/3 ekrana u nochu.[emoji55]
 
Ja se navikao i na notch i na bradu. Samo da ima wide kameru bio bi mi savršen. Baterija mi izgura dan bez problema, nekad sa 30%, nekad sa 10%.
Vidim da ću još dugo nositi Mi 8.
Jedino ako su planirali da ubace ovaj senzor sa OIS u Mi 10.
 
Imaće i OIS izgleda :)

https://twitter.com/stufflistings/status/1190145679433162752?s=19

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ovo je koliko znam neki njihov zvanični reklamni materijal. Ja verujem da će da ima ois.


Od napred liči na p30pro.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
563db3912bef4a43366e3f05f68d9468.jpg
bc8fc7f79e2859ad6d4deef758ddb15a.jpg
 
Poslednja izmena:
Znači pro ce biti sigurno. Sdm855/+ uz 90/120hz ekran i možda još brže punjenje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pro možda i bude zanimljiv za kupovinu [emoji106]

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Meni se svidja sto je edge.. Navikao sam na njega i cim uzmem tel sa ravnim ekranom cudno mi je i neprakticno [emoji2357][emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
U 8 počelo.

Mi note 10 pro ce se u Kini zvati cc9 pro premium edition.
72ecb7529d2c03512f9c6228627ea4f4.jpg
 
399$ u Kini za 6/128 model.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Teška posla da ima ovoliko dobru kameru. Pogotovo što kod Xiaomi-a fali peglanja softvera kamere. Klasičan hajp.
 
Na osnovu mog kraćeg korišćenja p30pro, mislim da njihova obrada fotografija i nije u većoj meri bolja od onoga što Xiaomi radi, a na papiru je ovaj i za nijansu bolji (ako gledamo isključivo hardverske specifikacije)
Jedina stvar koja će mu biti u startu odskočna daska u odnosu na mate/p30 pro je podrška za gcam.

Ali mislim da Pixel a pogotovo iPhone ostaju najbolje kamere ove godine.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neočekivan uređaj iskreno, nisam samo uspeo da pohvatam, ta Premijum edicija je sa 855/+ ili sa 730g?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nisam ni ja za sad ali pretpostavljam da je premium sa 855.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
"Premium Edition (the one with the 8P lens) has an 8/256 GB storage is CNY3,499 ($500/€450). Sales begin at midnight on November 11 at Xiaomi's official channels in Mainland China."

Koliko vidim CC9 Pro "Premium" će biti Note 10 Pro za globalno tržište i razlika je u "8P lens-u", što nisam skapirao šta je. Tako da ništa od 855, bar cene tako kažu, verujem da bi sa tim chipstetom išao do 600€. Svakako se nadam da će izbaciti.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
nisu baš ni naivne cene....
a ko što kažeš, za 50 evra razlike u 8/256 GB nerealno je očekivati jači čipset, već samo bolju blendu ili šta već mu to dodje....
 
Sto ga poredite sa P30 Pro? To je telefon sa Kirin chipsetom, LG/Boe ekranom i Emui-jem, u startu je losiji od Mi Note 10 :)
 
Ima OIS koliko vidim, sto je super i realno treba da ima. Mislim da bi mogao ispod 400e ili bar na toliko krenuti na KP. Recimo za 350e top kupovina.
 
Znaci definitivno ima OIS, ali nista od 855. Kakav je uopste taj S730G, kako li ce da podnese procesiranje takvih fotografija?
 
To je klokovan SD 730 sa (ako se ne varam) nekim kao "gaming" stvarcicama.....Sve u svemu slicno/isto sto smo i videli sa Mi 9T. E sad procesiranje fotki od skoro 75mb sa ovog 108mpx senzora, to mozemo samo da nagadjamo kako ce biti.
 
Millet CC9 Pro 6+128GB version, priced at 2799 yuan;

Millet CC9 Pro 8+128GB version, priced at 3099 yuan;

Millet CC9 Pro 8+256GB version, priced at 3,499 yuan;


Koliko vidim ekran nije od Samsunga, verovatno je boe. Što može da bude i dobra stvar

Preskupi telefoni čak i za Kinu.
Ovde bez 500e + neće da startuje :)

Sreća što stancuju modele kao ludi pa će cena brzo da potone , faktički kao sa svakim njihovim modelom .

Edit: evo ovde sve spec
https://www.mi.com/micc9pro/specs



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena je verovatno jača zbog prvog kamera senzora ovog tipa, što mi je i ok, prvi su rešili da ponude tržištu tako nešto. Takođe, nije baš ni da su rebnuli 1000+ eura zbog ekskluzive, pa će verujem relativno brzo ovo doći na nekih 450 eura.
 
Cena malo jača za ono što smo navikli od Xiaomija, ali i kompletniji i bolji urađaj. Makar na papiru.

Sutra predstavljanje u Španiji, taman da vidimo EU cene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se cenaa tice, pisali smo milion puta o "formuli" za startnu cenu na kp. Dakle, koliko dolara na aliju, toliko evra na kp+10%, otprilike. Ja kad sam gledao ili cekao da se pojave fonovi uvek je (okvirno) tako bilo. Znaci lagano 450e kad stigne na kp. Mislim da je malo mnogo, ili kao sto rekoste nismo navikli, ali sam uredjaj je bas kompletan.
 
Nazad
Vrh Dno