Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Sve zavisi ko sta voli. Ja imam Max seriju od prvog modela. I ko voli velike uredjaje, ta serija je odlicna.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gde je puno 210g? Pa i mi9t je otprilike te težine. Teži uređaj odaje utisak čvrstine. Lakši uređaj ko igračka za decu.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Prethodni telefon mi je bio Mi Mix 1 i stvarno mi nedostaje ta dimenzija ekrana, sve je na njemu bilo nekako drugačije i lakše za korišćenje, bar meni, ovi uzani ekrani su mi odbojni tako da bih voleo da se pojavi neki telefon sa većim i preglednijim ekranom a opet sa dobrim specifikacijama, bez zuba i sl. Sve se nadam biće to možda Mi Note 10 Pro... [emoji12]

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
A dobro, kapiram. Nije sve za svakoga. Mi 9T je tezine kao i Redmi Note, 190g. Meni je to bukvalno krajnji domet. Recimo drzao sam Redmi Note 8 Pro i meni je to bilo pretesko stvarno.

Na stranu inci, nije sve u njima, ali tih maltene cm debljine mi deluje previse.
 
Što se tiče težine i debljine sve je to stvar ukusa i treba sačekati da se pojavi, pa ćemo onda da diskutujemo. Predstavljam da se čovek i na to brzo navikne, ali i ove perspektive meni izgleda mnogo.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš je flagshipkiller... jedino ako xiaomi ne zezne stvar sa kamerama i softverom kao na mi9. Kameri je potrebno baš dobro osvetljenje da bi pokazala šta može a telefon je često budan i kad je ekran ugašen, deep sleep je veliki problem. Možda zato ovako velika baterija... Lakše im je da reše hardverski problem nego softverski.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka
 
Kamera najviše zavisi od optike i softvera, senzori su dobrii ima ih više nego dovoljno. Mada me bas interesuje šta će Samsung da ubaci u s11 kad ovima daju ovakve senzore. Biće tu gcam svakako da popegla stvari koliko toliko.
Koliko ja razumem raspored kamera je sedeći:

108 MP, f/1.7, (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
5 MP, f/2.0, >125mm (telephoto), PDAF, Laser AF, OIS, 5x optical zoom
12 MP, f/2.0, 50mm (telephoto), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, 2x optical zoom
20 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.8", 1.0µm, Laser AF
2 MP, f/2.4, 1/5", 1.75µm (dedicated macro camera)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kamera najviše zavisi od optike i softvera, senzori su dobrii ima ih više nego dovoljno. Mada me bas interesuje šta će Samsung da ubaci u s11 kad ovima daju ovakve senzore. Biće tu gcam svakako da popegla stvari koliko toliko.
Koliko ja razumem raspored kamera je sedeći:

108 MP, f/1.7, (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
5 MP, f/2.0, >125mm (telephoto), PDAF, Laser AF, OIS, 5x optical zoom
12 MP, f/2.0, 50mm (telephoto), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, 2x optical zoom
20 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.8", 1.0µm, Laser AF
2 MP, f/2.4, 1/5", 1.75µm (dedicated macro camera)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Samsung je najavio baš neku besnu optiku. Dosta ljudi se opredelilo za Huawei flagship baš zbog kamere, između ostalih i ja. Tako su izgubili market share. Ali ne verujem da će im se dogoditi isti scenario dogodine.
Živi zdravi bili pa videli. Dajemo novce ove godine za flagship telefone koji će dogodine biti u rangu midrange telefona po gotovo svim specifikacijama...



Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka
 
108MP S5KHMX
20MP IMX350 ultra wide angle
12MP S5K2L7 (Isti kao senzor zadnje kamere na rn5/rn6pro)
5MP OV08A10

Evo malo detalja o senzorima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dal će imati stereo zvučnike?

Sent from my HUAWEI using Tapatalk
 
Biće to brutalan telefon. Mada mislim da će mu i cena biti nešto jača , sigurno oko 450e ako ne i preko.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cca 500 eur za prvu kameru tog tipa, AKO bude imao OIS je ok ponuda po meni.
 
Ako bude isao 400e++ morace da ima OIS. I iskreno mislim da je sve preko 400e mnogo. Za tu cifru vec imaju hardverski mnogo mocniji uredjaji. Klasa iznad 550-600e imamo telefon bez notcha ili rupa, sa 90hz ekranom i sd855.
 
Zato će i predstaviti pro sa 855 i 90hz i taj uređaj će lagano biti bolji od op7(t) pro uz najveću razliku u softveru.. Baš nekako nemam ideju o ceni koja može biti za ovaj uređaj. 400 za običan, 500-550 za pro su neka moja nagađanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Logika i Xiaomi u poslednje vreme bas i ne idu zajedno :)
 
Naleteh na ovo.
19748af757ad928ea0948e672e33c9e4.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sve je to lepo, ali će Pro modelu ozbiljan konkurent biti Realme X2 Pro, koji je sada dostupan i u Evropi, po ceni od 400eur.
 
Sve je to u redu ali sumnjam da je Color OS na nivou MIUI. [emoji4]
Sto se tice Mi Note 10, ako bude imao iste spec koje se trenutno vrte po raznim sajtovima, to ce biti brutalan mob.
Mi Note 10 ce biti za Evropu a CC9 Pro za Kinu?
Toliko o tome da ukidaju Mi Note liniju. [emoji23]
Nadam se da ce se u istom stilu vratiti i Max serija jednoga dana. [emoji4]
 
ako u Indiji/Kini bude cena o kojoj se na pojedinim sajtovima piše(nagađa) -Rs. 25,990 tj oko 370$. šta očekivati kod nas? max 450 evra na crno ili jeftinije? globalno dostupan od 14.novembra znači kod nas najkasnije do decembra stiže? loša računica ili ne
 
Pa tako , oko 400,450e posle mesec dana kod kp dilera

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zver u najavi, nema sta. [emoji4]
Ovaj 108MP senzor ima OIS? Makar po GSM Areni, videcemo sutra.
Kada je tacno predstavljanje?
 
Potvrdili su da ovaj od 108mpx i telephoto x5 imaju OIS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
sve su to nagadjanja, sutra u 5 ujutru po našem predstavljanje žutaćima.... :)
 
Ja mislim da neće imati ois , već bi ga reklamirali na onim njihovim svakodnevnim postovima za dizanje hajpa. Bukvalno se sve zna pred predstavljanje sem cene

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja mislim da su male sanse da ima OIS. To Samsung ostavlja za S11. Mozda ce neka Pro verzija imati OIS, koja bude izasla tek sledece godine.
 
Nazad
Vrh Dno