Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Sa manje udaljenosti u portret modu primjećujete problem sa fokusom? Kad pomenuste pivo, evo jedna sličica, tekst je koliko vidim čitak, ne primjećujem problem sa fokusom?

b154d62a05b15831fbcbf063d635ecd6.jpg


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ahhh to pivo[emoji23]...Drug ima isti problem na fonu,nemoze sa kamerom.I on isto razmislja da ga proda,nije zadovoljan nimalo.
0106afcaeff94647f810fd8520bb8eb8.jpg
.Ovde je tapatalk pokvario sliku,na originalu se vidi i najmanja pecka na etiketi.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li su vam ukljuceni neki od AI modova? fotografisete u portret modu ili obican kamera mod?
 
@BitrAtE nema svako pivo istu etiketu :)
Ne kažem da fotke nisu upotrebljive, ali su lošije u odnosu na one koje sam pravio sa starim Nexus-om 6P.
Na tvojoj fotografiji se isto tako vidi gubitak fokusa u donjem delu etikete i flaše. A interesantno da je i gornji deo flaše dobro fokusiran, meni to nekad ne uspeva, već se čep razliva, tako da samo sredina bude u fokusu...

@venom2 tvoja fotka je prilično dobra i cvet sa strane je u fokusu. Čini mi se da ovo nije fotkano sa Mi Note 10?

@Tomiprunet pokušao sam portret mod sa gcam, mada rezultati su isti.
 
Nije mi jasno kako moze s takvim velikim senzorom da brljavi na blizinu, zar nije bolje sto je veci senzor..

Koja je razlika izmedju Mi note 10 i Mi note 10 pro, gledam usporedbu al ne mogu naci razliku?
 
@venom2 tvoja fotka je prilično dobra i cvet sa strane je u fokusu. Čini mi se da ovo nije fotkano sa Mi Note 10?

.

Nije druze,slikano sa s20,nego kacite pivo pa reko ajd da vam se pridruzim kao ljubitelj istog[emoji16].

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Razlika je u jednom sočivu kamere i valjda bržem ram memoriji, pro ima 8/256.
Ja nikad ne slikam sa 2x zoom kamerom izbliza, samo sa glavnom ili širokougaonom.
I budu isto ovako dobre slike, da sad ne kačim sliku piva, jedino kad baš priblizim onda traži makro mod da ukljucim. Al drzim ukljucen, al često gasim jer zna da unisti sliku da gomilu ne relanih boja. P30 pro isto kontam ima problem taj, jer gledam da ni p30 ne može isto tako izbliza, na njemu bude još gore imam osećaj, ne bude tako dobra slika.
E sad ako slikaš u mraku mozda tad imaš problem, al imaš noćni mod koji je vrhunski.
Isoraviće kontam sve te bagove miu12 , jer najavljuju redizajn kamere totalno, tako da će i to namestiti, dati opciju. Ja imam mi note 10 pro.
 
Druze imao p30pro 3-4 dana,veruj mi da taj nahajpovani nocni mod i kamera,nemogu ni prici tolikim pozitivnim postovima i komentarima.Uslikao klinca u sobi,na 3m daljine,rodjeno dete nisam prepoznao na slici.Dobro razmisli i prvo probaj kod nekog,pa tek onda razmisljaj u kupovini,pisem ti iz dobre namere,da se ne razocaras kao i ja.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Noćni mod na mi note 10 pro napolju sa solidnom svetlošću u 21h kad sam slikao, sloke su vrh bile, detalji su jasni.
Nije noćni mod za mrkli mrak i velike razdaljine, marketing je čudo.
Sad slikao pivo i slika je super. Ne postoji savršen telefon za slikanje ili da je skroz savršen, svaki pati od neke mane, da li su perfomanse vrh a kamera *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ili su perfomanse solidne a kamere brutalne. Al mislim da mi note 10 pro slika odlično za pare koje ga platis, za te pare nema telefona koji može da mu pridje po pitanju kamere, a ima sve što treba da ima jedan telefon.
 
Druze imao p30pro 3-4 dana,veruj mi da taj nahajpovani nocni mod i kamera,nemogu ni prici tolikim pozitivnim postovima i komentarima.Uslikao klinca u sobi,na 3m daljine,rodjeno dete nisam prepoznao na slici.Dobro razmisli i prvo probaj kod nekog,pa tek onda razmisljaj u kupovini,pisem ti iz dobre namere,da se ne razocaras kao i ja.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
I kad slikam automatskim režimom i noćnim modom odlične slike sa tačnim bojama. Noćni mod nekada pojačava magentu pa se mora smanjiti ručno u nekom programu ali poenta je da je super.
Čudi me tvoje loše iskustvo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da smo se razmazili sa sve bojim kamerama u telefonima pa tražimo isuviše i mislim da je 1/1.33" senzor isuviše i da sam trebao uzeti Lite verziju sa 1/1.7“. Mi 9 Lite sa 1/2.0" sam promenio samo što je kćerci trebao drugi telefon a ona nasleđuje moj stari.

Ima ovaj telefon i njegova kamera nekih čudnih problema, kada je objektiv loš, na daleko su vidljive brljotine, kod ovog na blizu, kada slikam satove na primer, nigde oštrine i nemam pojma gde je fokus otišao pa se onda odmaknem i kropujem ali to nije to. Ako slikam u 108 Mpx, javi se drugi problem, chip set je slab i telefon se greje i uspori i...

Dobar je ovo telefon, lep, ima dobru kameru ali ga nešto malo zeki. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Je li dobio ko v12 update, vidjeh negdje da je počeo za Mi Note 10 ?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
I kad slikam automatskim režimom i noćnim modom odlične slike sa tačnim bojama. Noćni mod nekada pojačava magentu pa se mora smanjiti ručno u nekom programu ali poenta je da je super.
Čudi me tvoje loše iskustvo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Isto i kod mene posle 4 meseca korišćenja, sa trenutnom cenom best buy po meni. Pre njega koristio s10 i 9T pro.
Evo par piva i predmeta iz blizine
https://drive.google.com/folderview?id=1G1g5P9gsIn0cHL1bCsyZx9G5Dd_tF0_4

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel može pomoć i savet :)
Jel se isplati prelaziti sa S10 lite na Mi 10 note? Na s10 lite je bolji procesor, na Xiaomiju baterija sad ne znam oko kamera i ekrana koji je bolji?
 
Mozda bi dobio malo bolju kameru, a bi izgubio dosta brzi SoC. Iako je baterija veca, SOT je priblizno slican sudeci po nekim testovima. Ekran je subjektivno meni na S10lite za nijansu bolji i nije zakrivljen. Da sam na tvom mestu, definitivno ne bih menjao. Sacekaj da na jesen stigne nesto vrednije zamene. ;)
 
Mozda bi dobio malo bolju kameru, a bi izgubio dosta brzi SoC. Iako je baterija veca, SOT je priblizno slican sudeci po nekim testovima. Ekran je subjektivno meni na S10lite za nijansu bolji i nije zakrivljen. Da sam na tvom mestu, definitivno ne bih menjao. Sacekaj da na jesen stigne nesto vrednije zamene. ;)
+1

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Heh, ja se evo kanim mjesec dana da pređem na S10 lite :D

Nikad više tel sa zakrivljenim ekranom pa ne znam kakva da je babaroga od telefona.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Imam Mi 9 evo godinu dana.. Nezadovoljan sam baterijom (sa custom rom-om izvucem oko 4 5 sati max).. Isplati li se uzeti ovaj nakon Mi 9 i ima li kakve razlike u radu?
Kamere i baterija su bolji na Note-u vjerovatno ali za procesor i fluidnost u radu ne znam..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Evo ga, stigao je [emoji1]
e05e8e4910e110b02c61ef7c02c4cfeb.jpg


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jel upoređivao neko kamere Mi Note 10 sa nekim od dosta skupljih telefona(s20 iphone 11...) gledam neka upoređivanja kamera na you tube i po svim recenzijama tu je negde rame uz rame zanima me da li je i u praksi tako?
 
Preko 10 godina sam bio fotograf, uglavnom koncetrni, dečiji rođendani i skupovi, probao sam dosta foto opreme, mislim da imam i dosta iskustva oko obrade fotki. "Kvalitet kamere" barem u "moje vreme", zavisi od 2 faktora, veličine senzora i kvaliteta objektiva. To se najbolje vidi kada se uporedi raw snimak.

Vrlo malo ljudi koji testiraju telefone zna da uperi kameru tamo gde treba da bi se videli nedostaci i prednosti. Iako nisam nikada imao prilike da koristim Nokia 9 Pureview, iz načina kako su odrađeni testovi, verujem liku koji ih je sproveo...
https://www.youtube.com/watch?v=C5r731BoyF4&list=PL7LktnDjs-RUD9s23pMXwFrYrlV3U2HbZ


Mislim da možemo na osnovu njegovih rezultata da prihvatimo to kao aksiom da je što se tiče raw fotografije, Nokia 9 Pureview najbolji telefon trenutno na tražištu.

Njegovi testovi pokazuju da su P30/P40 kao i Samsung, samo manje više uspešna softerska manupulacija jpg-a. Ako ćemo mu verovati, Iphone 11 i ovaj Xiaomi su jedini ozbiljni takmaci navedenoj Nokia.

Moguće da manipulacije sa više jpg slika mogu da nadomeste veličnu senzora, ali po meni, teško.

Ja sam juče postao vlasnik Mi Note 10, imao sam priluku da probam GCam ali nisam još vršio porđenja, ali stock raw (pa i jpg) fotografija je nestvarno dobra na ovom telefonu. Dinamika i izvlaćenje iz senki je poput starijih Canon ASPC tela. To su mi neka prva zapažanja, nemam vremena da testiram dodatno...

Ono što sam primetio je da telefon nema OIS u 4k modu, a tako nije naznačeno u recenziji na GSM areni.

Druga mana - telefon je "ciglast" - predebeo, težak u poređenju sa Redmi Note 5+.

Procesor ne obrađuje slike tako brzo, no to po meni nije ozbiljan problem.

Ekran odličan, ali problem o kojem se manje priča - teže naći dobru zaštitu, plus ukoliko se slomije oled je znatno skuplji za zamenu.

Najveća po meni mana mediokritetski zvuk. Pošto sam ovaj telefon dobio u zamenu za IPad 9,7, to mi naročito nedostaje.

Pošto duže tražim phone, upoznat sam sa ponudum. Mislim da je ovaj phone najbolji izbor svakome kome je kamera na prvom mestu. Pustite svakojake testove, za pare koliko vredi, dobijete kvalitet isti ili bolji od telefona od 1000 eur.
 
Da li ovaj telefon ima generalno problema sa proximity senzorom ili je meni zapao feleričan primjerak? Naime, ne baš svaki poziv ali ajde da kažemo svaki treći četvrti licem dodirem "mute" i naravno sagovornik me onda ne čuje.
Mislio sam da će to biti riješeno sa ovim novim MIUI-em (V12) ali ništa se promijenilo nije, i dalje imam problem.

Btw, jeste primijetili da je sa novim MIUI-em sklonjen 5x telephoto?
 
Je l' moguce da svaki noviji xiaomi ima ovaj problem? Meni je ovo nedopustivo kod telefona, bas ozbiljan propust. I kod mene na prastarom redmi note 4 isti problem mada sam naucio kako da ga koristim, ali opet jako nervira sto moram da pazim.
 
Da li ovaj telefon ima generalno problema sa proximity senzorom ili je meni zapao feleričan primjerak? Naime, ne baš svaki poziv ali ajde da kažemo svaki treći četvrti licem dodirem "mute" i naravno sagovornik me onda ne čuje.
Mislio sam da će to biti riješeno sa ovim novim MIUI-em (V12) ali ništa se promijenilo nije, i dalje imam problem.

Btw, jeste primijetili da je sa novim MIUI-em sklonjen 5x telephoto?
Meni sasvim normalno radi proximity

A za zum, ima kad krene da se zumira 5x ali tamo gde su 2x , 1x i 0.6x nema i to je glupo kao i makro što su sad stavili gore u 3 crtice kad se uđe

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi punjenja, da li vam se telefon pregreva kad ga stavite da se puni na 30W? Ja sam moj sad stavio da se puni i baterija je skočila na 43°C u roku od minuta.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi punjenja, da li vam se telefon pregreva kad ga stavite da se puni na 30W? Ja sam moj sad stavio da se puni i baterija je skočila na 43°C u roku od minuta.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
To je logicno da mora da zagreva,sama pomisao da je do skoro vrh vrhova bilo 15w brzo punjenje,kao i sto nije zdravo za bateriju da se puni velikim brzinama skracuje im se radni vek znatno,samim tim sto se brzo greje pri punjenju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno