Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

n1tr0dr

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2011
Poruke
346
Poena
180
Petog novembra Xiaomi predstavlja Mi CC9 Pro, a ubrzo nakon toga i njegovu global varijantu u vidu Mi Note 10. Telefon ima waterdrop notch, blago zakrivljen ekran, glavni senzor kamere od 108 MP (Samsung Bright HMX), 5x optički zum (uz 10x hibridni i 50x digitalni zum), a očekuje se i sledeće:

  • 157.8 x 74.2 x 9.7 mm, 208 g
  • 6.47" Super AMOLED
  • Snapdragon 730G
  • 6, 8, 12GB RAM; 64, 128, 256GB storage
  • microSD, 3.5mm port
  • 5170 mAh battery

Kamere:
  • Glavni senzor: 108 MP, f/1.7, (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF
  • Ultrawide: 20 MP, f/2.2, 13mm, 1/2.8", 1.0µm, Laser AF
  • Telephoto: 12 MP, f/2.0, 50mm, 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, 2x optical zoom
  • Macro: 2 MP, f/2.4, 1/5", 1.75µm
  • Selfie: 32 MP, f/2.0, 0.8µm

Nema reči o OIS-u. Bez 90Hz displeja.



1.jpg 2.jpg
 
A sto je najbitnije bice jeftiniji znatno od konkurencije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako bude oko 300e u startu vrh.
Steta za sve one koji su se nadali da ce biti globalno kao Mi A3 Pro, zbog stocka. Meni jedino ove blago zakrivljene ivice su bezveze. Videcemo sta to, blago zakrivljene, znaci.
 
ja bih ovo uzeo za 300, ali ne verujem da će biti ta cena, jer ono....108MP senzor

kuda ovo vodi? :whip:
 
Gde si našao ovo za bateriju? Ako stvarno bude ovolika onda su prešli igricu definitivno.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Da pitate sada menadžera prodaja xaiomi da nabroji modele koje imaju ne zna ni on više [emoji16]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ako je samsung ugurao u M30S, telefon neznatno veci, a nesto tanji, onda i ovi mogu bez problema ovo ako hoce.
Slazem se oko broja modela, mada je to vec izlizana prica. Mnogo je bilo, previse, kad je Mi 9 Lite stigao, ali opet kazem, svaki od njihovih telefon ima nekog smisla razmatrati u odnosu na bilo koji drugi iz njihove ponude. Tako ce biti i sa ovim. Ako kamera bude najbolja+zakrivljene ivice ko voli, a dosta judi voli, eto nesto sto nijedan drugi Xiaomi nema :d
 
Cena Mi 9T vec neko vreme stagnira. Prosto fon je brzo otisao ispod 300e, moze se sada naci varijanta sa 64GB memorije za 265-270e. To realno nema gde vise, fon je vec brutalan value for money.

Prednost ovog mi note 10 bi mogla svakako biti kamera, autonomija baterije (koja je vec odlicna na mi 9t) i dizajn. Kazem dizajn, iako je meni glavna stvar full ekran napred sto mi 9t ima i bez premca je u klasi, bez notcheva i rupica u ekranu. Telefon kao telefon uopste nije nesto lep, meni se iskreno uzivo nije svidela ni blue ni red varijanta, bezveze pozadi. Plus uz takve gradijente polozaj kamera se meni uopste ne slaze...Tako da ona mat crna je moj izbor, iako je onako meh. Ovo kazem kao neki ko fura providne silikonske case-ove.
Ovaj Mi Note 10 po ovim slikama zaista lepo izgleda pozadi.
 
Po dizajnu i dimenzijama, pljunuta kopija P30 Pro. Mi se čini i da su ekrani isti.
No ako će cijena biti upola manja, nećemo se žaliti...
 
Da, dosta tih modela iz najnižeg segmenta ima, ali se u ovoj klasi ne viđa tako često. I dalje uzimam ovo sa rezervom i mislim da će to biti standardnih 4k. Ako se ispostavi da grešim mislim da će mi biti sledeći telefon definitivno.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Nije mi jasno zasto su stavljali bateriju od 5k+ mAh koja direktno utice da telefon bude preko 200g i skoro cm debljine... Sasvim dovoljno bi bilo i 4000-4500k za nesto ergonomicniji uredjaj. Ovako mi deluje da su nepotrebno preterali.
 
Slazem se. Sve super, ali skoro 210g i 10mm???

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
iPhone 11 Pro Max ima 226 grama pa prodaje ne pokazuje da to ljudima toliko smeta.
 
Dizajnerski posmatrano kopija P30pro uz male izmene. Mogućnosti kamere na papiru barem iste. Videćemo šta su uradili...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne bih se bunio kopiji p30 pro za 250-300e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Baterija je 5260mAh, to je vec potvrdjeno.

gsmarena_001.jpg
 
E ovo se već može nazvati baterijom za 2 dana i za malo jaču upotrebu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Negde su pisali da ce mozda Mi Note 10 Pro model biti veci i da ce imati olovku...?
 
Bukvalno su izmesane informacije sto se tice specifikacija... Koliko sam shvatio Mi Note 10 bi trebalo da dodje uz 730G, a trebalo bi da ga prati jos veci Pro model sa 855+... Pa taj drugi ima da bude tezak kao omanji teg.

Ajde kapiram da uz 730G nude budzet verziju, ali da li je stvarno overclockovan SoC + nabudzena kamera i baterija toliko vrednija od Mi 9T sa 730...

Po meni, jedan telefon od 6.4 sa 855+, tom 108MP kamerom i uravnotezenom baterijom do 4500mAh, pa i 4000, ako ce znaciti manji i laksi telefon, bi bio sasvim lepa flagship kombinacija.
 
Ja bih i voleo kad bi izbacili veci model neki,smorio me vise ovaj Mi 9T Pro,sve se nadam bice neki veceg,tj sireg ekrana,videcemo...
 
Pa kad su stali sa MAX serijom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne znam gde veće dimenzije kada je i ovih 6.5 inča već veliko. Mada to je donekle i ok, ali 210g je baš mnogo.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno