Šta je novo?

MSI b450 Tomahawk MAX - wake from sleep problem

@mareska
Kupi bolji hladnjak, pa neces morati da drzis na 2000rpm.
Koliko para, toliko muzike, bilo i ostalo.

Inace, tema je b450 Toma, koja ima bezmalo sva podesavanja kao i ploce koje su 3x skuplje.
 
@DukeLander

Kada bi se ponasao kako moderatoru dolikuje, onda te ne bih prozivao.
Ti bi najverovatnije i servere u firmama gasio.
Postoji nesto sto se zove UPS, ako te bas plasi nestanak struje ili slicno.

@marko
Primera radi, 6 godina Arctic daje garanciju na svoje ventove. Za potrosnu robu, sasvim dovoljan vek trajanja.


@Boqy
Hocu ja, samo da nadjem malo vremena da sacuvam trenutne profile koje imam, mrzi me posle sve ponovo da menjam.

U serverima ne bi držali MSI ploče namenjene za generalnu upotrebu, za početak. Serverska oprema je kompletno drugačije proizvedena i testirana od mainstream opreme, tako da pominjanje iste nije relevantno.
 
@Marko
namesti krivu u biosu, pa neces cuti nista.

@Darius
Bas tako, sleep je stvoren za laptopove.

Gde tačno piše da je Sleep napravljen samo za prenosne uređaje? Ako imam 2 GPU-a, svaki po tri ventilatora, vodeno hlađenje sa pumpo na CPU, i ko zna koliko još drugih pokretnih delova u kućištu, a računar koristim 3 - 5 sati dnevno, objasni mi molim te poentu da se svi ti pokretni delovi vrte i troše (na stranu utrošak električne energije koja ne treba da se rasipa tek tako, iako je plaćaš)? Sleep mod je uvek bio i ostao korak između kompletno ugašenog stanja i stanja rada računara, brz je, ne vidim zašto se ne bi koristio?
 
Trebalo je da napisem ''kao stvoren za laptopove''.
Nigde ne pise niti ce pisati, to si u pravu.

Na toj masini o kojoj pricas, sigurno neces imati plocu od 100e, nego od 300e, koja u 99% slucajeva nece imati ovaj ''problem''.
Uzgred, te grafike o kojima pricas, mogu da imaju fan stop funkciju.
Sto se pumpe tice, takodje se kriva moze namestiti.
Ako bas hoces da ne radi uopste, rekao sam ti, ploca koja nema taj problem, ili bolje reci proizvodjac ploce.


Sto se servera tice, dovoljno sam radio na njima, tako da mi lekcija nije potrebna. Inace, cisto sam ih pomenuo zbog tvog kolege i njegovog nacina razmisljanja.
15s mu je previse dragocenog vremena da izgubi.

Da ne duzimo vise, momci su nasli bios na kojem radi sleep, tako da ovo moze da se zatvori.
Ako memorija ne bude radila kako treba, to je vec druga prica.
 
Poslednja izmena:
Izasao je novi beta sa agesa 1.0.0.4 patch, ubrzo ce i stable.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da se javim i ja, drugar kaže da je za sada sve ok sa kompom. Nadam se da je i meni rešilo probleme. Hvala za info još jednom!
 
Imate i v34 sada na zvaničnom sajtu da skinete, to je praktično v342 (1.0.0.4)
1.0.0.3 ABBA najbolja verzija ostaje v341.
 
Nazad
Vrh Dno