Šta je novo?

Dobar laptop za programiranje

nebeski.letac

Poštovan
Učlanjen(a)
20.07.2016
Poruke
707
Poena
80
Potreban mi je predlog konfiguracije za laptop koji će se pretežno koristiti za programiranje i uobičajeni rad na računaru. Laptop se neće koristiti za igranje video igrica, za to već imam dobar stoni računar. Budžet nije ograničen. Svaki predlog je dobrodošao posebno od onih koji se bave sličnim poslovima.
 
Ako ne bi igrao igrice, gledaj neki ultrabook...iskreno, ja bih mozda sacekao malo da se pojavi vise laptopova sa 10om generacijom intel procesora...posto sada U serija vise nema 4, nego 6 jezgara i dobija se lepo na brzini kada radis neke stvari koje crpe snagu procesora... :)

Ako ne, gledaj neki sa i7 8550u procesorom...on je skroz okej za to sto ti treba, vidi da imas 16gb rama, tipa neki ssd od 500gb i neki okej IPS ekran...sada laptopovi imaju tanke okvire oko ekrana, tako da su oni sa 15.6" poprilicno kompaktni...ako mislis da ti treba nesto manje, idi na 13.3" ili 14"...koliko znam, dosta programera koristi lenovo thinkpad seriju...pa pogledaj da li ti se to svidja... :)
 
Tesko pitanje jer svako ima svoje zahteve. Meni je jako bitno da panel bude matt/IPS, rezolucija.
Uvek gledam da ima VGA + hdmi ulaze, jer skoro uvek korisitim monitor. Minimum 8 ram, ssd (m.2), ne bih iso ispod i5 (novija generacija). Grafika intel HD 630
Preporuka neki thinkpad, dell latitude ,elitebook, lifebook......
 
Poslednja izmena:
Svakako sam mislio da RAM bude barem 16 GB i najverovatnije bih uzeo neki Intel procesor. Bitno mi je da rezolucija ne bude manja od FHD, a ekran bih voleo da bude pregledniji, te sam mislio da bude 17 inča. Naravno da je dobro ako ima izlaze, mada nije neophodno pošto kad sam kod kuće mogu raditi i na kućnom računaru. Nisam se susretao sa Mac računarima pa ću najverovatnije njih zaobići.
 
Pazi, LG gram od 17" ima i7 8550u procesor, 16gb rama, 2 m.2 ssd slota za ssd i tezak je oko 1400g...e sad, kod nas taj laptop kosta oko 2100e, u normalnim zemljama moze da se nadje i 2x jeftinije... :D
 
Potreban mi je predlog konfiguracije za laptop koji će se pretežno koristiti za programiranje i uobičajeni rad na računaru. Laptop se neće koristiti za igranje video igrica, za to već imam dobar stoni računar. Budžet nije ograničen. Svaki predlog je dobrodošao posebno od onih koji se bave sličnim poslovima.
Programiranje čega?

U mom okruženju, na uzorku od 50+ ljudi:

Web i iOS: Mac Book (Pro)
Android i Win: Lenovo X1/ThinkPad

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno