Šta je novo?

Death Stranding

Tipican primer igre koju ili volis ili mrzis.
Sudeci po prikazanom, ja cu je mrzeti.
 
Kurir simulator, po onome što sam video iz recenzija, prenesi od A do B puta 100.
 
Augh.. podeljene recenzije. Zar ova igra ne bi trebalo da spaja ljude? Po ovim recenzijama ispada da ih je još više podelila :p :D.
 
Posle gomile nahajpovanih trejlera i gejmpleja davanog na kasicicu mislio sam da su konstantno skrivali sve ono zanimiljvo ali izgleda da je to zapravo to - open world fetch/delivery simulator, nesto sto ne bih ni pomislio da pipnem, ali sam i dalje relativno radoznao da li stvarno ta prica i atmosfera posle ovo kvest monotonije donosi nesto bas vredno paznje ili je sve to ispucano i delimicno vidjeno u onim trejlerima. Definitivno mora da se odgleda jos recenzija i drugih pogleda na igru.
 
1wts1KF.png


(nije spoiler, vec smo videli scene u trailerima)
 
Ja igram takve slične open world Igre od kad znam za sebe, i zanimljivo mi da tumaram bespućima, ali ovde se bojim baš tog - idi od tačke A pa do tačke B,C... Nije samo sloboda kretanja ono što čini dobru open world igru.
 
I ove ocene mi deluju preterane, iskreno ocekivao sam 6-7 a vidim dobija 9 vrv zbog Kojime i stare slave MGS...
Smor mi ovo deluje...
 
Ja ću krenuti pa ću da vidim dokle ću dogurati. Ako je zanimljivo kao Horizon onda nekih 15-20% maksimalno, posle toga još neko vreme na 'čekanju' i na kraju briši da se napravi prostor na hardu.
 
Ja igram takve slične open world Igre od kad znam za sebe, i zanimljivo mi da tumaram bespućima, ali ovde se bojim baš tog - idi od tačke A pa do tačke B,C... Nije samo sloboda kretanja ono što čini dobru open world igru.

Neki recenzenti nisu zavrsili igru ili su je povrsno presli ili nisu nista skapirali, a napisali su je (ovde mislim na ove papane iz IGNa koji su lupili 6.8), dok su neki igrali 90 sati i napisali sta je DS stvarno i zbog cega je odlicna i u nekim stvarima revolucionarna. A to kretanje od A do B je tako napravljeno da nikada nije dosadno i to su istakli u par recenzija, da su fascinirani da je neko uspeo tako banalan koncept da napravi da bude zanimljiv, jer rute sam biras i kako ces da preneses teret, a na tom putu ne znas sta ce da ti se desi. Tezina tereta, konfiguracija terena (kisa-timefall, reke, planine, sneg, lopovi, BB, baterije i njihovo punjenje, kolicina resursa i sta mozes da napravis od njega...), sve to utice u igri, a kazu da je to samo mali deo mehanika + resursi pomocu kojih se izradjuje oprema koja je jako bitna u igri. Fokus je na povezivanju, odlicna i intrigantna prica, cak i ona najslabija karika boss fajtovi su opet kada se sve sabere ispali ok, ne na nivou MGS, ali je ovde koncept igre potpuno drugaciji.
 
Video sam da pominju da je zapravo izazov taj put od tačke A do tačke B, ali samo put i izazovi na tom putu ne bi trebalo da budu jedini oblici 'slobode' u open world igrama.
 
"Neki recenzenti nisu zavrsili igru ili su je povrsno presli ili nisu nista skapirali, a napisali su je" Oni odavno igraju ovaj naslov. Ja sam vidio download screenshot ako ne od Jeff Bakalara sa CNET-a, ima tome dvije sedmice. Odnosno, imali su vremena ali istina, ima ih dosta koji formalno igraju igre.
 
Neki recenzenti su se baš mučili, kao npr ovaj sa ign-a. Ne znam šta mu bi da uopšte i počinje kad mu ne leži ni žanrovski a i videli smo kakav će gejmplej da bude.
 
Donekle očekivane ocene. I ranije se moglo videti da u gameplay-u nemaju šta da pokažu sem kurirske službe. Što reče Kuzma bolje da su snimili SF seriju.
 
Nema ovde nekog mudrovanja. Ili se igra voli ili ne i ova Kuzmina recenzija za mene nista ne znaci, niti ce me odvratiti od nje, niti je moj ukus za igre slican njegovom. Sada treba da cekam da mi neko drugi sugerise da li da je probam ili ne i da na osnovu njegove recenzija donosim i prihvatam njegov sud. Potpuna besmislica od ljudi koji cekaju da im neko drugi napise o igri i oni na osnovu toga odustaju od igre. Sednite, odigrajte igru od pocetka do kraja onako muski, kako bog zapoveda, pa onda pisite da li valja ili ne. Ovo sve ostalo je na nivou rekla-kazala.
 
Poslednja izmena:
Probacu igru bez sumnje, samo zbog grafike, atmosfere, price, likova i "zato sto je drugacija", ocekujem da cu se smoriti posle sat vremena i da cu je expresno obrisati, ali probacu barem, toliko zasluzuje.
 
Eh, posle sat vremena... Pa receno je vec na dosta mesta da "uvod" traje oko 10 sati.
 
Jedva cekam da spucam 20 sati na igru (onako muski kao sto Doktor savetuje) pa da onda vidim dal mi se svidja, totalno sam zaludan... To sto je kojima hteo da bude postar kao klinac pa pravi ovako nesto je vec stvar za psihologe.
Izgleda jako dobro inace.
 
Pa dobro, ja cu probati, pa kolko me drzi, ali necu nesto preterano da se trudim da je zavolim, ne zelim da moram da se teram da je igram, dokle ne postane zanimljiva, jednostavno uzecu i videcu kako mi sve to deluje, dal moze normalno da se igra ili cu se smarati i ako se budem smarao koliki ce to intezitet smaranja biti, ako bude bas veliki, sigurno se necu muciti.
Recimo za meni najveci intezitet smaranja je kad sam probao neki JRPG, pa krene dijalog, tri kile texta, samo klikces next next i nema kraja, umesto da igras igru, ona te tera da je citas, ko da je knjiga, pa da sam zeleo nesto da citam, uzeo bi knjigu, e u takvim situacijama explodiram i odmah brisem.
Igra mora da bude igra, a ako je nesto drugo, ako je uradjena recimo kao umetnost, onda to mora biti valjano uradjeno i da bude zanimljivo, inace nista od tog experimenta.
 
Tolike igre prepune feč kvestova je ocenio sa 90+ a sad mu ovde smeta...:trust:
 

Hhahahahahaa, koliko dobar opis! umro sam :laugh::laugh::laugh:

Aaaaaa Kuzma dominira :D

"Za proslavljenog autora franšize Metal Gear važi da je uvrnuti genije, ali nakon 50 sati rvanja sa Death Strandingom skloniji sam mišljenju da je samo uvrnut"
AhAHAHAHAHAAHAHAHAHah

"simulacija kurirske službe u apokaliptičnoj budućnosti "
Ahahahaahahahahahah

"Ako vam je tolerancija na proseravanje mala, Death Stranding će početi aktivno da vas nervira bukvalno od prve sekunde."
E ovo bukvalno ko da pise meni :D
 
Zivo me zanima kako ce igra da se pokaže po prodaji i ciframa. Ja isto zaobilazim, ne pada mi napamet da gubim vreme na šetanje od 50h.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
U poslednje vreme šta Kuzmanović napiše bude sve kontra, što se mene tiče :) Jedva čekam, neću ni recenzije da čitam...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zivo me zanima kako ce igra da se pokaže po prodaji i ciframa. Ja isto zaobilazim, ne pada mi napamet da gubim vreme na šetanje od 50h.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk

Ja mislim da ce se prodavati odlicno, jer ce svi zeleti da vide sta je to koji djavo... a i marketing je bio jak.
 
Igru , ako ni zbog čega drugog treba uzeti zbog planinarenja.. :d

...mada, posle no man's sky i džet peka, teško mi u igrama bilo gde da idem peške.
 
Poslednja izmena:
Treba i sacekati (u sledece dve nedelje) da vidimo sta kaze svima cenjeni ACG o igri. ;)
 
Poslednja izmena:
Šta je acg? Sledeće nedelje reći ću vam ja sve o igri. :p
 
Kome cenjeni?
Taj sto blebece 20 minuta u svakom klipu?
Dosadniji je cak i od ove igre.
 
Nazad
Vrh Dno