Šta je novo?

Death Stranding

Ovo je igra izgleda koja se ili voli ili mrzi, ja sam u ovoj drugoj kategoriji. Prodao preorder za Ps4 i resio se #anja
 
Meni je još rano da procenim kakva je igra, ali što se tiče mehanike kretanja, fizike i ambijenta ove ostale open world Igre koje sam igrao kao da su arkade sa androida, takva je razlika.
 
Poslednja izmena:
Meni je još rano da procenim kakva je igra, ali što se tiče mehanike kretanja i ambijenta ove ostale open world Igre koje sam igra kao da su arkade sa androida, takva je razlika.

Da to jeste dobro uradjeno i lepi su predeli ali sta mi to vredi kad nema nista posebno da se radi i samo ides i raznosis. Javi utiske kad malo odmaknes i stignes do akcije :D
 
Sad sam baš malo odmakao, više bauljam okolo i razgledam..
na početku dobiješ zadatak da odneseš leš svoje keve na kremaciju negde u planine, kao mora da se kremira jer će u suprotnom eksplodirati za 48 sati. Sad planiram da snimim, ne kremiram leš, da se udaljim na neko obližnje brdo, i sačekam eksploziju. :d
 
Nagledao sam se streamova, danas cu da odgledam i sigurno 5-6h od pocetka jer mi deluje kao da ovo nije moj tip igre i necu da je docekam na PC-u. Mehanika je zanimljiva ako nista drugo za sada. Uvek me prati vibe iz MGS serijala, da li zbog tog nekog fonta pri interakciji sa objektima, ili "proste" podloge u svetu, deluje mi nekako kao da su 3D modeli nabacani i lik se krece po njima, deluje mi prazno, ne uzivis se u svet sa nekom tezinom kao sto je u drugim open world igrama. Ali opet kazem, takav je i MGS u neku ruku a medju najomiljenije je igre, ali ovde nema akcije u tolikoj kolicini pa mi stvara takav utisak.
 
Koliko li je para otislo na pravljenje ovoga i da li to soni placa?

Kolko se secam Sony je dao pare (oko 50 miliona ako se ne varam) i potpuno odresene ruke Hideu da radi sta hoce sa DS. E sad ja se pitam sta biva ako igra izgubi pare i proda se manje nego sto su ocekivali?
 
Znaci brzo ce ovo na neku normalnu cenu, pa da se uzme platina.. :D
 
Kolko se secam Sony je dao pare (oko 50 miliona ako se ne varam) i potpuno odresene ruke Hideu da radi sta hoce sa DS. E sad ja se pitam sta biva ako igra izgubi pare i proda se manje nego sto su ocekivali?

Dati odresene ruke tom budali je diskutabilno.. eto sta je naradio od ove igre.
Sve vise mislim da je do raskida Konamija i Kojime bas doslo do toga jer je ovaj sa svojim idejama opicen i ko zna sta je zahtevao.. Konami je svima u ocima ispao "zlikovac" ali sad vidim da su mozda oni i normalni u celoj prici
 
Dati odresene ruke tom budali je diskutabilno.. eto sta je naradio od ove igre.
Sve vise mislim da je do raskida Konamija i Kojime bas doslo do toga jer je ovaj sa svojim idejama opicen i ko zna sta je zahtevao.. Konami je svima u ocima ispao "zlikovac" ali sad vidim da su mozda oni i normalni u celoj prici

Nije dalabu, vizionar je, ali...
Nakon sto sam odgledao koji sat gameplaya ne mogu da ovo klasifikujem kao (dobru) igru, vise kao "umetnicki projekat" ili eksperiment... Kao igra je cist prosek tj walking simulator sa vrlo losim gameplay mehanikama koje su ubacene i dobro zamisljenom svetu i sa odlicnom glumackom postavom ciji je potencijal ostao potpuno neiskoriscen... U krajnjem slucaju vredi probati, cisto radi reda, ali bih iskreno rekao da je ovo tezak fail...

Zali boze novca i hajpa (koji sada razumem i zasto je stvoren) oko igre... Trebao mu je neki "editor" nad glavom da udari veto i odradi overhaul sta moze a sta ne, jer ocigledno Kodzimi ne treba dati potpuno odresene ruke...

Ne mogu da shvatim ljude i recenzente koji ovo dizu u nebesa jer ocigledno je "in" da se ide sa misljenjem mase i nikako ne sme da se kritikuje bilo sta od "velikih igraca" ( Kodzime, Naughty Dog-a itd.)... Ujedno je pravi primer gde se takve stvari koriste da bi ljudi hvalospevima signalizirali svoj prefinjen ukus i intelekt - "kapiram njegovu igru sto znaci da sam elita..."

Kodzima, skoci u bunar i povedi Drukmana sa sobom... :d
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da niko od recenzenata ne sme da kaže da mu se igra ne svidja. Možda će ACG nešto pomenuti ali i on će da drvi u nedogled.
Ono što sam čitao do sada svi se žale da je igra walking simulator kao što smo i pretpostavili ali na kraju ocena 9 :trust:
 
Poslednja izmena:
^
Meni ce ova igra da posluzi kao dobar "benchmark" za recenzente, cisto da se vidi ko je objektivan i ima cojonas da iznese cinjenice i da ocenu koju ova "igra" zasluzuje...
I naravno ko se slihta Soniju i ne sme da bekne kako im ne bi pali na crnu listu...
 
Ovo da su recenzenti bili cenzurisani je istina. Koliko, who cares. Ima dijelova u igri koje nisu smjeli da prikazu. Mislim da je cak IGN o tome govorio pa zamutio neke gameplay momente. Enough said.

EDIT: There you go:

image.png


443659re0wmamdtn.gif
 
Poslednja izmena:
Meni je iskreno drago sto nisam odradio pre-order, taman je preusmeren kes na ovu novu Jedi igru... DS uzimam bas na nekom velikom snizenju, cisto da je obrnem radi reda.
Nadam se da nece da upropaste TloU2 i FFV II remake i Ghost of Tsushima...Mada ubuduce nista kupovine na slepo, sacekacu prvo recenzije.
 
Poslednja izmena:
Prolete 5 sati igranja dok se okreneš, a ništa konkretno još nisam uradio. Nije uopšte naivno šetati kroz ovu arktičku stepu čak i ako se biraju zaobilazni putevi. Vidim po postavljenim merdevinama da su mnogi krenuli i preko planina.. ne znam kako su prošli, ali svaka čast na pokušaju.
 
svaka čast i tebi na strpljenju
 
Nema neke akcije, ali je dosta napeta atmosfera, pogotovo kad se probudi BB i pokrene onaj skener za BT...
 
Ne mogu da verujem da niko od recenzenata ne sme da kaže da mu se igra ne svidja. Možda će ACG nešto pomenuti ali i on će da drvi u nedogled.
Ono što sam čitao do sada svi se žale da je igra walking simulator kao što smo i pretpostavili ali na kraju ocena 9 :trust:

Igra je dobila visoke ocene za pricu, tehnicku stranu igre i to povezivanje gomile tacaka prenoseci teret, jer bez toga nema napretka, tako da je sve uvezano i jedno bez drugog ne ide, filzofija zasto to Sam radi itd... Za njegove igre je uvek postojao taj ogroman polaritet od negodovanja do uzdizanja u bozanstvo. Kojima nije lud, covek je sa jedne strane stvarno kreativan i voli da eksperimentise sto malo ko danas radi i svi igraju na siguricu (neki cak ni to ne mogu da odrade kako treba). Pogledajte promociju DSa u Londonu i onaj prostor kako su osmislili (meni kao dizajneru je to vrhunski i vidi se iz aviona da se tu debelo razmisljalo i planiralo, jer ta promocija nije bila klasicna kao kod drugih igara). On je od igre napravio brend sa svim propratnim elementima koji su na prodaju na njegovom store-u (majice, duksevi, posteri, solje, id kartice, ona beba u inkubatoru koju svi hoce da imaju do interaktivnog wallpapera za mobilni gde su ljudi poludeli i traze da negde okaci da mogu da ga koriste-fora je kada se drzi prstom sekund, dva na ekranu da se beba iz sna probudi i okrene). Pa gomila ljudi i dan danas kuka na balone u MGSu i kutije za skrivanje, kao koji kur....c ce to u igri. Po meni su to ti vrcavi genijalni momenti koje niko nije hteo, nije se setio ili nije smeo da ubaci u svoje igre. Kapa dole za njega, ideje koje ima i stavove od kojih ne odstupa, meni se ovakve igre dopadaju, a oni kojima se ne dopada igra uvek imaju nesto drugo na meniju. Tako je bilo i za NMS koji igram od prvog dana do dana danasnjeg, a napljuvan sam na nekim forumima najstrasnije.
 
Poslednja izmena:
Jako mi ide na živce taj sad fazon "plaćen marketing, ne smiju da kažu da im se ne dopada", jer je najlakše tako opravdavati sopstveni ukus i mišljenje... Ja sam vidio gomilu reviewova likova na YouTube kojima nije niko ništa platio a koji idu u najsitnije detalje kako, šta i zašto im se (ne) dopada. Totalna je glupost tvrditi da je sad neki veliki fijasko pa neka anonimna mašinerija ipak gura da prođe. Jednostavno je mega-hype odradio svoje, a ko išta zna trebalo je da očekuje podijeljena mišljenja. Bukvalno je sve kako sam očekivao.

Kapiram da će igra najviše da "radi" stariju publiku poput mene, koja cijeni fantastičan dizajn i atmosferu više od akcije, i koja je u Skyrimu (recimo) odmah poslije introa skrenula s main questa i otišla da istražuje open world.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne postoji vise placeni review. Ni od Warner Bros. Vec je ovo jedna forma NDA. Ako je prekršiš, naredni put te zaobilaze. Niko od njih nije placen vec gledaju da dobiju review copy par dana prije ostalih radi broja pregleda.

Tako IGN funkcionise godinama. Ne daju oni 9/10 svakoj igri jer su placeni (evo dali su za NFS 8/10, igra koja je jako jako grozna. Treba probati da se vjeruje. Ali moraju ispoštovati EA), vec recenzenti prestanu dobijati igre prije izlaska ako su oblatili prosli proizvod. Mozes procitati mailove: Poslali smo ali se ocito mail izgubio.

Kada je recimo izlazio middle-earth shadow of mordor, dobijali su igru samo oni koji su poptisali da nece spominjati negativne stvari. Publika je to prva skontala jer je vidjela da dosta legit rencenzenata nije dobilo igru. Mislim da je u to vrijeme o tome TB govorio. A ima i dosta prezentacija iza zatvorenih vrata gdje plate hotel i avionsku kartu. To je ovim "novinarima" gold mine.

Ako dobijes review copy, i ako ne smijes niti spoilati igru niti prikazati stvari koje je na listu stavio sony, totalno je nebitno da li su dobili $ za to ili ne. Jednako je grozno.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji vise placeni review. Ni od Warner Bros. Vec je ovo jedna forma NDA. Ako je prekršiš, naredni put te zaobilaze. Niko od njih nije placen vec gledaju da dobiju review copy par dana prije ostalih radi broja pregleda.

Tako IGN funkcionise godinama. Ne daju oni 9/10 svakoj igri jer su placeni (evo dali su za NFS 8/10, igra koja je jako jako grozna. Treba probati da se vjeruje. Ali moraju ispoštovati EA), vec recenzenti prestanu dobijati igre prije izlaska ako su oblatili prosli proizvod. Mozes procitati mailove: Poslali smo ali se ocito mail izgubio.

Kada je recimo izlazio middle-earth shadow of mordor, dobijali su igru samo oni koji su poptisali da nece spominjati negativne stvari. Publika je to prva skontala jer je vidjela da dosta legit rencenzenata nije dobilo igru. Mislim da je u to vrijeme o tome TB govorio. A ima i dosta prezentacija iza zatvorenih vrata gdje plate hotel i avionsku kartu. To je ovim "novinarima" gold mine.

Ako dobijes review copy, i ako ne smijes niti spoilati igru niti prikazati stvari koje je na listu stavio sony, totalno je nebitno da li su dobili $ za to ili ne. Jednako je grozno.

Bravo.

Square Enix, svojevremeno Deep Silver, Ubisoft, svi imaju svoj NDA i uslove koje moras da prihvatis da bi dobio kopiju. Ako ih ne ispostujes, blacklist. Prosto i jednostavno. Ne placaju im, ali kada saberu preglede, bogami isplati se, iz tog razloga kontam i da bace manje lose reci.
 
no koment

ovde ima još ljudi koji čekaju da ih neko vodi za ruku

,,mama,smem li da predjem cestu kad nema avtiju,, :p

Doktor vam je objasnio
 
Poslednja izmena:
Igra je dobila visoke ocene za pricu, tehnicku stranu igre i to povezivanje gomile tacaka prenoseci teret, jer bez toga nema napretka, tako da je sve uvezano i jedno bez drugog ne ide, filzofija zasto to Sam radi itd... Za njegove igre je uvek postojao taj ogroman polaritet od negodovanja do uzdizanja u bozanstvo. Kojima nije lud, covek je sa jedne strane stvarno kreativan i voli da eksperimentise sto malo ko danas radi i svi igraju na siguricu (neki cak ni to ne mogu da odrade kako treba). Pogledajte promociju DSa u Londonu i onaj prostor kako su osmislili (meni kao dizajneru je to vrhunski i vidi se iz aviona da se tu debelo razmisljalo i planiralo, jer ta promocija nije bila klasicna kao kod drugih igara). On je od igre napravio brend sa svim propratnim elementima koji su na prodaju na njegovom store-u (majice, duksevi, posteri, solje, id kartice, ona beba u inkubatoru koju svi hoce da imaju do interaktivnog wallpapera za mobilni gde su ljudi poludeli i traze da negde okaci da mogu da ga koriste-fora je kada se drzi prstom sekund, dva na ekranu da se beba iz sna probudi i okrene). Pa gomila ljudi i dan danas kuka na balone u MGSu i kutije za skrivanje, kao koji kur....c ce to u igri. Po meni su to ti vrcavi genijalni momenti koje niko nije hteo, nije se setio ili nije smeo da ubaci u svoje igre. Kapa dole za njega, ideje koje ima i stavove od kojih ne odstupa, meni se ovakve igre dopadaju, a oni kojima se ne dopada igra uvek imaju nesto drugo na meniju. Tako je bilo i za NMS koji igram od prvog dana do dana danasnjeg, a napljuvan sam na nekim forumima najstrasnije.

S tim sto je MGS potpuno druga zverka od DS-a. Uzmi poslednji MGS V - iako nedovrsen proizvod miljama daleko sa gameplay mehanikama i mogucnostima prelazaka misije/mape od ovog walking simulatora.

Jos jednom - kao igra DS je prilicno prosecno ostvarenje (iako setting, prica i glumci vade celu situaciju), ako gledamo kao art project/experiment itekako je nesto posebno u danasnjoj industriji.

I jos jednom, citiracu sebe... (jer sam tako u mogucnosti)

Ujedno je pravi primer gde se takve stvari koriste da bi ljudi hvalospevima signalizirali svoj prefinjen ukus i intelekt - "kapiram njegovu igru sto znaci da sam elita..."
 
Poslednja izmena:
Iskreno, podjednako (ako ne i više) važi suprotno: "Jako sam pametan pa vidim da ovo što masa hvali i nije toliko dobro koliko kažu".

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Kojima je opsjednut filmom i teatralnošcu. Vjerujem da su mu uzor Kubrick i Tarantino. Ali da, Doctor jeste objasio. Radi se o gomili PR bullshita od kojeg su digli veliku lovu na ljudima koji su prije preorderovali majicu i šolju nego igru. Isti oni koji su vec davno kupili 2077 figurice. Vjerujem dobar procenat je njih koji i dan danas placaju Star Citizen.

Stvorio bend? Kao prvo, Kojima je taj brend. Ostalo je nevazno. Mogao je izdati ovu istu igru bez i malo pozadinske price. "Gle kako nas Kojima vraca prirodi". Mogao je izdati: Goat Simulator. Hlavospljevi bi bili isti: "Gle kako je Kojima genijalan pa nam sve to prikazao iz perspektive lucidne koze". Ovdje se radi o marketingškom timu koji je sve ovo odradio vrhunski a ne o Kojimi ciji je posao bio napraviti dobru igru na nivou MSG. Kojima ne stoji iza hajpa. Stoji Sony. Sony je distributer kopija i kontrole recenzija.Sama igra je opet prepuna reklama. Toliko o njegovom sjajnom umu.

image.png


Ijmaju tu jos reklame za kojekakav tv show i ostale gluposti. A kome nije jasno u cemu je sustina problema, neka pogleda ovo. Mozda mu bude jasnije:




Na 2:54 je DC test.

Sony pokusava da na prodaj odvaljenu stjenčugu sa Kojima stikerom. Samo je pitanje vremena kada ce se Kojima fanovima ovo desiti:

art-glasses.jpg


Ti isti ljudi koji velicaju Kojimu vjerujem imaju istetovirano John Cage's 4'33" na ramenu.

-bahamud-
Niko ne ceka da ga neko vodi za ruku vec nije glup da kupuje proizvod samo na osnovu reklama. Ljudi sacekaju da vide proizvod prije macke u vreci. Evo gledajuci jedan grafički test izmedju konzola, kazu fino da je review copy bio limitiran vremenski. Zato i nije bilo govora i detalja o game endingu.

Kojima treba da se okrene filmu. Konami je ocito bio krucijalan za quality testing.

Kome je DC ili MGS fantazija i genijalna ideja, neka ostavi igre i uzme malo knjihe. Cestitke idu timu iza cijelog marketinga i PR-a, timu za prezentaciju i Sonyu. A Kojima, well.. cijenim njegovu iskrenost, sam je rekao, citiram opet: "Maybe it gets really fun when you have completed 50 percent of the game."

A ja nisam mazohista.
 
Poslednja izmena:


Posle današnjeg celodnevnog igranja veliki deo ove recenzije mogu da potpišem.. pogotovo ovo što kaže da je DS gran turismo svih walkin simulatora.
 
Poslednja izmena:
Glen,nema dlake koju ti nećeš naći,u svakoj igri ti nadješ nešto šta ne valja,nisam vidio pesimističniju osobu od tebe,ok precise ti je vrlo blizu,a i yoyimbo kaska za vama

Alo bre ljudi,ne svidja vam se koncept,nema rambo stila u igri?ne trolajte svaku drugu temu u igrama...pa enti jarca,imate vi devojke?
 
Posle današnjeg celodnevnog igranja veliki deo ove recenzije mogu da potpišem.. pogotovo ovo što kaže da je DS gran turismo svih walkin simulatora.

^

Svaka čast svakome ko je u stanju da odgleda ovakvu recenziju... do kraja... uh... Ja naravno ne spadam u tu grupu! ,)

I BTW, ovo nije recenzija, već video esej na zadatu temu. Definicija recenzije je ipak malčice drugačija...

Bilo bi lepo da svi ti likovi koji vole ovoliko da pričaju i pametuju makar pravim imenom nazovu svoj video, s obzirom da je faktor vreme zapravo najdragocenija sirovina kojom svi mi raspolažemo. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno