Šta je novo?

Problem sa usb na win 10

duki777

Poštovan
Učlanjen(a)
09.03.2017
Poruke
138
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-11400 + be quiet!SHADOW ROCK 3 White
Matična ploča
MSI Z590 pro-wifi
RAM
2x8gb 3733 MHz
GPU
asus tuf gtx1660
Storage
samsung 980 1tb , crucial 500gb
Zvuk
Steelseries Arctis nova 7 , Logitech Zvučnici X-530 5.1
PSU
be quiet! Straight Power 11 Platinum 550W
Kućište
be quiet! Pure Base 500DX White
Monitor
Benq VZ2770H
Miš & tastatura
marvo k945 + A4TECH V7M
Ostale periferije
Logitech g333
Mobilni telefon
XiaomiRedmi Note 11
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav ,
Od nedavno imam plocu asus prime b360m-a koja podrzava samo win 10 x64 (ja sam to tada koristio win 7) . Problem se javio kada sam instalirao sve drajvere , sa usb ulazima . Mis ne radi kako treba . Klik nece da zadrzi (da prenesem prozor sa jednog kraja na drugi ) nekad hoce , pa dvoklikne iako ja stisnem jednom , pa ne radi levi klik itd . Probao sam usb2 i us3 ulaze i isto se desava . Kada ga ubodem mis napred na kucistu usb 1 ulaz nece da ocita mis dok je na win 7 radio prednji ulaz (verovatno ploca nema usb1) . Mis je a4tech v7m .
Ja sam mislio da je problem do biosa , nega sam apdejtovao , isto se desava . Instalirao driver za mis iako to nikada nisam radio, isto se desava . Mislio sam da je mis u pitanju i da je odsluzio svoje . Dok nisam ubacio staru usb fles memoriiju na 8 gb koju win 10 nece da prepozna (preko nje sam instalirao win 10 znaci radila pre 1 min). Takodje sam pomislio da je i ona riknula. I na kraju instaliram fifu 19 da igram na joypad logitech dual action . Koji u igri samo skroluje na dole kao da je pokidan , a na win 7 do prekljuce ok radio .
E sada zaboravih da napomenem da win 10 nije aktiviran .
Moje pitanje da li mis, usb, joypad , ne podrzavaju win 10 . Ili je problem sto windows nije aktiviran . Vratio bih se na win 7 samo da za plocu imaju drajveri . Ovo nije win za komp vec za tablet i mobilni .....
 
Problem je verovatno u drajverima za chipset skini sa asusovog sajta najnovije drajvere i instaliraj ih ponovo uz sve resete koje trže
 
Sve sam skinuo , cak ima i novi bios i njega sam instalirao . Sada radi flesh , radi dzojstik , i mis sam malo testirao izgleda je sve ok . Mada sam ja malo mis lupao (kada sam mislio da je on riknuo ) hahha pa ako on bude zezao to je do mene ....
Jedna stvar se nije htela instalirati a ne znam engleski sta trazi nit cemu sluzi 211.PNG
21.PNG
Ali za sada je sve ok . Hvala puno na pomoci .
ps. valda nisam iskidao mis , opet trosak :wall:
 
Po ovome što se vidi sa fotografije, to su ti drajveri za integrisanu grafiku. Sa obzirom da tvoj procesor nema integrisanu grafiku, to je razlog te greške.
 
Hvala lepo
Jos sam ja mislio da ovaj i3 9100f ima integrisanu graficku ,a da i3 9100 nema . Mada mi je to ne bitno .
Pise na kutiji mog procesora discrete graphics required , a posto ja i engleski nismo na istoj razini onda sam mislio da ima . hahaha Sta ces jezici mi nisu jaca strana . Od kako sam zavrsio skolu i ono sto sam znao zaboravio a bese davno ...
Hvala jos jedno obojici .
 
Nazad
Vrh Dno