Šta je novo?

i3 9100f cooler

duki777

Poštovan
Učlanjen(a)
09.03.2017
Poruke
138
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-11400 + be quiet!SHADOW ROCK 3 White
Matična ploča
MSI Z590 pro-wifi
RAM
2x8gb 3733 MHz
GPU
asus tuf gtx1660
Storage
samsung 980 1tb , crucial 500gb
Zvuk
Steelseries Arctis nova 7 , Logitech Zvučnici X-530 5.1
PSU
be quiet! Straight Power 11 Platinum 550W
Kućište
be quiet! Pure Base 500DX White
Monitor
Benq VZ2770H
Miš & tastatura
marvo k945 + A4TECH V7M
Ostale periferije
Logitech g333
Mobilni telefon
XiaomiRedmi Note 11
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav ,
Do sada sam imao i3 3220 sa stock coolerom foxconn dc12v , 0.17a . Cooler je bio skoro pa necujan iako sam igrao igre koje je procesor jedva gurao .
Sada sad kupio i3 9100f sa stock coolerom foxconn dc12v , 0.2a . Cooler se mnogo vise cuje iako ne igram igre (verovatno ima vise obrtaja) . Ne znam kako bih proverio koliko je imao stari hladnjak obrtaja a koliko sada nov . Kada bih vratio stari cooler da li bi se digla temperatura procesora ?. Koja za sada ide max na 72 stepena .
I da li moze neka preporuka za cooler a da nije skup ( naravno da je tih ) . Ne radim overclock ....
 
Hvala za preporuku razmislicu jos .
Samo mi nije jasno kako nov kuler bucniji od starog . Mislio sam da neko zna nesto povodom tog pitanja ....
 
Nešto veći tdp novog procesora i nešto lošiji kuler od onog starog (lakši, sa manje alu rebara/površine, nema bakarno jezgro...).

edit: dodao video, pa pogledaj i sam na šta mislim. Možda kod tebe nije konkretno ta situacija, ali shvataš poentu.



PS: Još jedna preporuka za LC120. Nije skup, radi posao i tih je. Ako ti je to previše, LC100 je sličnih karakteristika - nije skup, radi posao slično kao LC120 i takođe je tih. Ali, sa obzirom da su digli cenu LC100-ki, dodaš još 500 dinara i eto ti LC120.
 
Poslednja izmena:
Meni izgledaju indenticno bas cu prebrojati alu rebra (moguce strujanje vazduha , veca buka) ... Ni stari ni novi model nemaju bakarno jezgro .
https://youtu.be/9-CeiNXkpUQ?t=540 klip za novi model ,
Slike mog starog kulera 20191015_023645.jpg
20191015_023717.jpg
Hvala na objasnjenju, bas me interesovalo sta se desava za 7 godina kuler bucniji wtf . Mislio sam da ce biti tisi od starog , a ono...
Hvala i na preporukama za hladnjak .
 
Kakvo misljenje imate o Cooler Master Dream i117 vidim da je nivo buke isti kao kod Lc power 100 (Nivo buke 19 dBA) , a jeftiniji je , malo laksi , lakse se montira ... Lc 120 Ima skoro kilogram (jel to moze ploca da izdrzi) verovatno je tisi od ova dva ali veca je i cena .
 
3-pin ti je CM

LC 4-pin,sto znaci PWM thermocontrol
 
@dam-dam kolko sam razumeo (a ne razumem eng.) Cooler Master vrti na maksimalnim obrtajima stalno , ne zavisno dal je procesor hladan ili nije .

@dzonihsv izbrojao rebra isto imaju 52 , debljina ista , kao sto rekoh bakarno jezgro nemaju ni jedan ni drugi . Cak sam na netu nasao da moj stari kuler vrti 2500 , a ovaj novi na 2000 RPM (jos ga moram opteretiti nije presao 1700 ) po ovome bi trebao novi biti tisi .
Jedina razlika je da je stari 0.17a a novi 0.2a . Kada kupim termalnu pastu ima da skinem novi cooler i da ga izmerim jel ima razlike u tezini ... A kada to uradim vracam moj stari stock cooler i bice tisine .
 
Nazad
Vrh Dno